Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Árthat a háznak ha borostyánt...

Árthat a háznak ha borostyánt futtatok fel rá?

Figyelt kérdés
Helyzet az, hogy a szomszéd vályogháza mindjárt ránkesik és marha csúnya és nem csinál vele semmit. Régebben mi festettük de meguntuk. Fel futattnánk borostyánnal de igyis roskadozik. Lehet valami baja? Vagy épp. h a borostyán összefogja..
2012. okt. 16. 17:10
 1/9 anonim válasza:
Hát azt nem tudom, hogy lehet-e tőle baja, de pl. rágcsálók, ilyesmik talán felmásznak rá és az később kellemetlenséget is okozhat.
2012. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs rendesen bepucolva, akkor rávezeti a vizet a falra.
2012. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajna bepucolva nincs.Akkor nem tudom, mi a megoldás. Én nem tudok meg nem is akarok más házára költeni de ahogy kinéz az szörnyű. Felszólittotta állitólag önkormányzat, h csináljon valamit de mihasznára. Mi hitelből, szépen felujitottuk a miénket de ha bejösz rosszul leszel a mellettünk lévő omladozó, bomló ház látványától.
2012. okt. 17. 07:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már régi a kérdés, de még talán aktuális: mi lenne, ha lemeszelnéd a szomszéd feléd néző házfalát?

Kb. úgy képzelem a kérdésed alapján, hogy telekhatáron áll a ház és pont rálátsz a szomszéd hátsó falára....

Minimális pénzből kijönne és a vályogháznak sem ártana.

2012. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a helyzet az, hogy ez omladozó ház, és hiába meszelem le, szörnyű az összkép. Évekig meszeltük, de meguntuk.Telekhatáron van és mivel hosszú de keskeny a telek, kinézek az ablakon és mindig ezt látom.Borzalom. És ha bejön valaki , leül a teraszra, ezt látja. Ezért gondoltam egy szép, zöld megoldásra...
2012. okt. 23. 10:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon aktuális, mert tavasszal akarjuk megejteni..
2012. okt. 23. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy az omladozó ház tulajdonosának jogában áll, hogy bármikor bármilyen munkát végezzen a saját háza hátsó falán. Akkor is, ha nem jellemző, hogy hozzá akarna nyúlni valamikor is.

Tuját, sövényt is csak kb. 1 méterre ültethetsz a falától, tehát a te telked rovására.

Vadszőlőt, borostyánt csak az ő engedélyével futtathatsz a falra, illetve építhetsz egy magas, erős tartószerkezetet a faltól a már említett távolságra, ami elég erős arra, hogy megtartsa a kúszónövény súlyát. Az viszont megint "nem két fillér"...

Kérdés, hogy nem szűkíted-e le így a saját telkedet annyira, hogy az már a használhatóságát veszélyezteti...

2012. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a gond, az ő jogaival az, hogy maga a ház bomlásveszélyes. és még igyis ba..ik rá...és elviselhetetlenül ocsmány... de majd kérek akkor tőle engedélyt. Ugy lehet?
2012. okt. 24. 07:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos, ami biztos, kérd írásban, hogy le legyél fedezve, ha később meggondolja magát.

Esetleg elég lehet két tanú is, ki hallja, hogy megengedi.

2012. okt. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!