Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti festőt hívtok, ha szobát...

Ti festőt hívtok, ha szobát kell festeni vagy saját magatok festitek ki a szobát?

Figyelt kérdés

Mit tud a festő amit egy hétköznapi halandó nem?

Melyik a jobb ha mi festjük vagy ha egy festő?

Mennyi pénzt szokott kérni a festő?

Ismersz olyan nőt aki szobafestő?



2012. júl. 31. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én magamnak szoktam festeni. A festékboltban kikevertetem a színt, veszek egy nagy , és egy kisebb festőhengert, és kifestek.

Na persze nem ilyen egyszerű a dolog, akkor ha a falfelület repedezett, netán sérült. Az ilyen előkészítési munkálatoknál jönnek képbe a profik. Szóval, ha a falfelület szép egyenletes, akkor nyugodtan vágj bele nem nagy mutatvány. Viszont a festés előtti javítást, netán teljes glettelést azt bízd a profikra.

2012. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

S.k. szoktam.

"Mit tud a festő amit egy hétköznapi halandó nem? "


Festő között is van jó szakember, meg gyenge. Ez is egy önálló szakma, mint a többi. A jó festőnek főképpen sok tapasztalata van, ami nekünk nincs meg. Tudja, hova milyen anyagot lehet használni, mit mivel lehet keverni, meddig kell száradni, mennyire hígítani. Gyorsan dolgozok, profi szerszámokkal, amit mi nem veszünk meg 1-2 alkalomra. Tud menni a létrával, míg én leszállok és odébbviszem. stb.


"Melyik a jobb ha mi festjük vagy ha egy festő? "


Erre nem lehet egyértelműen válaszolni. Nekem jobb, ha én csinálom, meg tudom csinálni szépen, az alapvető szerszámaim megvannak hozzá, és csak anyagárba kerül. Akinek semmi tapasztalata, azzal megeshet, hogy több kárt csinál mint hasznot, kárba megy az anyag, és végül hozzáértőt kell hívni, akinek dupla munkával is járhat a próbálkozás.


"Mennyi pénzt szokott kérni a festő?"


Erre sincs válasz. Helytől is függ, nyilván a fővárosban drágában dolgoznak ugyanabban a minőségben, mint egy eldugott faluban.

Van, aki csak saját anyaggal dolgozik, igényes munkát végez, gyakran horribilis összegért.

Más meg azokat a kuncsaftokat keresi, akinek annyi a lényeg, hogy tiszta, egyszínű legyen a fal, a legolcsóbb anyaggal, ő töredékéért.


"Ismersz olyan nőt aki szobafestő?"


Nem. Ismerek olyan nőt, aki ügyesen ki tudta festeni a szobáját festőhengerrel, de kétlem, hogy képes lenne reggeltől estig a létra tetején glettelni, vagy felmászna az állványzatra homlokzatot festeni. Alapvetően nem női munka.

2012. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

1 festő olyat tud amit egy halandó nem tud:)

festő pénzbe kerul, de meg lehet vele alkudni hiszen halandó ő is:) hiradás technikai dolgok tv házi mozi stb....

sima tisztasági festés :) fehére értem 1 szer le guritva ...450 ft m2 !

nőt nem ismerek de már láttam festeni :)

festő tud higitani:)

tud vágni:)

festeni gyorsan:)

csik talanul festeni:)

glettelni tapétázni festeni gépekel dolgozni anyagokat ismeri ha valami rosz vagy el baszodot akor helyre tudja teni ....

tud sok dolgot amit egy halandó nem tud olykor....

2012. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tud festeni, én nem . Mindenhez gyakorlat kell, hogy szép legyen a végeredmény, nekem nincs.


Jobb ha jó festő csinálja mert az minőségi munka, az enyém csak gyengécske csikos mázolmány lenne.


Nem keveset, de a jó munkát meg kell fizetni.


Igen ismerek szobafestő nőt.

2012. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Mi pont tegnap festettük ki a konyhát és az előszobát. Mi alatt a családot értem. :) Nem hívunk soha szakembert, mert drága és mert mi is nagyon szépen ki tudjuk festeni. Nem nagy dolog. Női szobafestő? Nem ismerek. Miért te azt szeretnéd hogy egy nő fesse ki a szobádat? :)
2012. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én mint nő szeretnék szobafestő lenni, mert tetszik!
2012. júl. 31. 12:00
 7/11 anonim ***** válasza:
franciában láttam sőt homlokzaton szinezet ami :)kemény meló.
2012. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

de ha akarod kifestem neked festő vagyok :)

hány m2 ?

barátiasan mondok árat , ha bp vagy csak oda megyek leguritom és viszlát .

2012. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, de éppen most festik és Szeged mellett lakok. Aranyos vagy, hogy felajánlottad!
2012. júl. 31. 14:41
 10/11 anonim válasza:

Nem hívok festőt :D Magam is az vagyok.


Nekem egyébként fél évig (talán) volt egy lány festő oszttársam. De az is csak azért járt oda, mert máshova sem kellett. Nagy ritkán járt be, fél év után kirúgták, vagy franc tudja.

2012. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!