Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes Miskolc...

Szerintetek érdemes Miskolc Avasra költöznünk? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Párommal össze szeretnénk költözni, és egy éven belül tervezünk babát is. Az Avason, a harmadik ütembe szándékozunk letelepedni, mert ott egész szép a környék, és a Hajós Alfréd és a Leszih Antal utca közötti nagy, parkosított játszótér is rendkívül csábító. Tudom, elég sok "betelepült" és "érdekes egyéniség" is lakik arra, de kérdem én: hol nem?

Igazából a kérdés arra irányul, hogy szerintetek egy kisgyereknek megfelelő környezet lenne ez? Egy 54m2-es lakásról lenne szó, tehát nem túl nagy (2,5 szobás, plusz a folyosó, konyha, fürdő és wc). Maximum két gyereket tervezünk, és aggódom, hogy zsúfoltan lennénk (csak sajnos a keretbe nagyobb lakás maximum rosszabb környéken férne bele). Bár ismerek három gyerekes családot, akik negyvenakárhány m"-es lakásban is elvannak...

Régen vidéki voltam, ezért fontos számomra, hogy ne a betondzsungel közepébe költözzünk, és az Avas ezen tája szimpatikus, megfelelően "zöld".

Mi a véleményetek erről? Szerintetek egy ekkora lakás elég?



2012. aug. 2. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
avas? a kedves kérdező normális? ott nem lesz nyugtotok a romáktól ezt garantálom. ha nyugodt életet akarsz akkor felejtsd el.
2012. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
2 évig ott éltem, elég is volt
2012. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem a lakás nagyságával van a gond, hanem a helyével.
2012. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ennyire vészes lenne a környék?...
2012. aug. 2. 21:24
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

"betelepült" és "érdekes egyéniség"

Micsoda polkorrekt kifejezés a deviáns cigányokra! Csak nehogy elterjedjen és kötelező legyen!

:(

2012. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, szívem szerint inkább azt használtam volna. :)
2012. aug. 2. 21:27
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

kérlek, ha egy mód van rá, akkor ne! igaz, én még csak videókon láttam mi megy ott, de itt pesten is vannak "szép" környékek.


és tudod mi a fő ellenérvem? hogy a gyerekeid azok a közt a putrisok közt kéne, h felnőjenek. oda járnátok játszótérre? hallottam olyan esetről, ahol az eltérő kultúrájúak megdobálták kővel a magyar gyerekeket. szép népszokás ez náluk...

oda járnának oviba, bölcsibe, suliba, ha csak nem hurcolod őket reggelente egy jobb környékre. viszont ha maradtok, mert megterhelő az utazás, akkor csupa "szép szót" tanulnának a csemeték, agresszív, mosdatlan kis mauglikkal lennének összezárva.

egy rossz környezet lehúzza az embert.

ismertem olyan lányt, aki proli környéken nőtt fel, proli iskolába járt, alja emberekkel barátkozott. egy idő után ő is olyan lett, pedig értelmes gyereknek indult.


szóval ezt is vedd számításba, mielőtt oda költöztök.


egy lakás legnagyobb értéknövelője ill. csökkentője maga a környezet, amiben elhelyezkedik.

lepukkant lakásból is lehet szépet csinálni pár év alatt, de egy rossz környéknek 10 év is kevés néha, hogy jobbá legyen.

2012. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
80%
Az Avason a harmadik ütem egy nagyságrenddel drágább a többi területnél ezért szelektáltabb a lakosság. Más részről mivel a hegy tetején van, ezért nagy zöld területek vannak jó levegővel és csodálatos panorámával az Alföld ill. a Bükk felé (érdemes megnézni is). Természetesen, ha van rá lehetőség, akkor négy emeletes épületben gondolkozz. Ajánlott utcák: Leszih, Jósika, Klapka, Hajós, Pattantyús.
2012. aug. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Én még ingyen sem költöznék oda.


[link]

2012. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves 8., a szóban forgó lakás egy négy emeletes épületben található, és az egész lépcsőház "mauglimentes".

Egyébként most vettem észre, hogy a Leszih Andor helyett Antalt írtam.

2012. dec. 23. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!