Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti sem mennétek el egy másik...

Ti sem mennétek el egy másik városba, bele az ismeretlenbe egyedül?

Figyelt kérdés

Egy új munkalehetőség miatt el kell mennem a fővárosba, azonban nem ismerek ott senkit, nem tudnék kihez fordulni, teljesen egyedül lennék... Itthon vannak ismerősök, barátok, velük azért más az élet.

Hosszútávú munkáról lenne szó, havonta 1-2x tudnék hazajönni. Érdemes belevágni?

A fizetés sokkal jobb, mint itt, de ott valóban teljesen egyedül lennék, nem lenne senki, akihez fordulhatok, akiben megbízhatok... Lehet, hogy furcsa ezt egy felnőtt embertől hallani, de én mégis így érzem.

Ti mit gondoltok?


2012. aug. 17. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én külföldre is mentem már így, kétszer is, két külön országba, és nagyon megbántam volna, ha nem megyek. Szóval szerintem vágj csak bele. Elvégre nem a pápuák közé mész!
2012. aug. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 14-évesen kerültem teljesen egyedül Bp-re igaz én egy nagyon erős akaratu és önálló ember vagyok de én nem féltem az ismeretlentől sőt izgalmasnak találtam és meg is álltam a helyem.Ugy gondolom mindig érdemes új dolgokat kipróbálni új barátokat szerezni és új közegben kipróbálni magad az embernek bárhol a világban meg kel tudnia élni mert sose tudjuk hogy mit hoz a holnap. Hát csak bátran és ha mégse jönne össze még haza mindig mehetsz! Sok sikert!
2012. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Napkiraly ***** válasza:
nehéz, de menj ha nincs más,ha jobb lesz visszatérsz. Én is a belvárosban dolgozom, lakhatnék negyed órára a munkahelyemtől, de annyira rühellem azt a multikultipoliszt,hogy inkább kiautózok 70 kilométert, csak ne kelljen ott lennem
2012. aug. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én a családomtol elég messze élek és jopár éve nem láttam öket:) mivel a föld másik felén vayok és énsem bántam meg hogy eljöttem mindekinek egyszer felkell nöni e és önállósulni,majd szerzel ott barátokat munkahelyen akár vagy bárhol sok a lehetöség,a mai világban szerintem azse mindegy hogy mennyi a fizetés és nem mindekinek adatik meg egy jó munkahely szerintem vágj bele ha pár hónap mulva mégse jó akkor visszamész:)
2012. aug. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

El kell döntened, hogy mit is akarsz valójában.

Jó neked a haverok között "pangani", vagy tovább lépni és fejlődni az életben.

Elhiszem, hogy nehéz megindulni az ismeretlenbe, de máshol is magyarul beszélnek és lehet kapni kaját ott is, szóval nem a holdra mész.


Meg miért baj, ha véletlen karriert tudsz csinálni? A haverok nem adják fel a számláidat és nem segítenek egyről a kettőre jutni.


Vannak ismerőseim, akik a világért sem hagynák el a város táblát semmiért sem... meg is lehet őket nézni.

Én már a harmadik városban (Keszthely, Pécs, Szeged) lakom egyedül és rengeteg haverra tettem szert a tapasztalatok mellett.


Szedd össze magad és menj!

2012. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fizetésed jó, lakni tudsz valahol, térképet meg kaphatsz néhány száz forintért. Vásárolni, csekket feladni olyan, mint máshol. Mi a probléma? Az útvonalat két nap után megszokod, és a pestiek sem ismerik az egész fővárost.
2012. aug. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!