Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Maradjak ennél az albérletnél,...

Maradjak ennél az albérletnél, vagy keressek tovább?

Figyelt kérdés
Találtam egy albérletet, ami rezsivel együtt havonta lenne 27-28 ezer forint. Az egyetemhez nagyon közel, közlekedése is nagyon jó. Azonban lenne szobatársam, ami még nekem sosem volt. A másik szobában egy lány lenne. Én csendes vagyok, nem járok bulizni, stb. A lány azt mondta, hogy a srác is ilyenfajta, tehát nem az a nagyon laza, buli-buli hátán. Csakhogy nem találkoztam vele, csak ennyit tudok róla. Tehát nagyon jó lenne az ára szerintem, a lány kedvesnek tűnt, a szobatársat is annak festette le. Csak nem tudom, bevállaljam -e. Majdnem szeptember van, tehát nem lehet sokáig halogatni az albérletkeresést. Minden tanácsot köszönök!
2012. aug. 30. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Te fiú/lány vagy?
2012. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szervezz le egy találkozót az illetővel vagy menj utána facebookon. Szerintem keresgélj, mondjuk szerezz még 2 albi lehetőséget, egy napon megnézed mindent, amelyik bejön, aznap lefoglalózod azt.
2012. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

19 éves fiú.

Leszervezni már nem lehet találkozót, mert holnapra kell odatelefonálnom, hogy kell -e.

2012. aug. 30. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem foglald le az albérletet és ha mégsem tetszik, akkor könnyebben tudsz majd lépni, ha már helyben leszel. Előre sosem tudhatod, mi nem tetszik a másikban.
2012. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt tenném, de nagyon kedvesek voltak itt velem, és már más is érdeklődött az albérlet iránt, ezért nem akarnám azt, hogy miattam lecsússzanak másról, aki pedig valóban ezt akarná.
2012. aug. 30. 19:54
 6/9 anonim válasza:
Amíg nem találkoztál a sráccal ki ne vedd! És jegyezd meg sokkal rosszabb is van annál, hogy a szobatársad bulizós. Például ha animefüggő.
2012. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, engem is csak az aggaszt, hogy nem találkoztam még vele, csak egy keresztnevet ismerek, semmi mást, így ő(k) sem várhatják el, hogy rögtön igent mondjak. Még 2 hét van, biztos lesz még ilyen ajánlat. Ha nem is külön szobás, de szobatársas olcsóbbért is, ahol legalább tudok találkozni a leendő szobatársakkal. Köszönöm a tanácsokat, ez csak megerősített abban, hogy mit válaszoljak!
2012. aug. 30. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem úgyis csak lakva ismered meg a másikat, és ha mondjuk a szobatársad elköltözne, a tulaj azt vesz fel helyére, akit akar, akkor meg lelépsz?
2012. aug. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hogy lelépnék le, az is csak attól függ tényleg, hogy a másik milyen lesz. Nyilván a főbérlő sem akarna olyat, aki mellett a másik sem érzi jól magát, mert nem szeretné, hogy elveszítsen még egy bérlőt.

De amúgyis jobb lesz, ha ezt lemondom, mert azért sokat jelentene nekem egy külön szoba, de csak úgy, ha azért 1-2 szobában vannak még mások a lakásban.

2012. aug. 31. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!