Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját ház építése mikor?

Saját ház építése mikor?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy gondoltam,hogy ha egyszer lesz elég pénzünk, akkor kisebb lakás vásárlás -> nagyobb lakás ->és max utána ház vásárlás (vagy építés). Ehelyett a barátom most arról próbál meggyőzni, hogy a pénzt ne lakásvásárlásra,hanem házépítésre gyűjtsük...és ez szép és jó lenne,de én úgy érzem hogy a fokozatosság nélkül nehezebb lesz elérni ezt. 2,5 éve élünk együtt albérletben.
2012. ápr. 11. 19:20
 1/10 anonim válasza:
Jövő hét kedden.
2012. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyűjtsetek,ha tudtok. Majd ha több összejön,akkor ráértek dönteni. De ha nem vagytok nagyon magas keresetűek,akkor soha nem tudtok házat építeni.
2012. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a párodnak, telket ki lehet fogni és fokozatosan épÍtkezni. Lakásról lakásra vándorolni se jó, mert mi van, ha nem tudjátok eladni. Könnyebb lenne a házzal.
2012. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg azért vagyok ennyire ennek a "vándorlásnak" a híve,mert szüleim is így tettek anno 4-5 évente mindig nagyobb lakásba,majd házba költöztek,később építkeztek. Így nekem ez tűnik logikusnak...de lehet egyelőre elég gyűjtögetnünk is :)
2012. ápr. 11. 19:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Régebben ez könnyebben ment.Egyébként van pénzed?Mert ha nincs ne állmodozz.Kezdesz egy kissebb lakással pl 5 milla.Hitelt veszel fel visszafizetsz 8-10 millát.20 év alatt kb.Folytassam még?: törleszted a dupláját és még közben gyűjteni is kellene mellette rendesen hogy egy nagyobbra cseréld húsz év után.Mégis te ezt hogyan képzelted?Most már engem is érdekelne.Kérlek válaszolj.
2012. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mindkettőnknek van lakáselőtakarékosságija,ami 3év múlva jár le és egy kis garzonhoz szerencsére nem kell majd hitelt felvennünk. én így képzelem. az miért járhatóbb út,hogy valaki egyből házat épít?
2012. ápr. 11. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert lehet, h megveszed a kis garzonotokat, és utána mikor meg akartok szabadulni tőle, akkor vagy nem tudtok, vagy csak áron alul.


Mi is így terveztük régen, ahogy ti, de rájöttünk h a fent említettek miatt már nem ez a vándorlós megoldás a "jó" megoldás.

Inkább maradjatok az albiban és gyűjtsétek a pénzeteket, ne öljétek bele panel lakásba vagy garzonba mert lehet, h sokkal tovább benne marad, mint szeretnétek.

2012. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2012. ápr. 11. 21:17
 9/10 anonim ***** válasza:

inkább vegyetek egy régebbi házat, és azt újítsátok fel.

egy házépítés iszonyat sokba kerül, és lehetnek olyan költségek, amikre nem is számítotok, de hirtelen elfogy az összes pénzetek.

2012. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4. Vagyok. Még egy jó tanács ha megfogadod jól jársz .Százszor inkább vegyél egy használt kertes házat persze kellő körültekintéssel mint hogy építkezz.Én építkeztem de utólag rájöttem olcsóbban kijöttem volna ha veszek egy jobb állapotú használtat.És arról nem is beszélve mennyi ideggel jár a sok engedély beszerzése és ezek költsége.Nagyon szigorúak az építési szabályok.Viszont ha veszel egy kb megfelelő házat amire egyszer már minden engedélyt megadtak utána már úgy alakítod ahogy akarod.Én főleg az anyagiak miatt idegileg kikészültem az építkezés alatt pedig elhiheted nem egy kacslábon forgót építettem de így is sokba volt.
2012. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!