Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri cefrét készíteni?

Megéri cefrét készíteni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, néhány barátommal gondolkodtunk rajta,mivel nagyon adottak a feltételek(sok gyümölcsfa,illetve néhány segítő kéz:) ).vagy ha kifőzetjük,majd a pálinkát adjuk el, akkor többet nyerhetnénk belőle? Mennyiért főzik ki? Esetleg megérné megcsinálni a cefrét,majd eladni? Mennyibe kerül átlagosan 100l vegyes cefre?

köszi szépen előre is a válaszokat



2012. aug. 5. 15:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem főzetek hanem én főzőm úgy hogy el hiheted értek hozzá.Nem azt akartam mondani hogy a koszos gyümölcsöt nem lehet belerakni csak egy bizonyos határon belül.Azért a cefrének szánt gyümölcs se legyen se beteg se túl szennyezett mert rontja a pálinka minőségét.
2012. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
49%
Megeri,persze........De figyelj oda a kovetkezokre:a gyumolcs erett,zamatos legyen.Rohadt,peneszes gyumolcsot veletlenul se dobjatok bele!Tovabba:foldel szennyezett darabokat mossatok meg,vagy dobjatok el.Nemkivanatos bakteriumokat,gombakat tartalmazhat melyek tonkreteszik a cefret!!!!!!!!Gyujcsetek muanyag hordoba,ne szedjetek a cefret tul sokaig,1-2 het a max.mert az elso par napon szedett gyumolcsod mar erjed.Elesztot tehetsz bele,ugy 2-3 gr.-ot/100l.A kifozesre 2-3 heten belul sort kell keriteni,mert sajnos a nagy meleg art az alkoholtartalmanak.Huvos helyen,zart hordoban tartsd.Minden nap rakni kell bele,termeszetesen.Max 10l.-re szamithatsz atlagosan,de foztem mar 16l.-t is 100liter cefrebol. :))
2012. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ekkora ostobasággal még nem találkoztam a pálinkafőzéssel kapcsolatban. Nehogy kövesd, pláne nehogy tegyél bele élesztőt! Mi cukrot sem teszünk bele soha, de nagyon finom 52 %-os pálinkát főznek az odavitt alapanyagból.
2012. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
a csaladom 50 eve palinka fozessel foglalkozik,en magam vegyesz vagyok.Attol h.te nem hallottal rola,meg van ilyen.a neve fajeleszto,pontosabban.....
2012. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
2012. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!