Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatalként mobilházban élni...

Fiatalként mobilházban élni kb 10 évig? Mit szóltok az alábbi ötlethez?

Figyelt kérdés

Szóval 21 éves lány vagyok, már nem tanulok, szülőkkel élek. Már régóta foglalkoztat a téma, hogy milyen lehetőségeim lennének elköltözni. Pénzügyi segítségem nem lesz rokonoktól, szülőktől. Mivel egy pici panelban lakunk 3an, nem adottak a feltételek ahhoz, hogy még 10 évig itthon lakjak, és gyűjtsek lakásra. (Senkit nem hozhatok fel, korlátozva érzem magam, meg amúgy sem lenne egészséges senkinek annyi évig.)

Hitelt semmiképpen nem akarok felvenni. Ha albérletbe megyek, és úgy próbálok gyűjtögetni egy saját lakásra, akkor eltarthat 30 évig, nem beszélve arról, hogy amit kifizettem albérletre az teljesen felesleges pénz pazarlás.

Hozzá teszem hogy soproni vagyok, tehát a lakás árakat úgy kell nézni. Egy egyszobás kicsi lakás, 5.5 milliónál kezdődik, ez alatt nem nagyon van. Költözni nem akarok más városba, mert ha minden jól megy és találok munkát Ausztriában, akkor napi átjárással, elég jól fizető munkám lehet.

Szóval arra gondoltam hogy jó megoldás lenne, venni egy telket, és rá egy legolcsóbb használt mobilházat. Erre a pénz össze is jönne 2-3 év múlva. És akkor nincs hitelem, nem pazarlom a pénzt albérletre, és tudok gyűjtögetni akár 15 évig is, hiszen nem kell sietnem, mert igy is saját kis otthonom lenne miközben gyűjtenék. Még a baba is megoldható lenne, mert kb 5 éves koráig nem létszükséglet egy tágas saját szoba. És ugye később pedig a telekre építkezni szeretnék ha összegyűlt a pénz, ezt már remélhetőleg nem egyedül kellene összegyűjtenem, hanem a leendő párommal.

Itt van pár példa, nekem a 980 000 ftos jó is lenne:

[link]


2012. aug. 27. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez végezz egy pontosabb számítást. Elsőre azt mondom, hogy nem jó ötlet.

Sopronban havi 20 ezerért már vehetsz ki szobát, amíg egyedül vagy, az tökéletes megoldás. Ennél a mobilház sem olcsóbb, hiszen a rezsije bőven eléri ezt az összeget. Főleg ha nincs megfelelően szigetelve. No meg a másik, hogy benne áll egy csomó pénzed, egy milla a házban, plusz még néhány a telekben. A mai világban pedig sokkal fontosabb a mozdítható kp.

Persze az ember úgy érzi, hogy amit másnak kifizet, az pazarlás. De nem feltétlenül, hiszen ha kevesebbe kerül az albérlet, mint a mobilházazás, akkor hosszútávon jobban jársz vele.


A másik dolog, ha azzal számolunk, hogy a mobilház telekkel 3 millió, azt 3 év alatt összeszeded, akkor egy kis lakás megvan 5 év alatt. Ez esetben inkább a kis lakásra gyűjts még két évig, mert azt valószínűleg könnyebben tudod később értékesíteni, mint egy másod- vagy harmadkézből mobilházat.

2012. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az építési telek sem olcsó...
2012. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van benne igazság amit az első írt, tudom. Csak én pont hogy, az egyedüli életre vágyom, arra hogy lakótársakhoz se kelljen alkalmazkodni, hanem egy saját otthonom legyen, saját konyhával, saját fürdővel.

Szeretnék például egy nagytestű kutyát is, kisgyerekkorom óta vágyom erre, egy adott fajtára. Ez lehet hogy nem egy fő szempont mások szerint, de nekem fontos. Nem vagyok egy népszerű ember, jelenleg például egyetlen barátnőm sincs, meg senkim. Szóval ezért is vágyom ennyire a kutyára, hogy ne legyek teljesen magányos.

2012. aug. 27. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

vagy nézz külterületi ingatlanokat amiket később tudsz bővíteni azok olcsóbbak


nekem amúgy tetszik ez a mobilház, hangulatos laknék ilyenben

2012. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rossz az elgondolásod.

Viszont azt is bele kell számolni a dologba, hogy a mobilház alá alapot kell építeni közműkiállásokkal. A víz-cstorna-villany bevezetése is elég drága. Ezek a tipusok -azt hiszem- elektromos fűtésre vannak kitalálva, ami nálunk nagyon drága dolog...

lehet, hogy ha mindezt összeadod mégis a lakásvásárlás a kifizetődőbb, amit egy előző válaszoló írt.

Egyébként nagyon tisztellek, hogy ilyen tudatosan tervezed a jövődet!

2012. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 27. 20:58
 7/8 anonim válasza:
46%

Nem tudom, hogy aktuális e még, de egy kicsit összetetteb annál, hogy veszel telket, mobilházat és benne laksz. De egyébként nem rossz ötlet. Kell egy telek, amin van közmű, vagy egyéb (minimum áram , és vízlelő hely :) ). Ezután kell csinálni két betoncsíkot az alapnak, vagy legalább pár darab beton kockát. Oda kell vitetni a házat. A fenti cégnél nem tudom, hogy benne van e az árban a szállítás. Plusz le kell szigetelni a mobilházat. Nagyon röviden ennyi.

Jah csak azért tudom, mert én mobilházban lakok ...

2012. nov. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj csomóan hülyeségeket beszélnek!

igen pár mobilház elektromos fűtésű ami roppant kényelmes és nem drága,egy mobil ház nem 100 négyzetméteres!

A másik meg hogy könnyű szerkezetesek és 20cm szigetelés van rajtuk!

Mivel könnyű szerkezetes nem kell a falakat felmelegiteni hanem csak a levegőt melegíti fel mivel nem tömör,ezáltal sokat spórolsz tehát egy könnyű szerkezetes házat ne hasonlítsad össze egy tégla építésűvel! Téglába drága az elektromos fűtés de ilyenekben nem,a másik meg azt is számításba kell venni hogy egy ilyen mobilház általába 2,5 esetleg 3m magas!Tehát a felmelegitendő levegő térfogata kicsi ezáltal NEM DRÁGA!

De vehetsz egyébként még ilyen gáztartályos módszert!

Primagáznál remek ajánlatokat kapsz!

Megveszed a gáztartályt amit beton alappal rögzitenek a felszínen,feltöltik neked gázzal és 2 hónapig elég,utánna te meg felhívod őket hogy küldejenk egy kamiont ami feltölti ismét gázzal és voálá!

Kiépítése nem annyira drága,vagy is kb 200,000Ft az egész és nem 800,000Ft mint mások írják,bár az más mert az vezetékes és csak egy csonk áll ki a földből :)

Primagáznál kell érdeklődni nálunk sok helyen így fűtenek,pl az orvosi rendelőben is így pár éve már.

Bár ez a 2 hónap tégla házra értetendő egy mobil ház ellötyög belőle 3 hónapig is simán szerintem,elvégre fent leírtam mindent.

Én is nézegetem a mobil házakat de én építési engedélyt is kérek majd rá mert szeretném ha lenne házszámom és belejeltett lakcímem!

Bár úgy tudom villany bevezetése telekre is kell építési engedéllyel rendelkeznek mivel módosítod a telket és én a házat is nem ilyen kis kockákra tennám hanem rendes lebetonozott alapra.

Alá pedig építenék esetleg fából ilyen takaró lemezt hogy a kerekek ne látszódjanak ki így a ház nem lebeg hanem olyan lesz mint egy sima ház!

De angol mobilházat ne vegyél,csatlakozól nem magyar szabványúak,csúnyák rondák és nincs ház alakjuk!

Bár én 5-6 millióban gondolkozok na itt már rettentően szép luxus mobilházat kapsz bútorozottan tehát mosógép TV ágy ágyruha függöny képek stb... tehát minden!

Hozzá tenném hogy rettentően nagy előnyben vagyok mert tegyük fel a ház bútorozottan vadi újonnan 5 millió,telek kb fél millióba kerül egy kisvárosba (ki kell fogni rendesen pl apród)így kérem szépen az egész ház cakk pakk megvan 5.5 millióból,akkor beköttetek mindent víz gáz villany stb... amire számoljunk rá 500 ezret így lesz kb 6 millió és nem 10-15 millió egy téglaépítésű ház amiben bútor sincs csak esetleg járólap meg ki van alakítva a víz.

Ház néztem egy nagyobb városba ilyen 15 millióba kerül egy hül ye panellakás a 3.emeleten persze lift nélkül bútorok nélkül és papírvékony falak mellet! Akkor melyik éri meg most őszintén? Szerintem mobilház és nem egy kib aszott panellakásban laksz ahol a szomszéd trüsszentését is hallod,én laktam panelban de fű ritka egy sz ar már elnézést a kifejezését,éjjel mint ha mindig költöztek volna mindig húztak valami asztalt,olyan hang jött felürről,másik oldalon meg ment a sz ex mert a nő nyüszítését halgattad úgyhogy ebből köszönöm de én nem,inkább saját telek szomszédoktól kb 4m-re!

Telkeden pedig lehetnek fáit,virágok tudsz fűnyírózni tehát mindent!

2014. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!