Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más panelokban is hideg van?

Más panelokban is hideg van?

Figyelt kérdés

Nemrégiben XV. kerületbe költözünk (albérlet), életünkben először panelba. Vártuk hogy tök jó, majd milyen meleg lesz, minden panelos azt mondta az lesz. Erre... hát nem! Van egyedi mérő és termosztát, 3-as fokozaton ~20 fok van a lakásban, a gondnokkal beszéltünk, azt mondta ez teljesen normális, maximum (tehát 5-ösön) 22 fokot ígért a távhő, jó nyílászárók esetén. Értem én hogy spórolás, de ennyire?? Azt mondta a gondnok hogy az 5-ös fokozat esetén kb. 3x annyi lesz a lakás fűtése.... fagyoskodhatunk megint:(

Másnál is ez van?



2012. nov. 15. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk földszinten 25 fok volt, tizediken 27-28.
2012. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Én is megfagyok.

Ez a "panelban meleg van" valami urban legend lehet, nekem nyár kivételével egy percig sincs melegem, és akkor még enyhe voltam.

Jó, ebben benne van, hogy nincs szigetelve, régi ablakok vannak, áthűl a felületük, fütyül a szél, ezek is adnak a hidegérzethez, még ha meg is van a 20-21 fok. (bár miért kötelező 21 fokban élni? én nem érzem magam jól 21 fokban, valami alternatíva lehetne erre, és most nem az olajradiátorra gondolok).


Egy tipp: én akkor is a laptopon tartom a kezem, ha épp nem írok, mert az jól melegít:)

2012. nov. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pont az ellenkezője! Iszonyatosan meleg van, 24-26 fok. Éjjel ki kell nyitni az ablakot mert nem tudunk aludni

(XIV. ker)

2012. nov. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálam déli fekvésű lakásban, műanyag ablakok, új fűtőtestek mellett fűtés nélkül is 23-24 fok van, ritkán tekerem fel a fűtést.

Az előző lakás viszont északi fekvésű volt, régi, szar ablakokkal, ott tényleg hideg volt.

2012. nov. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem panelban lakom, de soha nincs 20 foknál melegebb nappal. Ez az egészséges. Nem kell nyári ruhában lenni otthon, akkor nem fagysz meg. Külföldön sem szokás ennél melegebbet tartani a lakásban, csak nálunk megy a pazarlás.
2012. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 20 fok úgy, hogy egyik radiátorral sem fűtünk (egyedi mérős, a csövek melegek). Szerintem a 20 fok nem a fagyoskodunk kategória, az kb pont jó, 18ig is elviselhető. 18 alatt kezdenék kicsit fűteni talán (kivétel ha beteg a gyerek, akkor korábban).
2012. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A panelekben akkor volt mindig dögmeleg, mielőtt megdrágult a fűtés, no meg nem voltak egyedi mérős radiátorok, ezért a távhőt fillérekért nyomatták a lakásokba, hogy az emberek valóban kénytelenek voltak nyitott ablaknál aludni.

Ma már nem divat ez a pazarlás, és a fűtésre is annyit fizetsz, amennyit használsz. Tehát te döntöd el, hogy inkább fizetsz többet, de melegben vagy, vagy inkább spórolsz, de cserébe hideg van.


Egyébként ez az "X fok egészséges" téma annyira marhaság... a hőmérséklet nem lehet egészséges, az ember lehet egészséges. És egészséges ember elvan akárhány fokban, attól függ, mennyit szokott meg. Egy afrikai család 20 fokban fagyoskodik, a skandináv országokban meg nem értik, minek veszel pulcsit 15 fokban. Ez csupán megszokás kérdése :)

2012. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Saroklakásod vagy spórolós falszomszédaid vannak, akik szintén nem fűtenek. A panelban ugyanis a lakások között nincs hőszigetelés, ezért ha mákod van, fázósak a szomszédaid, és 24 fokot tartanak a lakásukban, akkor neked már nem is kell fűtened, ők fűtik saját költségükön a te lakásodat is, legfeljebb nálad csak 21 fok lesz.


Egyesek szerint ezért hülyeség a panelban tisztán a mért fogyasztást fizettetni, mert a falon átáramló hőt lehetetlen mérni.

2012. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt Szombathelyen az Oladi-lakótelepen nem szabályozható a távfűtés. A panellakásunkban egész télen minimum 26-27 fok van, pedig saroklakásban lakunk, kívülről nincs a falakon szigetelés, mégis meg lehet dögleni az afrikai hőségtől.

Sajnos itt folyamatosan megy a luxusszauna, radiátorok nem szabályozhatóak. Felháborító ez az esztelen pazarlás és ezért jönnek a magas távhő-számlák.

2012. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!