Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az elektronikus berendezésekbe...

Az elektronikus berendezésekben használt szilikon-szerű ragasztók eltávolítása mivel lehetséges?

Figyelt kérdés

Kis kiegészítés a kérdéshez:

Ez a fehér valami hőre lágyul (ragasztószerű lesz) olyan 100-150 fok környékén. Fizikai behatással sajnos nem távolítható el (nincs elég hely + a kis borda ami fel van ragasztva ezzel a valamivel, leszaggatná az ic-t, ha megfeszíteném). Az acetonra nem reagál, ahogyan a lakkbenzin hígítóra sem (ez utóbbin nem lepődök meg). Kérdés, hogy mivel lehetne ezt eltávolítani? Lehetőleg beszerezhető lötyit mondjatok, mert mással nem sokra megyek.


Előre is köszönöm mindenkinek a választ.



2012. júl. 9. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amivel feltették: meleggel.

Egyébként szedj le róla egy kis darabot, és próbáld az általánosabban elterjedt oldószerekkel: benzin, alkohol, stb.

Ha hozzáférsz, esetleg beválhat a tetrahidrofurán, tolul, stb., de ezt inkább akkor, ha tudsz is velük bánni...

2012. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Utóbbiakat még soha nem használtam. A hővel leszedés pedig nem megoldható, mivel az ic körül elektrolit kondik vannak, amik nem hiszem, hogy jól viselik azt, ha elkezdem őket sütögetni :D Ezen felül abban se vagyok biztos, hogy ez a ZTE csoda kibírná a melegítéssel járó hősokkot.
2012. júl. 9. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a melegtől csak egy nyúlós trutyi lesz.

Nem tudom, működik-e, de próbáld körbevágni pengével a habot, és úgy kiemelni az alkatrész. Utána már kényelmesebben eltávolítható a maradék.

Amúgy ha egyre gondolunk, nem hővel rakják fel, hanem flakonból vagy tubusból, és kicsit kitágul/megdermed, mint a purhab, de ha megfeszülök sem találom most a neten, nem emlékszem a nevére.

2012. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha körbe lehetne vágni, akkor már réges-régen megtettem volna. Fizikailag nincs akkora hely körülötte, hogy egy borotvapengével levágjam. Mivel nem hagyományos lábas ic (ami 7-8 mm magas), hanem lábnélküli bga golyós, ami így kb 1-2 mm, így eleve a pengét megfogni is lehetetlen. Ezen felül mint már írtam, körbe van véve alkatrészekkel. Egészen pontosan egy ilyen csodáról lenne szó: [link] Az utolsó előtti képen látszódik a kép tetején egy borda. Ezt akarom eltávolítani roncsolás nélkül. Az egyedüli megoldás pedig vmi oldószer lehet csak a fizikailag hozzáférhetetlenség miatt.
2012. júl. 9. 13:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Vagyis erről van szó?

[link]

És a paszta a borda alatt van?

2012. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Talált, süllyedt. Szereztem egy hibás firmware-es példányt (hardveresen nincs baja) és szeretném életre kelteni, amihez meg nem ártana tudni, hogy milyen procija van :)
2012. júl. 9. 13:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam az előző üzenetből, hogy próbáltam erővel leszedni, de olyan erősen fogja a paszta, hogy véletlenül se akar lejönni.
2012. júl. 9. 13:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valami speckó hővezető/ragasztó paszta lehet, vagyis a hőhatásra nem nagyon fog kilágyulni.

A klasszikus hőpasztára tudom csak ezt ajánlani, amúgy sajnos passzolok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2012. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A klasszikus pasztátt ismerem (a lakkbenzin 100%-ban oldja és nem tesz kárt semmiben, ezen felül egy kis acetonnal/alkohollal eltávolíthatók a maradványok). Ez a valami viszont idáig egyetlen vegyszerre sem reagált. Az egyedüli dolog ami biztos ezzel kapcsolatban az a szilikon alap a jó hővezető képessége (és az olcsósága, arról nem is beszélve, hogy kínában nem hiszem, hogy nagyon ügyelnének arra, hogy mivel és hogyan rakják fel) miatt. Ezen felül viszont passz, hogy mivel lehetne eltávolítani úgy, hogy a környezetében ne keletkezzen kár. Mindenestre köszönöm a válaszokat, viszont így nem jutottam előrébb sajnos :)
2012. júl. 9. 15:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Az áramkör életre keltéséhez nem elég a teljes kütyü típusa? Mindenképpen kell annak az alkatrésznek is a jele? Úgy értem, nem lehet kikerülni ezt az infót valahogy?
2012. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!