Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletet ha egy évre írunk...

Albérletet ha egy évre írunk alá, és időközben felmondunk, akkor a kaució elvész, de kell valami ezen felül fizetni? Légyszíves írjatok, mert tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szemét a tulaj és fix időre kötött szerződés előttléptek le akkor nemcsak akaució vész el,de még meg is szivathat akár és az 1évből fennmaradó összeget is kifizettetheti veletek mondván,hogy ott a szerződésben h 1 évre jötteetek..Magyarán a kárát,ami valójában nincs is megfizetteti veletek...


Jogász főiskolai tanárom mesélte,h dettó ugyanez történt a hugával is.Határozatlan idejű szerződést kell kötni(nekem az van) vagy ott kell maradni egy évig,ha nem akarsz fizetni:)(persze ha rendi a tulaj akkor ez tárgytalan)

2009. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor elvileg megirja a szerződésben, hogy ha lelépünk, akkor a fenn maradó időt is megfizetteti velünk?
2009. júl. 25. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Van aki beleírja,van aki nem.Lehet,hogy tud róla lehet nem.Én egészen addig amíg a tanárom nem említette nem is tudtam,hogy joga van ehhez,de ha ő is tisztában van vele,hogy ezt megteheti és tényleg szemét,akkor meg is teszi.Ilyenkor sem ügyvéd sem semmi nem segíthet,ki kell fizetni.Ez a kiadó joga,neked is vannak érdemes ezeknek utána nézni...


Egyébként ahogy leírod gondolom nem a legkedvesebb tulaj a tiéd.Talán szépen megbeszélhetnéd vele,akkor talán nem lesz semmi,legközelebb pedig tanulj a hibából és írj határozatlan idejűt...

2009. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el szerződést ,hogy mi van benne leírva. Ha nincs olyan része,hogy akármikor mondod fel a fennmaradó hónapok bérleti díja jár a tulajnak, vagy egyéb kikötés, akkor még a kaució sem jár vissza. Az ugyanis eredendően nem erre van. Ami a szerződésben ki van kötve az érvényes rád. Ha semmi nincs írva arról,hogy milyen esetben jár neki kártérítés, mikor vonhat le a kaucióból, vagy,hogy bármilyen negatív kötelezettséged lenne felé, ha hamarabb mondod fel, akkor gyakorlatilag semmit nem csinálhat. Hisz,ha nincs a szerződésben,h neki jár havi 10 ezer forint pl. havonta a kiköltözésetek után, akkor nem követelheti tőletek,mert az már jogtalan. Mehet a bíróságra is.

Ha kérdésed van még írj nyugodtan. Polgárjoggal és szerződés kötésekkel foglalkozom, ugyan nem albérleti szerződésekkel, de nyílván az sem áll tőlem olyan nagyon távol.

2009. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Holnap megyek aláirni a szerződést, és alaposan át fogom olvasni!!!

Én is jogásznak készülök:)))

2009. júl. 27. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!