Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mennyit költötök egy...

Ti mennyit költötök egy hónapban élelmiszerre?

Figyelt kérdés

Most fogunk összeköltözni és kíváncsi vagyok. Nálunk ezt nem tudom felmérni normálisan, mert anyu updatezik a tesóm meg liszt és laktózérzékeny, szóval ez nálunk kényes téma.

Milyen élelmiszereken spóroltok? Miből milyen minőségűt vesztek és hol veszitek? Piac/hiper?



2012. aug. 9. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Havi 40 körül, ketten vagyunk. Nyáron főleg piacon vásárlunk, általában heti 1x Spar-ban.

Élelmiszeren úgy spórolunk, hogy nem vesszük meg a márkát, értsd pl. kakaóból van 800-ért a Nesquiek, helyette Sparosat veszünk, ami ugyanannyi, de 2x akkora, és ugyanolyan íze van.

2012. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kb naponta egy ezrest költök el. Egyedül vagyok.

Szerintem kaján nagyon nem érdemes spórolni. Inkább lejebb veszem a fűtést, meg rövidebb ideig zuhanyozok, de nem szeretnék megbetegedni, mert nem megfelelően táplálkozom. NEm azt mondom persze, hogy mindenből a márkásat kell venni, de volt már szerencsém egyes áruházláncok olyan saját márkás termékeihez, ami szerintem kutyaeledelnek se lenne alkalmas.

Zöldséget, gyümölcsöt piacon szeretek venni, de a mindennapi vásárlást hiperben intézem, mert 5 percre lakok tőle és akár éjjel 2-kor is be tudok ott vásárolni.

2012. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is kicsit minőségibb ételeket szeretnék az asztalra tenni főleg zöldségekből mert azokat jobban szeretjük még akár nyersen is.:) várok még válaszokat.
2012. aug. 9. 15:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Én zöldséget és gyümölcsöt eszek 80%-ban, ezeket mindig a piacon veszem meg.

Húst most már csak kb 3x eszek egy hónapban.

Tejtermékeket, gagyi mműkajákat, nasikat, felvágottakat nem veszek.

Mondjuk így 30ezer havonta, csak magamra, tehát 1000 Ft/nap, mert gyümölcsökből is egy rakattal kell enni, hogy jóllakjak.

Tescokat utálom, pedig egyik 5 percre van tőlem.

2012. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

50-60ezer kb,és ez csak élelmiszer

2 naponta főzök 2 ebédre valót,ezt visszük melóba.Reggelire szendvics,kalács,péksüti.Vacsira zöldségek,gyümölcs,szendvics,tésztasali,virslisali.Minden délutánra van 1-1 joghurtunk is.Kávé,energiaital is benne van(napi 1-1).

Tescoban vásárolunk,a tesco extra most nagyon sokat javult,és az van közel.Pékáruja nagyon jó.

Intersparba is kb heti 1x,piacra 2 hetente.

Nézem az akciókat,innivalót,nem romlót aszerint veszek.

[link]

itt és a www.tesco.hu -n nézegetem az akciós ujságot,és összeirom mi kell,plussz irom folyamatosan ami fogyóban és veszek ha akciós.

Most rengeteg zöldség olcsó,ilyenkor sok zöldséges kaját csinálok.

Úgy jön ki ez az 50-60 ezer,hogy spórolás csak annyiból áll,hogy megnézem hol olcsóbb.De túrórudi,nasi belefér.

2012. aug. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb. 70-100e. között megy el egy hónapban kajára. A zöldség, gyümölcsöt egy közeli kis zöldségesnél veszem, ahol mindig friss minden. A húst húsboltban, az egyebeket veszem csak hipermarketben. Én inkább megveszem a minőségi ételeket, és nagyon sok tejterméket is vásárolok. Van egy 2 éves kislányunk, de mikor csak ketten voltunk, akkor sem sokkal kevesebbet költöttünk.
2012. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2012. aug. 10. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyedül vagyok és kb. havi 12ezret költök kajára.Ebből 9000 valamilyen jegy formájában.


- LISTÁT írok

- próbálom kinézni az akciós dolgokat, s akkor többet veszek, s lefagyasztom, amit le lehet.

- EGy időben mentem az akciós újságok nyomában, de mivel az idő pénz, így most leszoktam róla. Ez annak is köszönhető, hogy új cafetéria rendszert vezettek be. A zöldséget korábban piacról, kistermelőtől vettem, de mostanában nagyrészt a Corvin CBA-ban vásárolok, mert ott elfogadják a SZÉP kártyát az élelmiszerekre.

- Kenyérből megveszem a félkilós toast kenyeret, s adagokban lefagyasztom. Amikor elfogyott, akkor este kiveszem, s reggelre friss kenyered van.(általában bakonyi barnát vagy vajas toastot veszek)

- a cukorról leszoktam. 1 kg egy évre elég (csak bizonyos ételekhez szükséges, esetleg teába)

- alapélelmiszerekből a legolcsóbbat veszem (olaj,rizs,liszt,só,fűszerek)

- nem veszek nyalánkságokat (chips, csoki, túródesszertek stb.) vagy ha igen, nagyon ritkán

- tejből a legolcsóbb tartósat (egy időben a Lehelen vettem házi tejet, de már az is drága)

- fagyasztott dolgokból is a legolcsóbbat (nem fontos, hogy Bonduelle legyen)

- MINDIG nézem kg vagy liter árat (van, hogy csak egy doboz tejföl kellene, de a vödrös annyival olcsóbb, hogy jobban megéri megvenni

- Amikor hazautazom, akkor mindig hozok magammal pár napra való kaját

- Eleinte rendeltem a munkahelyen az ebédet, most már főzök.

- Mindig van a táskámban egy alma vagy banán, így nem csábulok el a fornettiseknél az aluljáróban

- csapvizet iszok (lehet, hogy nem túl egészséges, de nem bírnék annyi ásványvizet hazacipelni a bkv-n) vagy teát vagy szörpöt vagy citromos vizet.

- Tésztából érdemes a Gyermelyit venni. OLVASD a címkét, mert a múltkor a CBA-s feliratú durum tésztát a Gyermelyi tésztagyár gyártotta. (100 FT volt a különbség)


Hirtelen ennyi jutott eszembe!

2012. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!