Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan vegyek ingatlant...

Hogyan vegyek ingatlant árverésen?

Figyelt kérdés

Szeretnék kapni tőletek pár tanácsot tapasztalatot, hogy hogyan érdemes ingatlant vásárolni árverésen. Aki már vásárolt így ingatlant mire kell odafigyelni, illetve hol kezdjem el keresni, melyik árveréses oldalakat nézzem meg.? Kit hívjak fel, hogy megtudjam van-e olyan tulajdonságokkal bíró ingatlan az árverésen amilyet én szeretnék?

KÖSZÖNÖM ELŐRE!!!



2012. júl. 30. 15:38
1 2
 1/17 Hungy ***** válasza:
11%
Sehogy. Ne mások szerencsétlenségéből húzz hasznot. :(
2012. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
72%

Nem tudok segíteni sajnos, de az előzőhöz szólnék.

Ha valaki hitelt vesz fel és nem tudja fizetni, az csak az ő hülyesége. magyarországon mindenre számítani kell és minden lehetőséget meg kell ragadni. Ha neked csak olyan házra futná, ami árverésen van, te is meggondolnád.

2012. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Napkiraly ***** válasza:
6%
ne rakj ki mást az utcára. Amúgy is, ha nem tudod hogy kell ne nyomulj,mert adnak pár taslit a végrehajtó ajtaja előtt ha rosszkor érkezel.
2012. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Higgyétek el nem a kisembereket akarom kitúrni garzonjaikból és előtte megnézném a lakást is. De, hogy erkölcsileg is tiszta a dolog:


Erkölcsös árverésen vásárolni? Nem mások kihasználása ez?


Az árverésen történõ vásárlás nem ütközik semmilyen erkölcsi akadályba. Az ingatlanárverés egyfajta utolsó jogi eszköz a pénzbeni tartozások kifizettetésére. Az ingatlanárverés léte garancia arra, hogy a jóhiszemû hitelezõ hozzájuthasson jogos követeléseihez.

2012. júl. 31. 12:39
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Úr Isten! Mi az, hogy ne mások szerencsétlenségéből húzz hasznot, meg majd kapsz pár taslit??? Mi a franc van veletek?

Arról hol tehet egy idegen, hogy valakit kilakoltatnak? Vagy elárverezik a házát ill. lakását?

Szerencsétlen csak próbál a lehetőségeinek megfelelően lakást venni!

Mi köze ennek az erkölcsökhöz??? Tudjátok élelmeseknek áll a világ, nem az erkölcsösöknek!

Most őszintén tuti, hogy Ti is megpróbálnátok ilyen helyen nézelődni, ha annyi pénzetek volna, hogy csak ilyen lakásra futja!! Nem?? Aki nemet mond, hazudik!

Nem mert az erkölcs úgy diktálja, hogy ha van annyi pénze az embernek, hogy vegyen egy árveréses házat, akkor inkább ne vegye meg, hanem folyamodjon Ő is hitelhez!!! Ugye?? Na akkor ki az erkölcsös??? Önzőek vagytok, ha nekem rossz legyen másnak is!


Jézusom hova jutunk...

2012. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Hungy ***** válasza:
0%

Nem is vártam, hogy bárki megértse. A korlátolt elmék csak a jelent látják, nem képesek számolni a hosszútávú következményekkel. De csodálkozni tudnak, hogy hol tart az országunk. :(

Nyilván nem fogok vitába szállni senkivel a témát illetően, mert aki ezt magától nem látja át, azzal nem lehet megértetni a nyilvánvalót sem. :(

2012. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Gondoltam, hogy én leszek a hülye, mert úgy gondolom, hogy a vevőnek semmi köze ahhoz, hogy az adott házból, lakásból, kit miért raknak ki!! Ő a következő tulajdonos akar lenni, de ha nem Ő hát majd lesz más vevő, ezen kéne elgondolkozni...
2012. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Hungy ***** válasza:
17%

Adtam egy tanácsot a kérdezőnek anélkül, hogy megsértettem volna. Szíve joga eldönteni, hogy megfogadja-e, vagy sem. Gondolhatja azt, hogy igazam van, de akár azt is, hogy egy idióta vagyok. Ő dönti el, nincs közöm hozzá.

Senki máshoz nem szólt a kommentem, és nem formáltam véleményt senkiről az első hozzászólásomban. Úgyhogy ne felejtsd el, hogy Te kötöttél belém!

2012. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Napkiraly ***** válasza:
10%

van egy hulla az utcán. Te élelmes vagy és lehúzod a gyűrűt az ujjáról, mert ha te nem,hát majd lehúzza más.

Taslit meg azért kapsz mert a nálad élelmesebbek is járnak árverésre, és ők nem egyedül mennek.

2012. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Az lehetséges, hogy mások is járnak árverésre, és az is hogy ők többen vannak, de ha én úgy döntök, hogy mindennek ellenére megpróbálok, teszem fel egy olyan ingatlanra licitálni ahol mondjuk NEM LAKIK SENKI, akkor miért vagyok én "hullagyalázó"?? Eszemben sem volt senkit megsérteni, de nem gondolom, hogy azért bárki rosszat tenne, mert fedelet szeretne a feje fölé, és nem hitelest, mert nem biztos, hogy kaphat, vagy nem tudja vállalni! Úgy látom nem néztetek még szét árverésen, mert nem csak olyan ingatlanok léteznek, ahonnan kilakoltatnak egy sokgyerekes családot!!

Amúgy ez a hullás történet egy kicsit erős volt szerintem, de úgy ahogy mondod, bár ízlések és pofonok, én nem húznám le az ujjáról, de más le fogja!!!

Ezt azért is írom, mert lehet, hogy én olyan jó szándékú vagyok, hogy nem licitálok olyan házra, ahol laknak és ki kellene őket lakoltatni ahhoz, hogy az én jogaimat érvényesítsem, de más biztosan fog!!! Azaz én azzal nem teszek semmit, hogy nem licitálok, mivel azzal nem fog megmenekülni a család!

Amúgy erre is léteznek, variációk, hogy ne kelljen kilakoltatni senkit!! Pl. bérbeadás!


De tudom még mindig én vagyok a hülye kötekedős! Nyugodtan pontozzatok le, de el kéne kicsit gondolkozni!

2012. aug. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!