Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány m3-es a medencém?

Hány m3-es a medencém?

Figyelt kérdés
Intex 305x76 cm medencét vettünk. Nem vagyok jó matekból, valaki meg tudná mondani, hogy ez hány m3-nek felel meg?
2012. júl. 5. 07:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Ennyiből nem lehet kiszámolni, hiányzik egy adat. Vagy a magasság, vagy valamelyik oldal hossza.
2012. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem kör alakú medence és a 305 az átmérője, 76 a magasság.

Akkor(152,5*152,5*3,14)*76 ~5,5 m3

2012. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen vettem tegnap én is.

#2 jól leírta, de ez nem a valós végeredmény.

76 cm a magassága a felfújható karimával együtt. 305 cm az átmérője, de csak lent. Fent kb. 2,5 m. A valós magassága, ameddig vízzel lehet megtölteni az 58 cm. (rajta van a dobozon)

Kicsit trapéz formája van a medencének.

De ha úgy számolom, hogy 3 m-es átmérővel, akkor kb. 4,1 m3 víz fér bele. De ennél a valóságban kevesebb a trapéz forma miatt.

2012. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

"Ugyanilyen vettem tegnap én is. "


Akkor nézd meg a dobozon, rá van írva...



Kérdező!

Te tényleg nem vagy jó matekból, sőt, egyenesen botrányos, hogy az általános iskolai anyagot sem tudod.

Szééégyen....

2012. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a minősítést. Ettől függetlenül nem fogom szégyellni magam. Annak idején mindenből kitűnő voltam, a matek meg kifogott rajtam és utáltam... ennyi. De nem fogok neked magyarázkodni.

Köszönöm a segítséget a többieknek, így már egy kicsit előbbre vagyok. Tehát olyan 4,5 m3-es a medence.

Megpróbálok még valamilyen kalkulátort keresni a neten, hátha az is segít.

/Amúgy kör alakú a medence./

2012. júl. 5. 14:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az van ráírva, hogy 2006 liter víz fér bele. Én ezt keveslem, de gondolom nem véletlenül írták rá.
2012. júl. 5. 14:50
 7/14 anonim válasza:
Ez akkor is alap matek, nem tudom ez hogy tud kifogni valakin.
2012. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem a medence 2006 l-es, hanem a vízforgató teljesítménye 2006l/óra
2012. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezt jól elnéztem :-) KÖSZI!


Alap matek, alap matek... basszus, de ha egyszer ezt nem tudom kiszámolni... Ugorjak kútba vagy mi? Legalább beismerem, tök hülye vagyok hozzá. Sok alapdolog megragadt azért, de ez pont nem. Na mindegy.

2012. júl. 5. 15:34
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Alap matek, alap matek... basszus, de ha egyszer ezt nem tudom kiszámolni... Ugorjak kútba vagy mi? Legalább beismerem, tök hülye vagyok hozzá. Sok alapdolog megragadt azért, de ez pont nem. Na mindegy."


Kifogás, kifogás. Nem kútba kell ugrani, hanem megtanulni azt a nyamvdadt V=r^2*pi*h vagy V=d^2*pi/4*h képletet, ahol r a kör sugara, d a kör átmérője, h a magasság, pi-t meg már azért csak ne kelljen magyarázni...


Ez tényleg annyira alap dolog, hogy egyszerűen képtelen vagyok józan ésszel felfogni, hogy valaki nem tudja. Ha van érettségid, akkor hol és mikor szerezted?

2012. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!