Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tartózkodási helyet csak az...

Tartózkodási helyet csak az adott kerületi önkormányzatnál lehet bejelenteni vagy a központi okmányirodában is?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Én arra tippelek, hogy bármelyik okmányirodában az országban.
2012. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Az első rosszul tippel.

Még abban az okmányirodában sem lehet, ahova amúgy a település (ha ott nincs okmányiroda) tartozik.

Az okmányirodában csak lakcímbejelentő nyomtatványt adnak, de a tartózkodási hely szerinti önkormányzathoz kell bemenned a bejelentkezés miatt. (nincs féléve, hogy végigjártuk)

2012. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen.

És hosszú idő amíg kiadják? Addig fizetnem kell az orvosi ellátásért?

2012. aug. 6. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A második szerint akkor a tartózkodási helyre, valamilyen számomra érthetetlen okból valami külön szabályozás van.


Mikor lejárt a személyim, az újat és a lakcímkártyámat is (igaz, csak állandó lakhely van rajta feltüntetve), a lakóhelyemtől 200 km-re lévő városban csináltattam meg, amely városhoz semmi közöm nincsen. Csak besétáltam a legközelebbi okmányirodába és megcsinálták.

Szintén ugyan ez volt a helyzet, mikor pár hónapja lejárt a jogosítványom.

2012. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A polgárnak a lakcímét, illetőleg annak változását az új lakcíme szerint illetékes jegyzőnél kell bejelentenie.

Tartózkodási hely létesítését, illetve megszűnését a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél kell bejelenteni, lakcímjelentő lapon. A tartózkodási hely megszűnését a lakóhely szerinti illetékes jegyzőnél is be lehet jelenteni. A tartózkodási helyet annak létesítésétől számított öt éven belül a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél ismételten be kell jelenteni. Az ismételt bejelentés hiányában az érintett tartózkodási helye a törvény erejénél fogva megszűnik."

2012. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

"A második szerint"

Nem szerintem, hanem a törvény szerint.

Voltunk bent az okmányirodában gépjármű ügyintézés miatt, egyúttal szerettük volna a tartózkodási hely bejelentést is megcsináltatni, de nem lehetett, mert nem az okmányiroda településén hanem egy kis községben létesült a tartózkodási hely. Annyit segített az okmányirodai ügyintéző, hogy adott lakcímbejelentő lapot.

A személyimnél amikor lejárt (még a régi típusú, amiben benne volt a lakcím is), az újításkor adtak lakcímkártyát (mivel nem azért kellett lakcímkártya, mert változott a lakóhelyem, hanem azért mert addig még nem volt lakcímkártyám)

Személyit és jogsit bármelyik okmányirodában csináltathatsz, lakcímkártyát nem.

Gondolom, a jogsid újításakor neked (sem) adtak új lakcímkártyát.

2012. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyen kell csináltatnod a lakcímkártyát, ahol van okmányiroda, akkor azonnal megkapod a lakcímkártyát.

Ha olyan helyen, ahol nincs okmányiroda (nálunk pl. nincs), akkor elveszi a régi lakcímkártyád és ad egy igazolást, amit a lakcímkártya megérkezéséig használhatsz. Nekünk egy hét alatt megjött (megkérdezték, hogy az állandóra, vagy a tartózkodási helyre küldjék-e)

2012. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Második, ne húzd fel magad! Én ezt nem negatív értelemben írtam. De akkor helyesbítek ha így jobban tetszik: A második által írottak szerint...
2012. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!