Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 2 KW-os elektromos láncfűr...

Egy 2 KW-os elektromos láncfűrész ugyanolyan erős 2 KW-os (2,7 LE) benzines kivitelben is?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Az elektromos nagyobb nyomatékú lehet alacsony fordulaton.
2012. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A benzines láncsebessége 5 m/s-al több, mint az elektromosé...
2012. okt. 3. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:
már nemazért de a 2kw az miota 2,7le? egy 2kw os benzin és 2kwos elektromos kb ugyanolyan erős lehet bár szerintem a benzines strapabíróbb. a láncsebesség meg csak áttétel kérdése lehet 50el is gyorsabb a lánc csak ott már nyomaték nemsok lesz
2012. okt. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szinte mindíg a benzines kivitelek az "erősebbek", az ugyanis egy dolog, hogy mekkora a motor teljesítménye, azonban az elektromosoknál gyakran kisebb a láncvezető, illetve hasonló apróságok, ami miatt gyakorlatban a benzines fűrész sokkal hatékonyabb lesz gyakorlatban.
2012. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A 2 KW - 2,7 LE a gépdepo oldaláról származik egy Makita fűrésznél. Azért tettem fel az egész kérdést, mert egy 2 KW-os elektromos Makita 50.000 Ft, egy 2 KW-os benzines pedig 100.000. Ha ezek ugyanolyan erősek és a láncvezetőjük is ugyanolyan hosszú, akkor csak a vezeték hiánya miatt érné meg a plusz 50.000 Ft a benzinesért?
2012. okt. 4. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:
meg mert pl az erdőbe vagy akár a kertbe magaddalvinni egy benzineskannát számottevően egyszerűbb mint egy agregátort
2012. okt. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első hozzászólónak:

Fát vágni csak teljes gázadással,a motor kímélése és a megfelelő lánckenés végett,ugyanis a lánckenés motorfordulatfüggő és a motornak káros ha alacsonyfordulaton erőltetik,az autóval se mégy ötödik fokozatban harminccal.De mindez le is van írva egy vastag könyvben amit LÁNCFŰRÉSZEK mellé adnak a vásárlónak.

A kérdezőnek:

Össze sem lehet hasonlítani egy két Kw-os elektromos és egy benzines fűrészt,próbáld ki meglátod.A benzines kb.háromszor erősebb,én méter átmérőjű fákat is döntök vele (tíz éve gond nélkül),az elektromos meg csak ácsoknak való lécet elvágni meg néha egy gerendavéget.

Üdv: Husqvarna 340 (2 kW)

2012. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyértelmű választ!
2012. okt. 8. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazat adok az előző hozzászólónak. Nem lehet össze hasonlítani egy elektromost egy benzinessel. Nem csak a vezeték hiánya szól a benzines mellett. Sok helyen voltam már fát vágni ahol ugyanolyan teljesítményű elektromos gépe volt a gazdának, és mikor látta hogy hogy dolgozik egy benzines husi ugyanazzal a loerővel mint az övé az mondta hogy ha nem látja nem hiszi el. Amúgy aki nem tudná 1kw az 1.37 lóerő. így jön ki az hogy egy 2kw-os motor durván 2.7 lóerő.
2012. okt. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog ez különben és elgondolkodtató,mert vegyünk például egy 800-as szalagfűrészt amire gyárilag 4 Kw-os háromfázisú motort tesznek.Ha ugyanezt a fűrészt traktorral hajtják akkor még a 40 Kw-os traktort is lefolytja néha.De a láncfűrészekre meg az az igaz amit kettővel fentebb leírtam.
2012. okt. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!