Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a behajtási osztályon van...

Ha a behajtási osztályon van a lakáshitel és újból tudom fizetni a hitelt vissza lehet onnan hozni a bankhoz?

Figyelt kérdés

2012. júl. 27. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a behajtóknál van a hitel,akkor azt jelenti,hogy a bank "eladta" nekik a tartozásodat. Így a behajtócég hajtja be. De nincs ezzel sem gond. Nekik is lehet rendesen minden hónapban fizetni,és ha letelik a hitel,akkor megszűnik a behajtó által követelt tartozás is.
2012. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lassan én is ide jutok :(

De senki nem tud válaszolni.

Én az adós, volt élettársam az adóstárs, anyukám lakása a fedezet.

Élettársam elhagyott, a hitellel magamra maradtam.

Ha már nem bírom (már pedig 1-2 hónap), az OTP átad a behajtó cégnek. Az mit fog tenni?

Az egész hitelt az én számlámról vonja? Ha én fizetem a felét, a másik felét behajtja az adóstárson?

2012. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:05-nek

Ha az ügyed a behajtócéghez kerül akkor a következő történik.

Onnantól kezdve nem a bank fog veled foglalkozni hanem a behajtócég. Ahogy a kérdezőnek is írtam,ez azért van,mert a bank az adósságot eladta a behajtócégnek.

A behajtócég írni fog egy levelet amiben tudatja,hogy jelenleg mennyi adósságod van. Számíts egy kicsit több összegre,ugyanis a behajtócég a a munkadíját is hozzászámolja. Mivel te vagy az adós,így csakis veled fognak kommunikálni,és tőled várják el, hogy visszafizesd a hiteltartozásodat. Az adóstárstól csak abban az estben vonnának le pénzt,ha te mint adós nem tudsz fizetni. De ez nem úgy megy,hogy nem fizetek és vonják csak az adóstárstól. Itt már bírói végzésig elmennek.

De maradjunk az elején. A behajtócég felveszi a kapcsolatot veled,és kéri a tartozásodat.Kezdésnek rögtön azzal jönnek hogy X. napon belül fizesd ki a teljes összeget,mert ha nem akkor...hűűűűű mi lesz...

Ha fizetni akarsz,akkor nem kell pánikolni. Szépen írsz a behajtócégnek,hogy jelenlegi helyzetedben nem tudod egy összegben kifizetni a tartozást,ezért részletfizetést kérsz. Nem árt ha nagyjából megírod,hogy mennyi összeget tudnál fizetni havonta. A behajtócégnek nem az a célja,hogy idegileg tönkre tegyen vagy hajléktalanná legyél. Ők csak a pénzüket akarják,így szinte mindig elfogadják a részletfizetési kérelmet.

Kiszámolják,hogy ha X ideig fizetsz akkor havonta mennyi összeget kell fizetned,és tájékoztatnak. Ha jó neked,akkor szépen kezd el fizetni havonta a tartozást. Így gondod nem lesz,és szép lassan letelik a tartozásod. természetesen arra fel kell készülnöd,hogy a késedelmi kamatokkal,munkadíjjal megemelkedik a jelenlegi tartozásod összege.

Ha túl nagy összeget állapítanak meg havi fizetésnek,és azt sem tudod teljesíteni,akkor sincs para. Akkor írj újra,és akár számolásokkal igazold nekik,hogy CSAK ennyi pénzt tudsz havonta utalni. (és máris elkezdheted utalni a megadott számlaszámra, nem várni meg a beleegyezésüket vagy elutasításukat. (ugyanis a levelezés is lesz 1-2 hónap)

Ha nem vagy hajlandó reagálni,és fizetni,akkor a behajtócég megunja hogy állandóan keressen,értesítsen téged. Így bírósághoz fordulnak. A bíró ha igazuk van,akkor a behajtócégnek ad igazat és elveszted a pert. A bíró a fizetésed akár 50%-át is engedélyezheti hogy a behajtócég levonja a béredből. Ebben az esetben a bírósági perköltségét is neked kell kifizetni.

Na és itt jön a képbe az adóstárs. Ha elveszted a pert,nincs rendszeres banki pénzátutalásod amit a behajtócég levonhatna tőled,ha nincs mit elkobozni tőled,akkor keresik fel az adóstársat.

Ha neki sincs semmije,akkor várnak türelmesen míg nem lesz valamid vagy nem kezdesz dolgozni,és akkor kezdik vonni tőled a tartozásodat. Ez akár több év is lehet,mert sosem fog elévülni.(ha mást nem de évente egyszer jelentkeznek,hogy tudassák mennyivel emelkedett a tartozásod)

2012. júl. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves a kimerítő válasszal.

De az én esetemben nem tudom mit tegyek. A hitelt nem egyedül vettem fel, az eredeti terv helyett volt párom javaslatára lecseréltük a kocsit, újítottuk a fűtést, lakást.

Nem elég, hogy elhagyott, de a hitellel is magamra hagyott.

Amikor aláírtam, végigfutott az agyamon, hogy megemelkedik a részlet 5 eFt-tal, de NEM 100 %-al !!!!

Kínáltam neki alkut, meg se hallgat.

Az ügyvéd szerint többszörösen félrevezetett, bizonyítékaim is vannak.

De mivel nem segít a hitelben, ezért újabb hitelhez kellett nyúlnom (American Express), még iszonyatosabb kamatokkal.... és VÉGES !

Jelenleg a fizetésem már törlesztőrészletekre megy :( a családom segítségével élek:(

Nincs pénzem perre, de nem gondolom, hogy egyedül vagyok a hibás.

Már nem tudok hova fordulni... de egy-két hónap ... a vége mindennek :(

2012. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne esetleg egy adósságrendező hitelt felvenni mindkettőtöknek (bár valószínű, hogy KHR (volt BAR) listások vagytok. Ha valahogy mégis sikerülne, akkor könnyen lehet hogy a törlesztési és THM feltételek kedvezőbbek lennének (már csak a hitelösszevonás miatt is)

Ha valahogy mégis sikerülne, akkor ez sokat segítene. A jelenlegi törvények szerint egészen addig nem lehet kilakoltatni, amíg van fizetési hajlandóság, tehát állandóan kell egyezkedni, és akármilyen pici összeget is de be kell fizetni. Fontos, hogy ezeknek mindig legyen nyoma (nálad is).

Részletekért írjatok privátban!

2012. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:06

Értem mit írsz,és azt is értem,hogy becsapva érzed magad. Hiszen a volt párod kérésére ugrottál bele egy hitelbe.

De a bankot ez nem érdekli. Csakis az számít ami a szerződésben benne van feketén-fehéren.

Kinek a neve szerepel a hitel felvételnél?

Ki az adós papíron?

Ki adta az aláírását a hitel kérelemhez?

Ki kötött szerződést a bankkal??

Nos annak kell rendezni a hitel visszafizetését.


Hiába fordulnál ügyvédhez,bírósághoz, ott is azt fogják mondani,hogy senki nem szegezett fegyvert a homlokodhoz amikor a pénzt kérted,és levetted a számláról. Ha tudnád bizonyítani,hogy erőszak által kérvényeztél hitelt,mert mondjuk az élettársad a szüleid elrablásával fenyegetett,akkor lenne esélyed.

A pénzt felvetted. Elköltötted(hiszen írtad mire ment el) A bankot nem érdekli hogy mire vettél fel hitelt,mire költötted,és hogy az élettársaddal szét mentetek. A bank csak a pénzét kéri vissza.

Nem tudsz mit tenni,csak azt amit korábban is leírtam neked. Kérsz részletfizetési kérelmet,,és szép lassan elkezded visszafizetni.

Esetleg az ügyvéd később tanácsolhatja, hogy pereld be az adóstársadat,és kérd vissza a befizetett összeg valamennyi részét..Bár kétlem hogy megérné..


Tudod,nem hiába mondják,hogy SOHA senki kedvéért ne vegyünk fel hitelt,csak akkor ha képesek vagyunk vállalni a felelősséget is.

Tényleg sajnálom,hogy így becsaptak(mert senki nem érdemli meg) de az az adós,aki aláírta a szerződést, aki nevén fut az egész banki kölcsön.

2012. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Érte megint, amit írsz.

De a bank a 74 eFt-os adminisztrátori fizetésemre nem adott volna hitelt. És a törvény szerint is egyetemlegesen vagyunk érte felelősek.

A hiszékenységemre ihatok hideg vizet, mert mikor a költözködési tervünk nem jött össze, mondtam, hogy fizessük vissza maradékot. De hát sosem hallgatott rám sem a volt férjem, sem ő:(

A volt párom összkomfortos lakásba fogadtam, nekem mindig elég volt az, ami volt.

Igen súlyos árat fizetek azért, mert azt hittem magunknak csináljuk, életünk végéig.

Voltam mediátornál is, ez alapján tettem neki javaslatot, hogy a maradék futamidő feléig segítsen 50 %-ban, ha már elment, és valóban nem itt él.

Egyébként a törvény szerint is egyetemlegesen (50-50%-ban) felelünk hitelért, másrészt írtunk egy Megállapodást, amiben vállaltuk, hogy 50-50 %-ban fizetjük.

Ez ment kb. 3-4 hónapig, de fél éve egy forinttal sem segít.

Nem akarok neki rosszat, mert egyik oldala valóban jó ember.

De már nagyon fáradt vagyok :(

A volt férjem se fizetett gyerektatást, a lakás adásvételből kigazdálkodott 100 eFt miatt engem csesztetett a Gyámhatóság is ... pedig csak tankönyvre kellett a gyereknek.

A családomon kívül más nem hitte el, hogy a volt párom 5 éven keresztül a 250 eFt-os jövedelméből nekem 60 eFt-ot adott a havi megélhetéshez, igaz, a ház körül sokmindent megcsinált, amit ő akart.


Bocs, elkanyarodtam a témától, de nagyon keserűnek érzem magam, és csak a gyerekeim tartanak életben.

A törvény sosem segített nekem !!!!

Tudom, hogy perre lenne szükség a helyzet tisztázására.

És részben egyet is értek a törvénnyel - ha ide lett forgatva, ő követelhet - de a beépített dolgokat nem tudom kiszedni.

Követelhet, de addig köteles ő is fizetni a bank felé.

De nincs pénzem perre, jelenleg már teljes egészében a családom tart el.

Kár volt a világra születnem, csak a baj talál meg :(

2012. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elnézést az előbbi kiborulásomért :(

Főleg a kérdezőtől kérek elnézést, de a válaszoló van legjobban képben az eddigi tapasztalataim szerint.


Nagyon padlón vagyok, keresem a kiutat, csak mindig falakba ütközök.


Tisztelettel megköszönném, ha az alább leírt elgondolása megpróbálnál válaszolni.

Sajnos kénytelen vagyok a következőt tenni, mert 1-2 hónap és nemcsak az én költségvetésem, a gyerekeimé is összeomlik :(


Az eredeti OTP számlám mellé (amiről a hitelt is vonják) nyitottam egy újat. Jelenleg arról utalom a CHF hitelt.


Ha továbbiakban csak az 50 %-ot fogom utalni (ami kb. az eredeti hitelnek felel meg) és egyszerűen nem tudok mást tenni !!!! .... akkor mit fog tenni a bank?

Azt tudom, hogy átadja a Faktoringnak. Felszólítást küld... de csak nekem?

Vagy az adóstársnak és anyukámnak is (aki a fedezetet biztosította)?

Én nem tudok részletfizetést kérni, mert a volt párom nemfizetése miatt újabb hitelem lett, és a fizetésem már nem fedezi ezeket.


Ha csak a felét fizetem a hitelnek ... mi történik utána?


Kérlek, erre még próbálj meg nekem válaszolni.

Köszönöm !

2012. júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez mennyire megvalósítható, de azt javaslom, hogy gyerekestül költözz a szüleidhez, ha támogatnak, és add ki albérletbe a lakást.

Ezzel megspórolod a rezsit, az egy főre jutó kosztpénz is lecsökken, és a bérleti díj plusz jövedelemforrás lenne. Ezek segítenének a hitel törlesztésében.

2012. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ettől sokkal, de sokkal bonyolultabb az ügyem. És totál reménytelen.

De köszi :(

Megint falak ... és megint egy nő kárára ... még a törvény is a férfiakat "védi"

Pedig az egész életem arról szólt, hogy a mocskot takarítom utánuk :(

2012. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!