Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olcsó, magas, átláthatatlan,...

Olcsó, magas, átláthatatlan, kvázi azért esztétikus kerítésre ötletek?

Figyelt kérdés

Akár kész termékek valóban jó áras linkjei is érdekelnének, ám mivel lejtőn lakunk, így a szabvány magasságtól vagy 30-50% al magasabbra lenne szükség.

Természetesen barkács ötlet is érdekel. Jó alapanyagötletek, időtállók ilyesmi.


A cél a szomszéd tekintetének kiszorítása. Uagyanis az ember általában a szomszédjának ugye a wc, fürdőszoba stb ablakát látja az udvaráról. De ennek a "kedves" "alsó" szomszédnak a háza szemben van az egész utca irányával, ergo ha kilépek a házból, akkor az egész retyhás slepp integet köszön... na ezt szeretném kiküszöbölni, merthogy ennyire jó szomszédságra nem vágytam soha velük. Igazából nagyon kevés embertől viselném el hogy feszt a pofámba lógnak, és ők pláne nincsenek köztük.

Ennek a jelenségnek köszönhetően már annyira családbéliként kezelik a miénket hogy önhatalmúlag átjönnek elviszik a furikot és utólag szólnak pl. Ez egy jó szomszédi kapcsolat esetén nem is lenne baj, hisz miért ne. De kérni, szólni ki fog? Hozzáteszem 2 házzal arrébbról is kérhettek volna.

Nincsenek tisztában a magánterület és magántulajdon koncepciójával. Megbeszélni nem lehet velük mivel nem értenék a problémát, ugyanis az egész család iq-ját összeadva se 3 számjegyű az eredmény, pedig túl sokan vannak. "Hámmos úccsehasználtaafurikotépp hámér iriggy?" És ez nem is az első ilyen eset:(


Kérlek segítsetek! Remélem átjött, hogy borostyánfuttatásra nincs idő:)



2012. okt. 10. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nádszőnyeg, úgy 180-200 cm magas és tekercsben kapható.

Mellette valami gyorsan növő örökzöld.

Mi az a furik?

2012. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben nagyon sürgős :trapézlemez,ha nincs rá keret akkor csodasövény sűrűn ültetve.Én a tavasszal ültettem (kb 15cm kis ágak voltak)a legnagyobbak most kb 1,5m-esek.

2 év alatt akár 3m is megnő.Drótkerítésre mehet a rashel háló,duplán húzva már elég jól takar és olcsó.

2012. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A furik, egyes tájegységeken, pl. mi felén is a fém talicska neve.(Pl Szab. Szatm. Ber. megyében)

A legolcsóbb szerintem a drótkerítésre rögzített nádszövet.

Ennél nincs olcsóbb.

Ha egy kicsit vastagabb vagy, akkor a betonoszlopokra rögzíthető ún. Betonyp lemezre voksolnék. A rögzítéshez lehet hozzá kapni kész konzolokat. Nincs más dolgod, csak a megfelelő távolságra leásott betonoszlopra felcsavarozni. Egy nap alatt a haverommal, ketten egy 30 m-es szakaszt tettünk le. könnyen megmunkálható, és örök éltig eltart.

[link]

2012. okt. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csodasövény 2 év alatt 3 méteresre nő nekem is ez van.
2012. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, öröm, hogy még az ember kap a krédésére itt hasznos válaszokat.

A furik pedig valóban talicska, talyiga, taliga, kordé...

2012. okt. 11. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!