Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Életveszélyben vagyok az ólom...

Életveszélyben vagyok az ólom miatt?

Figyelt kérdés

sziasztok, régi, több mint 100 éves társasházban lakok, egy kicsi mosdó van, ahová egy vékony víz cső jön csak fel, ami nagyon régi, és fél-1 évente mindig kipukkad valahol... mellékvezeték, egy métert már kicseréltek belőle, de rendszeresen fém ( szerintem ólom) darabok jönnek fel belőle rég óta, néha alig lehet elzárni a csaptelepet, és furcsán viselkedik, rezeg, puffog, néha nehezen folyik, néha szinte kilő... van hogy por szerű ólom jön fel belőle, de van hogy egész nagy darabkák... kb hetente megtelik a csaptelep szűrője vele.

ez életveszélyes? tényleg felhalmozódik az ólom, nem csak átmegy a testemen? magas vérnyomásom van, és gyakorlatilag minden tünet ami ólom mérgezésre utalhat...

kihez fordulhatnék segítségért, hogy megvizsgálják a vizet? a közös képviselőnk egy szemétláda, nem foglalkozna érdemben vele... Várom a válaszokat, előre is köszönöm! :)


2012. szept. 12. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Uff... én az ÁNTSZ-nél érdeklődnék, mi van ilyenkor. Lehet, h őket ki lehet hívni megvizsgáltatni.
2012. szept. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Honnan veszed hogy ólom darabok és porszerű ólom az?Az ólom nem töredezik darabokra és nem lesz porszerű még 200 év alatt se pont azért használták.
2012. szept. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Ólomcsövet sehol nem építettek be sehova.Nem lehet ólommérgezésed,csak beképzeled magadnak.

A vizet az ÁNTSZ bevizsgálhatja.

2012. szept. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

"Ólomcsövet sehol nem építettek be sehova"


Amennyire tévedsz! 50 évvel ezelőtt még azzal szerelték a vízvezetékeket!


A kérdezőnek: az ólom tényleg nem lesz darabos, nem lehet, hogy vízkő vagy valami más szemét?

2012. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Így van, amit a szemeddel látsz a vízben, az valószínűleg nem ólom. De megértem hogy aggódsz. Azt javaslom, hogy menj el a háziorvosodhoz, és tőle kérj tanácsot. Szerintem ő mindkét kérdésedre (felhalmozódott-e a szervezetedben az ólom és hogyan lehetne a víz vizsgálatát kérni) jobban fog tudni válaszolni, mint mi.
2012. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
A helyedben komolyan megfontolnám az azonnali költözést! Halálos veszélyben vagy nap mint nap!!!! Ez komoly, nem csak riogatni akarlak.
2012. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyértelműen ólomcső, a szerelő is mondta amikor kicserélt egy darabot... és a tulajdonságai is... hajlítható...

Volt aki azt mondta, h valószínűleg egy ólomcsődarab vagy forrasztás került a rendszerbe, ezért puffog a csap és jönnek fel fémdarabok... az egész társasházban tudtommal csak nálam van ilyen probléma, egy lakással arrébb már normális... bár több kisebb csú van nálunk...

2012. szept. 12. 10:45
 8/15 A kérdező kommentje:
De évek óta folyamatosan jönnek fel darabok... elég sok... és ez nagyon aggasztó....
2012. szept. 12. 10:47
 9/15 anonim ***** válasza:
10%
Meneküüüülj!!!!
2012. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ÁNTSZ, ők intézik a vérvizsgálatot is, illetve a vízmintavételt is. A közös csöveket a ház pénzéből, a ház fizeti, nem neked kell.
2012. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!