Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakáshitel, nektek van?...

Lakáshitel, nektek van? Hogyan éltek meg mellette?

Figyelt kérdés
A férjemmel most várjuk az első gyereket. Eddig a szüleimnél laktunk, de most költözni szeretnénk. Két 100 e Ft körüli fizetésre, úgy, hogy én Gyed-re megyek merjünk felvenni hitelt? Számolgattuk, 80 000 Ft lenne a tölesztő, meg még a rezsi. Nálatok hogy van? Jut nagyjából mindenre?
2012. febr. 1. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs hitelünk, mi bérlünk egy lakást az építtetőtől.

Pici gyerek mellett nem ajánlom a hitelt, sok kiadás lesz a gyerek miatt. A kamatok amúgy is nagyon magasak, szerintem nem is nagyon kapnátok hitelt.

Ha tudtok, maradjatok még, jól jöhet a nagyi közelsége, ha vigyázni kell a gyerekre. Persze, ha minden rendben van a családban.

2012. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
áh, komolyan elgondolkodtatok ezen? :s 200ezerből esélytelen, főleg kisbabával, és mostani helyzetben...
2012. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk van, 70.000-et fizetünk, elég nehéz megélni, pedig nincs is nagyon rossz fizum. 2 gyerek, táncóra, angol, pelenka, benzin stb.

Gyakorlatilag hónapról hónapra élünk, a hó végén inkább napról napra. nagyon spórolunk, magunkra alig költünk, de a gyerek járjon ide-ida.

2012. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ebből nem fogtok megélni. Nekünk 70 ezerre ment fel a törlesztőnk, a bevételünk 200-250 között mozog. Mellé kifizetjük a rezsit, az 40-60 (télen inkább 60), és akkor marad kb. 100 ezer forintunk. Ami nem kevés, de így is lenullázódunk. Ha még babátok is van, és te gyedre mész (azaz csökkenni fog a jövedelmetek), akkor ne vállaljátok ezt be. Inkább bírjátok még ki pár évig a szüleidnél, ha lehet, mellette spóroljatok, és majd ha te is visszamész dolgozni, akkor vegyetek fel hitelt.

Apropó, van megint szocpol, nem tudom, számoltatok-e vele, ha nem, akkor nézzetek utána!

2012. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szocpol csak 2+ gyereknél van, csak új építésűre és még vagy ezer megkötés van (pl. fél éves munkaviszony, ne legyen adótartozás, stb.).


Én nem vagyok híve a több generáció egyben-nek. Szerintem ez kényszer-megoldásnak jó, de hosszú távon idegőrlő mindenkinek. Pláne, ha gyerek is van. Szóval én mérlegelnék a helyedben. Nyilván ha azt írod, hogy költözni szeretnétek, akkor a szülői házban nem szeretnétek maradni, még kényszer-megoldásként sem. Akkor marad az albérlet. Persze függ attól, hogy hol laktok, de 40-50-60 körül szerintem már lehet olyat kapni, ami kezdetnek nem rossz. Ide várjátok a bébit, emellett próbáljatok mindig félrerakni. Hiába mondom azt, hogy ennyi pénzből nem lehet megélni, pláne gyerekkel, rengetegen vannak, akik muszájból megoldják, tehát nem lehetetlen.

Egyébként egy gyerek kezdeti (első 6 hónap) havi kiadása:

- 10eFt pelenkával lehet számolni

- 2-3eFt popsitörlő

- 1-2-3 ruhácska 5eFt

- ha kell: tápszer (és ez a húzós) 10-15-20eFt (attól függően, hogy milyen kell, meg, hogy megtalálod-e elsőre, ami jó)

- gyógyszer, pipere cucc (fürdető, popsikrém, testápoló, stb.) 3-5eFt.

Szóval szumm kb. 18-40eFt. Persze ezt lehet mérsékelni (pl. EP számla), meg ha anyatejes (de ha nehezen van tej, akkor majdnem a tápszeres pénzt elköltöd tejserkentőkre...).

Nagyjából ebből a mostani pénzből lehet kalkulálni, ugyan a fizetésed a mostani 70%-a lesz, de ott van a családi adókedvezmény (10eFt), plusz a családi pótlék 12eFt.

Tehát akkor elköltöttünk 50-et albira, másik 50-et lehet rezsire számolni, a gyerek legyen mondjuk 30... Marad 70eFt-otok félrerakni és kaját/ruhát/tisztítószert és egyéb cuccokat venni. Nagyon szűkös, de megoldható.

2012. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha szüleidnél elfértek maradjatok míg vissza nem tudsz menni dolgozni.Egyébként éhen haltok.Az a baj a hitelt mindenki fillérre kiszámolja mármint a törlesztőt és hogy mennyi marad élni.Ha a párod betegség miatt kidől 3 hónapra akár úszhat is minden.Ne fogjatok bele.
2012. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi 10 évet gyűjtögettünk havi 20 ezer forintot fundamentában. Már megszoktuk, hogy ez a 20 ezer nincs. Most, hogy hitelt vettünk fel 40 ezer a törlesztő a fundamentát befejeztük. A másik huszast kigazdálkodtuk, így egyenlőre nincs jelentős megszorítás a hitel miatt.
2012. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nem fogtok kijönni.

Én most gyed-en vagyok, kb. ugyan ennyi volt a fizetésünk, mikor még dolgoztam mint Nektek, de a törlesztőnk "csak" 36 ezer.

Kisbabánk még anyatejes, de már eszik gyümölcsöt, zöldséget stb. Ilyenkor télen ugye nincsenek friss dolgok, üveges bébikaját kell venni.Nagyon nehezen jövünk ki, mindig figyelem a kiadásokat meg a bevételeket, és sajnos a kiadás mindig egy kicsit több, mint a bevétel. A tartalékokból élünk. Pedig nézem, hogy mi hol akciós.

2012. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Nagyságrenddel olcsóbb és szerintem jobb is, ha a piacról vásárolsz zöldséget ilyenkor, nézz ki egy megbízhatónak tűnő nénikét, bácsikát :) Mi nyáron egy csomó saját termesztésű zöldséget/gyümölcsöt, pl. szilva, őszibarack teszünk a fagyasztóba, télen ezt adjuk a csöppségnek.

Az üveges kaja felejtős nálunk, de nem a minősége, hanem az ára miatt. Az egyéves gyerekünk 2 dobozzal is beburkolna egy egyévre, az minimum 700 Ft lenne...


Bocs a kitérőért.

2012. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legalább várnék vele addig, hogy a baba megszületik, és valójában látjátok, hogy mennyi költséggel jár. Ha a baba költségeivel és a ti kiadásotokkal meg tudtok úgy élni, hogy 80 ezer Ft+rezsi megmarad. (számoljátok bele a ház költségeit is) akkor talán belevágnék lakáshitelbe.
2012. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!