Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kell takarítani? Ti...

Hogy kell takarítani? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy csinálja... Én általában azzal kezdem, ha van szennyes, hogy elindítom a mosógépet. A takarítást a fürdőszobánál, WC-knél kezdem, aztán a tároló, a hálószobák, a nappali, végül a konyha, hogy aztán már csak folyosókat kelljen takarítani.

Fürdőszobában kádat, mosdókat, tükröket fertőtlenítem, lemosom, tárolóban kiválogatom a nyers élelmiszereket (sárgarépa,krupli...) letörölgetek.

Hálószobában ágynemű húzás, pókhálózás, függönycsere, porszívózás.

Konyhában értelemszerűen mosogatás, tűzhelytisztítás, törölgetés, portalanítás.

Ha mindennel végeztem az egész lakást fertőtlenítős vízzel felmosom. Persze, előtte alaposan összesepergetek.

Ez nálunk, egy 130 m2-s családi házban, ha nem kell ablakot pucolni, úgy egy napig eltart, ha alaposan csinálod. :)

2009. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb. én is így csinálom ebben a sorrendben. A lakás kb. 75 nm és fél nap alatt vagyok meg vele, úgy hogy meg sem állok egy percre sem.
2009. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Érdekes:))

Én a konyhával kezdem, aztán nappali, hűlószobák,fürdőszoba, folyosó..

2009. júl. 23. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki olyan sorrendben halad, ahogy a lakásából adódóan a legésszerűbb!
2009. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a fürdővel, Wc-vel kezdem, aztán jön a konyha, a nappali, a dolgozó, és úgy a hálók. Nem tudom miért, így szoktam meg. Pedig általában ebéd után takarítok, mosogatás után kezdem, amikor is még ugye a konyhában vagyok, tehát az lenne az ésszerű, ha ott kezdeném, de vhogy mégis a fürdőben kezdem.
2009. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a konyhával kezdem, mert ott adnám fel a leghamarabb. Letörlöm a szekrényt, a pultot, megtakarítom az ajtókat, kitisztítom a mosogató alatti szekrényt, mert ott a szemetes, és közben kidobálom a lim-lomokat, mert van hogy csak behajigálok egy-egy üveget. Havonta elhúzom a tűzhelyet is, zsíroldózom az oldalát, befújom a sütőteret, fél óra alatt végzek a fürdőben, és visszatérek a konyhába, befejezem a tűzhelyet, felmosom a padlót, és megyek a szobákba, az előszoba marad utoljára. Van hogy ugyanazzal a munkával három óra alatt végzek, van hogy 4-5 óráig eltart. Tegnap lezavartam 2 óra alatt, valahogy a nagy melegben nem volt kedvem hozzá. De mivel egyedül élek, senki nem fogja megcsinálni helyettem, és senki nem is kér számon hogy ha legközelebb fél napig fog tartani.
2009. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!