Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől büdösödik meg a szekrény...

Mitől büdösödik meg a szekrényben egy idő után a ruha?

Figyelt kérdés

Teljesen szárazon rakom el, és mivel frissen van mosva, jó illatú. De ha berakom a szekrénybe és kb. 2 hétig nem nyúlok hozzá, már olyan állott szaga van. Lehet, hogy az öblitő büdösödik meg egyidő után?

Pedig Silánt, vagy Lenort használok.

Valami tipp?


2012. okt. 21. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább arra gondolok, hogy nedves a szoba, vagy a szekrény mögötti fal. Nézz utána!
2012. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennek nincs köze a helyiség nedvességéhez.

Tudom mire gondol a kérdező. Kellemetlen vegyszer szaga lesz a ruhának.

Szerintem a mosószerek maradványa bomlik tovább és az okozza a szagot.

2012. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy Nagymamámtól örökölt komódom, ami elég komoly, nem recseg nyikorog, drága is ha ilyet szeretnék venni szóval nincs szivem kidobni... de a benne tárolt ruhákat gyakorlatilag újra moshatom ki.

Lesz egy olyan átható szaga a benne tárolt ruháknak, csak sejtem hogy ilyen molyirtó vagy riasztó szagról van szó amit az évtizedek alatt beleivodott a bútorba.

Lövésem sincs hogy kéne ezt ebböl kivarázsolni.

2012. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az öblítőtől büdös. Az bevonatot képez a ruhákon és állásában megbüdösödik.

Ezért nem használok semmilyen öblítőt, csak ecetet. Hosszú idő után sem büdösek a ruhák.

2012. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En is ecettel öblitek, viszont igy meg mososzer szaguak a ruhak! Engem nem is zavarna, de pl friss agynemüt huzva terjeng a lakasban, ott mar kellemtlenebb.

Mosodiot is vettem regebben, amitöl szagtalanok a ruhak, de a gyerekruhakbol siman mosodioval nem jön ki szerintem a folt, szerintem az csak izzadsagszagot viszi ki, ezert normal mosoport hasznalok, elötte mososzappannak elökezelve a foltokat.

Az ecet melle jo minösegü, gyogyszertari illoolajat javasolnak, ez viszont draga szerintem, es par cseppet cseppentve nalam legalabbis semmi hatasa nem lett a ruhakra, gondolom, többet kene - ugy viszont mar draga!

En is szeretnem tudni, hogy legalabb az agynemükön hogyan küszöbölhetnem ki a mososzerillatot?

2012. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Általában a kinai fekete színű ruhák lesznek büdösek, ezek aztán mosáskor átadják a többi ruhának. Javaslom, hogy használjatok előmosást, de ne mosószerrel hanem ecettel. Tehát ecetes vizben mossátok át mosás előtt. Ha nagyon büdös akkor kádban kell 1-2 órát benne hagyni. Ha csak kicsit akkor elég a mosógép előmosása. Sajnos azonban ez nem olyan egyszerű, mert ha folyékony mosószert használtok akkor az is meg az előmosáshoz használt ecet is egyszerre belefolyik a gépbe. Ezért ajánlom a mosás előtt egy öblítési programot elindítani, de nem öblítővel hanem ecettel. A 20%-os ecetet ne sajnáljátok 1-2 deci is lehet. Ha a kádba áztatjátok a ruhát akkor az ecetet ne a ruhára hanem a vizbe tegyétek!
2016. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
köszi. :) Öblitöprogramnal gondolom, az ecetet a foylekony mososzerhez hasonloan a ruhak tetejere?
2016. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a szekrény téma engem is érdekelne. mondjuk nekünk voltak penész gondok is.viszont amiben most tárolom komód az régen is meg volt,más lakásban és ott is állott fura szaga lett az alsó ruhának. a mosódiora annyit, hogy én pl nem vettem ki öblítés előtt és hiába oblitettem hát persze hogy büdi maradt a diótol. Én használok hozzá mosószódàt és így hatásos. öblítő meg én almaecetet használok. egy rész almaecetet kilenc rész viz. összesen kb húsz csepp illóolaj. én most narancs levendula es citromfu keveréket használom
2017. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!