Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Állítólag emeletes panelházban...

Állítólag emeletes panelházban kötelező állandóan használni a szellőző motorokat. Úgy tudom, hogy ezt valamilyen ANTSZ rendelet is előírja. A rendeletszámra van szükségem? Köszönöm. Üdv.

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
hááááát... én nem tudom, sok panelházban jártam már, de egyben sem láttam semmilyen szellőzőmotort.
2012. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fenn a tetőn van.rendeletet én sem tudok, de munkatársamnál időszakosan működik, így van beállítva nekik.
2012. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak időszakosan működik. Kétlem, hogy kötelező lenne folyamatosan járatni.
2012. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2012. júl. 15. 19:15
 5/6 anonim ***** válasza:

A motorok és a ventilátor a tetőn vannak igy nem is láthattad.Általában időkapcsolóval szakaszosan működnek.

Eredeti állapotukban a lakásokban voltak a kapcsolók és egy kapcsolás után egy meghatározott ideig működött az adott motor de később központosították így biztos, hogy megtörténik a szellőzés.

2012. aug. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Trebron1988 válasza:

Ez az egész, hogy kötelező ,mert felgyülemlik a gáz, csak egy nagy parasztvakítás.

A kedves távhő(hol mi a neve, tehát a fűtés szolgáltató) rájött a ,,hosszú" évek során, hogy amióta, kb 6-8-10 éve, hogy a panelokban kicserélték a nyílászárókat korszerű, jól szigetelő műanyag ablakokra, azóta a konyhai radiátorokon a költség leolvasókan 0 és 1 közötti értékeket tudnak leolvastatni. Ez csak azért nagy baj számukra, mert a bejövő cső egész fűtési szezonban forrón üzemel, tehát a konyhai ágra befektetett költséget sohasem látják viszont.

Nálunk is jó példa rá az imént leírtakra:

Mióta új ablakaink vannak, azóta a konyhai radiátorokat ki sem nyitjuk a fűtési szezon alatt.

Na most nem régiben felszerelték ezeket a fantasztikus de felesleges szellőzőket, már azóta is 2-3 foggal hűvösebb van a konyhába, holott kint még csak a leghidegebb órákban is alig ment 10 fok alá a hőmérséklet. Akkor mi lesz télen ???

Ez nem más mint a szolgáltatók kompenzációja a költségeik csökkentésére.

A legtöbb 10 emeletes panelban teljesen felesleges ez a kütyüt, mert a tetőn szellőző ventilátorok vannak, amik elég hatékonyan végzik a dolgukat. Példa rá:

Ha minden ablak be van csukva, a fürdő és a WC ajtón lévő szellőzőn érezni a légmozgást miközben jár a szellőztető ventilátor. Tehát szellőzik a lakás.

Elgondolkodtató, nem ???

2013. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!