Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mesélnétek az összeköltözésete...

Mesélnétek az összeköltözésetekről? Milyen volt, vagy hogy tervezitek?

Figyelt kérdés

Minden érdekel.

Mennyi idő után? Hány évesen? Saját lakásba? Voltak-e nehézségek?


2012. szept. 30. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi 1 év után költöztünk össze, bár gyakorlatilag már fél után rengeteget volt nálam. Van egy lakásom és hozzám költözött. Nehézségek nem voltak, vagyis nem abból adódóan, hogy odaköltözött, tekintve, hogy már előtte is olyan volt mintha nálam lakna.


Azt viszont már nagyon várom, hogy mi vegyünk közösen egy nagyobb lakást és oda beköltözzünk. :) Nem hiszem, hogy akkor lenne bármi gond, eddig se volt.

21N

2012. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen költöztem össze a barátnőmmel bár már 3 éve együtt voltunk de ő akkor még csak 17 éves volt amikor összejöttünk és amikor ő 20 éves lett akkor ment fősulira mert sajnos 1 évet kihagyott még általánosba és így sikerült csúsznia. Amikor fősulira ment akkor döntöttünk úgy hogy beköltözünk nagyimék házába szép kertes családi ház nyugodt barátságos környéken, a ház már 5 éve lakatlan volt mert nagyim az ott él a szüleimnél mert már nem lehet egyedül hosszú időre és azért majdnem 2 óra az út csak oda. Nekem könnyű volt mert nekem a munkahelyem közelebb volt ahhoz a helyre igaz kénytelen vagyok minden nap az autópályát használni mert az a legegyszerűbb és megúszok egy fél órás kerülőt és szerencsére a főnököm fizeti. Másrészt a barátnőm oda ment egyetemre így neki is könnyebb volt plusz diákmunkát is vállalt hogy azért anyagilag se csússzunk el nagyon.

Nálunk az egyetlen gond az volt hogy a házba a fűtésrendszert újra kellett csinálni mert nem volt a víz rendesen leengedve és 3 radiátornak annyi lett, a villannyal is voltak gondok de azt szerencsére egy rokon megcsinálta nekem és csak az anyagárát kellett fizetnem plusz egy kis hála pénzt is kapott sörrel együtt persze hogy azért mégis csak segített. Aztán amikor már használható lett akkor odaköltöztünk persze a téli időszakot kihúztuk valahogy, a költözést nem hamarkodtuk el apránként pakoltunk be egyedül az ágyamat vittük le meg egy nagy tükröt, ruháinkat meg a számítógépeket, többi minden adva volt mert volt tv szekrények rádió konyhai cuccok. Persze amikor jött a tavasz akkor a kerttel rengeteg meló volt hogy kinézzen valahogy és nyáron elkezdtük a felújítást is a régi bútorokat amik már büdösödtek meg kezdtek tönkremenni kivágtam és lehoztam az én bútoraimat meg a barátnőmét is plusz összedobtam még egy szekrénysort is a nappaliba, és akkor hoztuk le igazából a cuccainkat hogy akkor minden legyen új, a nappalit a szobánkat újítottuk fel először a konyhához nem nyúltunk mert azt még nagymamámnak lett megcsinálva persze a mai napig dolgozgatunk rajta idén nyáron erősítettük meg a tetőt is meg egy kis szobát is helyrepofoztunk ahol majd ilyen kis iroda szerűség lesz olyan tanuló szoba :) Meg ugye a garázs az totálkáros volt azt el is tüntettük teljesen mert csak fa meg deszka volt az egész helyette majd rendes tégla garázs épül fel oda ahol a tyúkól meg a műhely és a kamra van.

A fürdőszoba teljesen jó még a mai napig is jövőre csak a csöveket cseréltetjük ki meg esetleg egy új kádba fektetünk bele de még nem biztos mert egyenlőre a fontosabbak jönnek, ami még van bőségesen. Mi nem hamarkodtuk el hogy na akkor mindent egyszerre mert úgy pénz sem volt rá így hogy mindent apránként dobunk fel ez így anyagilag sem problémás és mivel a nagyim háza ő is sokat beleadott mert neki az a kívánsága hogy amikor kész lesz szeretné még látni utoljára hogy milyen szép lett, meg hát tőle ez egy nagy ajándék. most lakunk ott 4 éve.

2012. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25 évesek voltunk,kb. 3 hónap után.Nekem ki kellett költöznöm az albérletemből,ő azt mondta ne keressek másikat,mert nála meg épp felmondtak az albérlők,próbáljuk meg.Csak annyi nehézségünk volt,mint egy átlagos frissen összeköltözött párnak,minimális súrlódások mindenütt vannak.
2012. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem egészen kettő éve voltunk együtt, mikor összeköltöztünk. Albérletet vettünk ki. Kicsit érdekes volt, gyorsan történtek az események, még fel sem eszméltem, már ott laktunk:) Ugyanis én kicsit olyan típus vagyok, aki nem kapkodja el a dolgokat, vagyis inkább kissé túlzottan elnyújtja a dolgok történését, a férjem pedig pergeti az eseményeket. Megkérdezte, hogy összeköltözünk-e. Természetesen igent mondtam, de úgy gondoltam, hogy akkor most itt meg is ragad a dolog úgyis, majd valamikor elkezdünk albérletet keresni. Annyira benne voltam ebben a hitben, hogy még édesanyámnak sem szóltam az összeköltözésről, hogy fel tudjon készülni arra, hogy egyedül fog maradni, mikor szólt a férjem, hogy van egy lakás, nézzük meg. Tehát az első perctől számított két hét múlva már költöztünk is.:) Nehézségeink nemigazán voltak, csak amennyi mindenkinél van, csak össze kellett csiszolódni. Bútorunk nem volt kettőnknek annyi, hogy teljesen berendezzük a lakást, tehát nagyon jó érzés volt apránként megvenni a hiányzó dolgokat, és szép lassan teljesen berendezni a mi kis közös otthonunkat. Mindennek megkoronázása az volt, hogy rá négy évre meg is vettük a lakást:)
2012. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!