Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes Miskolc...

Szerintetek érdemes Miskolc Avasra költöznünk? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Párommal össze szeretnénk költözni, és egy éven belül tervezünk babát is. Az Avason, a harmadik ütembe szándékozunk letelepedni, mert ott egész szép a környék, és a Hajós Alfréd és a Leszih Antal utca közötti nagy, parkosított játszótér is rendkívül csábító. Tudom, elég sok "betelepült" és "érdekes egyéniség" is lakik arra, de kérdem én: hol nem?

Igazából a kérdés arra irányul, hogy szerintetek egy kisgyereknek megfelelő környezet lenne ez? Egy 54m2-es lakásról lenne szó, tehát nem túl nagy (2,5 szobás, plusz a folyosó, konyha, fürdő és wc). Maximum két gyereket tervezünk, és aggódom, hogy zsúfoltan lennénk (csak sajnos a keretbe nagyobb lakás maximum rosszabb környéken férne bele). Bár ismerek három gyerekes családot, akik negyvenakárhány m"-es lakásban is elvannak...

Régen vidéki voltam, ezért fontos számomra, hogy ne a betondzsungel közepébe költözzünk, és az Avas ezen tája szimpatikus, megfelelően "zöld".

Mi a véleményetek erről? Szerintetek egy ekkora lakás elég?



2012. aug. 2. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha belegondolsz, az etnikum mindenhol képviselteti magát Miskolcon. Akármelyik ütembe költöznétek. Miskolcon kevés az álláslehetőség. Mindenki költözik onnan, aki tud. Bár vannak "érdekes egyéniségmentes", zöldövezeti helyek Pl. Miskolc-Szirma.
2013. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 19gal_balazs97 válasza:
56%
Én még akkor sem költöznék oda ha az életem múlna rajta elég sz*r hely a kilátás meg Diósgyőrre egyszerűen gyönyörű, este meg kirajzik a sok cigány a panelekből.
2013. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

nem mernék odaköltözni.

a megyében laktok? ismeritek az ottani viszonyokat?


csak mert sokan kibírják, akkor ne keress máshol.

2013. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
53%

Nekem, - és szerintem a legtöbb válaszadónak itt - fogalmam sincs, hogy mit jelent az Avas Harmadik ütem. Az Avasi lakótelepről általánosan, és országosan kialakult vélemény, hogy ott csak "deviáns cigányok" laknak. Helyben talán "Fészekrakóknak" hívják őket, utalva arra a politikai programra, aminek következtében oda kerültek.

Ahogy itt egy-két válaszból kiveszem a "harmadik ütem" már nem az a 10 emeletes paneldzsungel, amit nekem az Avas jelent. Gyerekvállaláshoz én inkább azt nézném, hogy hol tudom megfelelő bölcsibe, oviba, iskolába járatni a gyereket, és ennek a közelében keresnék lakhelyet. Ha lehet, nem lakótelepen...

2013. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Zsani.01 válasza:
81%
Szerintem érdemes
2013. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

Költözzetek Bükkaranyosra, szép kis békés falu :D

Tudom hogy lejárt a kérdés ideje x)

2013. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!