Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a gyökér...

Hogy vegyem rá a gyökér alattam lakót, h ne hallgassa állandóan a zenét?

Figyelt kérdés

Most is hallgatja, én meg nem tudok tőle tanulni.

Ha lemegyek hozzá, akkor letagadja, h hallgatná, vagy pedig azt mondja, h lentebb hallkítja, de közbe nem.. meg amúgy is ilyen gagyi rap-et hallgat és a basszustól remeg az asztal stb.

Ha lekopogok a csövön semmit sem ér

Próbáltma, h vagy egy órán keresztül pattogtattam a labdát a földhöz meg a falhoz, de semmi..


Mi a fenét tudok még csinálni, h végre bekussoljon? Ötletek esetleg?


2012. máj. 14. 20:09
1 2
 1/16 anonim válasza:

még mielőtt ötletelek. biztos, hogy ő az? minket zaklatott már őrült szomszéd, csak mert a fölöttünk lakókat hallotta... -.-"


ha nem akarsz idegeskedni, vegyél füldugót, egyszerűbb, mint hadat viselni


de ha mindenképp meccs mellett döntesz (és tényleg ő az, és nem azért csinálja, csak hogy foglalkozz vele), akkor esetleg próbáld meg tanúk előtt megkérni kulturáltan, hogy ne zavarjon.... vagy ha törvény szerint is csendháborít, hívj rendőrt

2012. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy ő az, mert mielőtt lementem volna, végig hallgatóztam, hogy honnan jön, és egyértelműen alólam, még szinte azt is lehet hallani, h melyik sarokban van a hifije vagy amin hallgatja...

Múltkor úgy szóltam neki, h az anyjai is ott volt, de az is tagadta, h ők lennének, hazudoznak itt össze-vissza. Azt nem tudom, h mi számít törvényileg is csenháborításnak, lehet ez még nem, de akkor is baromi idegesítő, h érted fizetem drágán az albérletet és tanulni marhára nem lehet, mert reggeltől estig ezt csinálja, kisebb megszakításokkal... van hogy hallkabban, de attól a basszus felhallatszik. És egy idő után annyira idegeső, h minjdárt lemegyek és kidoboz az ablakon. Gondoltam már rá, h le lehetne kapcsolni az automatát, de nálnk is a lakásba van (vagyis szerintem az az), úgyhogy biztos nála is, így nem tudom lekapcsolni.

2012. máj. 14. 20:27
 3/16 anonim ***** válasza:

" Mit tegyen, ha csendháborítást tapasztal?

A szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Azért, ha csak a szomszédban zajló buli hangerejével van baja, ne kiáltson rögtön rendőrért. Próbálja meg személyesen, emberi hangon megoldani a problémát. Ha bulit szervez, néhány nappal előtte értesítse - személyesen, vagy hirdetményben - az érintett lakótársakat és előre kérjen elnézést az esetleges zavarás miatt."

Forrás: [link]


A PTK rendelkezése szerint:

"A Polgári Törvénykönyv általánosságban fogalmazza meg, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. Láthatjuk, hogy a jog nem köti a felesleges zavaró tevékenység gyakorlásának a tilalmát időkorláthoz.


A csendháborítás szabálysértését követi el, és 30 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja."

2012. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
panelban ez hogy idegesített engem is, csak lett volna elektromágneses fegyverem, az egész környéket elhallgattattam volna xD
2012. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Ez a panelház átka.Bizony és soha nem laknék panelban.
2012. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én szeretek itt lakni, mert igazából minden más szempontból tökéletes számomra, csak vhogy az alattam lévőt kéne kiktatni a képből:P Nem csodálom, h annyi ámokfutó ember van, ez a folyamat fusztrálás idegbeteggé teszi az embert:P Na de most abbahagyta, úgyhogy remélhetőleg van 1-2 szabad órám, míg újra rákezd:/
2012. máj. 14. 21:21
 7/16 anonim ***** válasza:
nálatok is a szemétledobónál van a villanyóra? kapcsold le és pillanatragasztóval rögzítsd a nyugalmi állapotot :D
2012. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

egyébként ha úgy eszébe jutna az embernek, hogy másokat zavar, pl egy fülhallgatóval meg lehetne oldani a dolgot...

van vezeték nélküli is

2012. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja. Vegyél neki egy fülhallgatót, vagy esetleg ajánld fel neki a lehetőséget. Lehet, h még nem gondolkozott rajta.


VAgy, amikor elkezdi a zenét, nyomj be te is valami mulatós Győzikét teljes hangerővel, előbb-utóbb megunja.

2012. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne olyan drága, akkor vennék neki, de így, h tuti nem is használná utána, nem dobok ki ezer forintokat... De nem tudom megérteni, h hogy nem lehet felfogni, h az felhallatszik és nem vagyunk kíváncsiak erre a menőgettőcsávó ratyi zenére, ráadásul 1 db zent hallgat körülbelül 15X egymás után. De mikor meg lent találkozok vele a bejáratnál (szokás szerint ott cigizik a bandájával), akkor meg úgy köszön, mintha olyan jóba lennék -.-" Sajnos az automata bent van a házba, nem tudom lekapcsolni, pedig tuti lekapcsolnám aztán meg letörlném h vissza se tudja kapcsolni
2012. máj. 15. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!