Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lapradiátor gazdaságosabb...

A lapradiátor gazdaságosabb mint a hagyományos radiátor?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy érdemes-e a régebbi radiátorainkat lecserélni modernebb lapradiátorokra. Úgy olvastam, hogy azok beérik 50-55 fokos fűtővíz hőmérséklettel. Tapasztalatokat várok. Köszönöm!

2012. szept. 8. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez attól függ, hogy hol laksz és milyen a fűtésrendszer.
2012. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem írónak igaza van.

Nálam van mindkettő. Lapradiátor meg régi öntöttvas is. A fűtési rendszeremben van vegyes tüzelésű kazán meg egy egy éves elég modern és modern vezérlésű gázkazán.

A gázhoz jobban passzol a lapradiátor, mert sokkal érzékenyebben és jobban szabályozható a rendszer, valamint elegendő alacsonyabb előremenő is. Így összességében pár százalékot lehet spórolni a fűtésszámlán.

Vegyes tüzeléshez viszont jobb az öntöttvas, nagy vízterű radiátor. Igaz, hogy ezek 80 fok körül kezdenek el "élni" de sokkal jobba tartják a hőt, ha esetleg éjjel mondjuk kialszik a tűz. A kazánban is lehet normálisan tüzelni, nem kell lefojtani, ami problémákhoz vezetne.

Ezek a saját tapasztalataim.

2012. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ember nincs a földön aki ezt megmondaná.Az öntöttvashoz több vizet kell a kazánnak felmelegíteni viszont ha a kazán kialszik a radiátorok még sokáig melegek.A lapradiátor pont a fordítottja kevesebb energiával felfűtöd viszont ha kialszik a tűz a radiátorok gyorsan kihülnek.Ha sok radiátorra van szükség nagy befektetés nem biztos hogy megéri néztél már radiátor árakat?
2012. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Itthon vegyes tüzelésű kazánunk van. Tehát itthon érdemes maradni az olvasottak alapján a hagyományos radiátoroknál. Viszont Pesten az lakásomban házközponti fűtés van. Ott talán kevesebb az esélye, hogy kialszik a kazán. Tehát oda talán érdemes venni lapradiátort. Egyrészt a dizájn miatt is gondolkodom rajta, mert vannak már színesek meg mit tudom én milyenek majd még utána nézek :)
2012. szept. 9. 12:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Oda jobb a lap, igen. De csak akkor éri meg szerintem a csere, ha pontosan a fogyasztás alapján fizetsz a fűtés után. Akkor is sok év, mire megtérül a befektetés.


Közben még egy dolog eszembe jutott. ha nyitott a fűtési rendszer (Pl vegyes tüzelésnél elég gyakori), akkor szintén előnyösebb az öntvény radiátor, mert sokkal kevésbé korrodálódik. Míg egy öntöttvas radiátort még az unokáid is használhatják, addig egy lemez 15-20 év alatt kirozsdásodhat nyitott rendszerben.

2012. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen a pestiben házközponti egyedi mérésű. Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 9. 13:01
 7/11 Bence_ ***** válasza:

Minél jobban szabályozható egy rendszár oda be tudsz tenni kis vízterű radiátort pl lap. Minél nehezebben oda meg az öntöttvas radiátort. Mivel az öntött vas radiátornak marha nagy a tehetetlensége ott még az sem lenne gond ha 10 percig 90 fokos víz jön aztán 1 percig csak 20. Nem éreznéd, hogy ingadozik a hőmérséklet. Ugyan ezt egy kis vízterű lapradiátorral nem tudod megtenni, ott egyszer hőgutát kapnál utána meg hideg lenne.

Példa kicsit szélsőséges, de remélem érthető.

2012. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 14. 22:34
 9/11 anonim ***** válasza:

09-10 13:00! Pont ezt akartam írni, hogy szélsőséges a példád. Persze tudom, hogy csak elméletben értetted, hogy érzékeltesd a hőtehetetlenséget.


Csak érdekességképpen említeném meg, hogy az öntvénynek van egy olyan tulajdonsága, hogy ha hősokkot kap, akkor repedhet.

Néhány éve egy-két tudatlan ember eljátszotta ezt egy bizonyos típusú török gyártmányú öntvény kazánnal. A 90 fokra fűtött kazánnál jutott eszükbe, hogy rá kéne tölteni a rendszerre a csapról, amiből 15 fokos víz folyt.

Ettől persze szépen el is repedt a hátsó tag. Ezután elterjedt az interneten, az összes fórumon hogy az XY kazán "repedésre hajlamos".

Pedig csak annyit kellene érteni hozzá, hogy a forró öntvényre nem zúdítjuk rá a hideg vizet.

2012. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lap!Szerintem a falak tartsák a meleget,ne/ne csak a radiátorok!Elve jobb az alacsony hőfok,igaz lassabb a ház felmelegítése,viszont a falak felveszik a hőmérsékletet,amit sugározni fognak!Mert,ha magas a hőfok,akkor a termosztát hamar kikapcsol,de a falak hidegek,és nagyban befolyásolja a komfortérzetet!Én legalábbis így tapasztalom a házamban és 10-15% spóroltam a fűtésen!
2012. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!