Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtésszerelők segítségét...

Fűtésszerelők segítségét szeretném kérni. A lakásom helyiségei nem egyformán melegek, északi falunk van!?

Figyelt kérdés
A hátsó kettő szobánk jóval hidegebb (4-5 fokkal mint a nappali). A termosztátunk a nappaliba kerül ki, de ott hamar eléri a hőfokot. Mindenhol szabályozó szelep van a radiátoron, kivéve fürdőben. Jelenleg úgy játszottam, hogy a nappaliban levettem 2-3-ra a fűtést és így hátul jobban pörögtek a radiátorok de így sem volt az igazi. A hátsó leghidegebb kisszobába ha vennék egy vezeték nélküli radiátort és levennék ott a szelepet akkor szerintetek jobb lenne a helyzet? A boltban azt mondták eleve egy helyiségben ahol van a termosztát nem is lehet szelepes radiátor. Kérlek segítsetek!

2012. szept. 19. 12:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, vezeték nélküli thermosztátot szeretnék oda venni.
2012. szept. 19. 12:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alul lettek méretezve a hidegebb szobákban a radiátor méretek,azaz képtelen befűteni az adott helyiséget. Lehet hogy nagyobbra kellene cserélni.


A nyílászárók minősége illetve a falszigetelés megléte is sokat javíthat,különösen az északi/nyugati tájolású szobákban.

"Vezeték nélküli radiátor"??..hát isten bíz nem tudom milyen az,még nem hallottam ilyenről.

2012. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bence_ ***** válasza:

Leghidegebb szobába tedd a termosztátot, a többi helységbe meg tegyél fel termosztátos szelepet.

Így tudod a legegyszerűbben megoldani. Vagy nagyobb teljesítményű radiátort teszel fel a hidegebb szobákba.

Mos milyen van fent?

Falakat tudod szigetelni?

2012. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Társasról van szó, a lakók nem mennek bele a szigetelésbe. A radiátorok mérete szerintem jó. A kicsi szoba kb 9 nm2 ott egy 80 cmes új nagyon jó minőségű radiátor van fent. A nagyszoba 15 nm2. Ott egy 120 cmres radiátor van. Felfűteni feltudom ezekkel a radiátorokkal, a baj az hogy a lakás első felében hamar eléri a kívánt hőfokot a termosztát és kikapcsol.
2012. szept. 19. 19:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Írtam hogy elírtam, vezeték nélküli thermosztátot szerettem volna írni nem radiátort. Az ablakok Sofák, 20 évesek.
2012. szept. 19. 19:08
 6/7 Bence_ ***** válasza:

Akkor marad a rádiós, a termosztátos szelepekkel.

Ez így jó lesz :)

2012. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Belülről is szigetelhetsz,ahhoz nem kell különösebb engedély,csak nagyon körültekintően kell dolgozni a penész miatt!:)
2012. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!