Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen házat építenél, ha nem...

Milyen házat építenél, ha nem a pénz lenne a lényeg?

Figyelt kérdés

Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy mi lenne benne, mi nem, milyen lenne a fűtése stb..., engem a külső érdekel.

Én egy hófehérre meszelt két szintes házat építenék, nád tetűvel, sötétre pácolt ablakkeretekkel és ajtókkal, amiben piros muskátlik lennének. Az oldalán lenne egy vastag oszlopos hosszú gang, esetleg egy kis téglát is becsempésznék. Sok ablaka lenne, mind zsalugáterrel.


2012. nov. 15. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
:D Na tessék! Belépek a kérdésbe, hogy majd leírom az álomházamat és te már le is írtad! :D Én valami ilyesmit képzeltem el! Még a muskátlik is stimmelnek. :)
2012. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jaja én is próbálnám ilyen kis romantikus-mesebeli-falusi kinézetűre alakítani, persze úgy, hogy fűtésileg és mást tekintve is pénztárcakímélő legyen...

Ezek a modern kockaházak nem tetszenek, bár a sok üveg mégis jó a világosság miatt. De egy hagyományoshoz közeli kinézetűt is lehet sok ablakosra csinálni...

2012. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy hatalmas felhőkarcoló, aminek az alsóbb szintjeit kiadnám, a tetején én lennék.
2012. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

milyen az a nádtetű? :D


én gerendaházat építenék, szép nagyot, rusztikus bútorokkal, egy tó partján

2012. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kőházat, földszinteset, mediterrán színekkel. Sok ablakkal, terasszal.
2012. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem a pénz lenne a lényeg akkor, lenne miből fedezni a kiadásokat, mint például így, csak kicsiben:

[link]


[link]


Beltér, legyen ilyen:

[link]

2012. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! na, azt valóban jól elírtam, nyilván a tetőre gondoltam :)
2012. nov. 15. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem számít a pénz? Akkor nem házat építtetnék, hanem egy piramist:) Mint pl Las Vegasban a piramis hotel. Persze kicsit kisebben. Bár ha a pénz nem számít, akkor inkább nagyobban.

Amúgy a realitás talaján maradva, én egy sima 1 szintes házat építtetnék, mediterrán cserepes tetővel, úszómedencével, jakuzzival. A kert pedig olyan lenne mint egy angol kastély kertje.

2012. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egy passzívházat építenék, hatalmas üvegfelületekkel, a fennmaradó falrészeken pácolt fa burkolattal. Kétszintes lenne, az alsó szintet félig a földbe süllyeszteném, nyáron ott lennénk, a felső szintet pedig télen használnánk, mert az melegebb. A sok üvegfelülettől légiessé válna a ház, a fa berakások pedig természetközelivé teszik. Parkos kertet csinálnék köré, vagy eleve olyan telekre építkeznék, ahol jó nagy fák vannak :)
2012. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!