Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik, hogy két gázkonvektor...

Létezik, hogy két gázkonvektor ilyen sokat eszik?

Figyelt kérdés
40 nm-es, mindenhol szigetelt házban lakunk ketten. Két konvektor van begyújtva, csakis gyújtólángon. Kandallónk van, abba fűtünk. Jellemzően zuhanyzunk, mintsem fürdünk, főzés átlagosan, 2 személyre. Sokallom a 70 köbméter fogyasztást novemberi hónapra. Mi lesz, ha hideg lesz, és nem csak gyújtólángon lesznek a konvektorok??Régebbi, FÉG típusúak. TIGÁZ-nak jelentsem be, vagy előbb nézessek meg mindent gázszerelővel?
2012. nov. 12. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A TIGÁZ-nak nincs ehhez köze.A mindennapi főzés meg az összes gázfogyasztás nem sok.Hogyan mértél novemberi fogyasztást 11.-éig? Egy kétórás főzés pláne sütés sokat fogyaszthat
2012. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy 2 hetet mértem, és beszoroztam kettővel:)
2012. nov. 12. 18:58
 3/11 A kérdező kommentje:
csak mi lesz télen? Minimum duplázódik, tehát kb. 20 000 forint. Ami nem lenne "sok", de ismétlem, 2 konvektor megy a 4-ből, 40 nm-es kis ház kandallóval.
2012. nov. 12. 19:00
 4/11 anonim ***** válasza:
A mindennapi főzés szerinted nem fogyaszt? A zuhanyzásnál hogy ég az égő?
2012. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Látom, nem érted, de azért köszönöm válaszod.
2012. nov. 12. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én csak annyit tudok írni,hogy nekünk egyedül a tűzhely gáz és átlag 13 m3 gáz fogy... egyébként mennyi gáz fogyott amikor nem mentek a konvektorok?
2012. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem használod a konvektort, akkor zárd el a csapját! AZ őrláng is képes naponta akár 2 m3-t is fogyasztani, közben meg nem melegít semmit, csak az utcára...
2012. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gomzoli ***** válasza:
Ha megnézed a nyári fogyasztásod, láthatod, hogy csak a vízmelegítésre (zuhany, fürdés, mosogatás) és a főzésre elmegy kb. 30-35 m3 gáz. Nálunk legalábbis átlagos, nem pazarló hozzáállással így van. Ha ehhez hozzáadod a két konvektor kevés, de folyamatos őrláng-fogyasztását, már nem is hihetetlen a dolog. Ha a konvektorok termosztátja (mert szinte minden típusban van beépítve) olyan mértékű hőmérséklet-csökkenést érzékel, akkor is be-bekapcsol nagyobb fokozatra, ha csak minimumra van állítva.
2012. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én spórolok mint az állat. Este megy a kisszobában, reggel takarék, napközben a nappaliban, este itt van a takarék...egyenlőre 2-2,5 cm3 gáz megy el így,de nem fűtjük se a folyosót,se a konyhát,se a fürdőt...kb. nagyszoba 20nm2 kisszoba 7nm2 körül van. Itt még csak msot lesz az első telünk(első emelet),de a harmadikon ahol laktunk (fölöttünk már senki) ott simán elment télen 28-30 ezerért gáz...130Ft-os köbméter áron,ha jól emlékszem...(lehet 140 volt)
2012. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotok, így már másképp látom. Nyáron nem mértem, de - ezek szerint - nem is "gáz" ez a fogyasztás.
2012. nov. 14. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!