Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van arra törvény vagy valami...

Van arra törvény vagy valami ilyesmi, hogy a tulaj milyen gyakran, és a legfontosabb milyen MÓDON látogathatja a bérbe adott házat?

Figyelt kérdés
kertes házat bérelek, nos először is leszögezném, hogy jó kapcsolatom van a tulajdonossal, DE: az lenne a problémám, hogy állandóan feljárkál, úgy kulccsal, nem is szól előtte, hogy jönni fog, van mikor 3 napon keresztül egy nap vagy 4szer megfordul (ezt azt javítgat az udvaron.) nekem ezzel semmi problémám nincs, csak az hogy feljön minden bejelentés nélkül, tök mindegy hogy épp szexelek, vagy fürdök, vagy pucéron járkálok a lakásban. emiatt már nagyon feszélyezve érzem magamat, ha épp vendégek vannak vagy bármi, elég kellemetlen. valahol azt olvastam, hogy ha ki van adva egy ház, akkor oda a tulaj sem jöhet fel bejelentés nélkül, mert az birtokháborításnak minősül.
2012. nov. 23. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Én is úgy tudom, hogy nem jöhet be a tulaj, csak ha a bérlő beengedi.

Ez olyan, mintha a mi házunkba a bank alkalmazottja bármikor besétálhatna.

2012. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Törvény nincs.

Nálunk az szerződésben benne van, hogy havonta egyszer jöhet, előre megbeszélt időpontban.

Kapu- és bejáratiajtó-zárat lecseréltem, kulcsot nem kapott a tulaj.

2012. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
A gyakoriságra nincs törvény.
2012. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk ez úgy működik, hogy havonta 1x jön, se többször se kevesebbszer..


Ennél az egy alkalomnál is szól 3-4 nap előtte telefonon, hogy pl. pénteken délután 5 körül jön.

2012. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális dolog. A tulajdonos nem mehet csak úgy be a kiadott lakásba, csak ha engedélyt kér.


Nálunk például a tulajdonos nő első nap mikor beköltöztünk mondta, hogy cseréljük le a zárat, ne hogy bármilyen félreértés történjen.

Szóval hozzánk ha akarna se tudna bejönni. Idáig egyszer sem akart bejönni körbenézni, persze ha akarna szívesen beengedjük, nincs ezzel baj.


DE szó nélkül nem járkálhatnának be hozzátok!


Nem tudom mit tegyél, vagy kihez fordulj, de ez nem normális dolog az biztos!!!!

2012. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Nekem azért ez elég furcsa! A saját házába nem mehet be a tulaj? Lecserélitek a zárat? Érdekesen hangzik...
2012. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen van erre törvény:


[link]


"(4) A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot, valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint évente több alkalommal - a bérlő szükségtelen háborítása nélkül - ellenőrzi. A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles; ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény, illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén."


Tehát a bérbeadó a lakásba csak a bérlő engedélyével, vele előzetesen egyeztetett időpontban léphet be. A bérlő a bejutást évente legalább egyszer köteles biztosítani.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Valamint:


"A bérleti szerződéssel az ingatlan tulajdonosa kizárólagos birtokba engedi a bérlőt (ha nem albérletről van szó). A birtokba lépéssel a bérlőnek joga van a birtokát olyan módon védeni, hogy azt a tulajdonos számára (!) bejárhatatlanná teszi. A tulajdonosnak nincs joga a bérlőt birtokában háborítani vagy sérteni, és ezen jog erejénél fogva nem szabálytalan a bérlő azon cselekedete, amely a birtokának védelmére irányul.

Fontos megjegyzendő, hogy amennyiben a bérlő nem fizet, akkor sincs joga (!) a tulajdonosnak a bérlőt birtokában háborítani, hanem végrehajtás során jogosult az ingatlant kiüríteni. Persze ez jogi abszurdumnak tűnik, pedig nem az. A bérleti szerződésnek NEM KELL tartalmaznia azt, hogy a bérlő lecserélheti a zárat, de amennyiben ezzel ellentétes rendelkezést tartalmaz, az a szerződési pont - törvénnyel szembenállóság okán - semmis. Az igazán jó ingatlantulajdonos, aki bérbe adja az ingatlant, mindezt úgy teszi, hogy JELZI IS a bérlő számára, hogy saját érdekében cseréljen zárat. A cserélt zárra NEM KELL az ingatlan tulajdonosának kulcsot adni. (Hiszen ugyanúgy birtokháborítást követ el, ha kulccsal megy be.) Ha jogerős végrehajtás van az ingatlan kilakoltatására, akkor a végrehajtó erőszakkal is jogosult az ingatlant felnyittatni."

2012. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ezt olvastam régebben valahol, ezt kerestem, csak nem találtam meg.
2012. nov. 23. 11:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 11:10


Erről se hallottam még, de kösz a hasznos infót!

2012. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!