Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül most kb. egy...

Mennyibe kerül most kb. egy 50m2-es lakás átvezetékelése?

Figyelt kérdés
Nem kell plusz kiállás, csak a meglévő rendszer vezetékeit kellene lecserélni(természetesen új kapcsolók, konnektorok)

2012. nov. 28. 17:41
1 2
 1/12 Andi08 válasza:
0%

üdv!


ha minden igaz és jó munkaerőt fogsz ki kb: 3500/ négyzet méter

2012. nov. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyakorlott, de elektromos hálózat cseréjét hogy állapítják meg m2-et áron? Mert egy festésnél, járólapozásnál oké,de elektromos hálózatnál?
2012. nov. 28. 17:50
 3/12 Andi08 válasza:
0%
nekem van ismerősöm aki meg csinálná a villany szerelést ,, teljes alap szerelést " csövezés",,, vezetékezést és szerelvényezést ...Úgy hogy nem kell új kiállások szerintem meg lehet olcsóbban is egyezni
2012. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt az újfajta számolást -párom villanyszerelő-, nálunk a tételes felmérés a divat, méterre a kábelt, darabra a szerelvényt.

Kábel métere 150-500.- Ft. /vastagságtól függ/, szerelvények darabja ezer Forint körül van -akciósan lehet olcsóbb is-, plussz a munkadíj.

2012. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andi08 válasza:

hogy most nem írtam ki tételesen hogy mi mennyibe kerül bocsánat nem vagyok villanyszerelő !!! csak nem rég fejezték be nálunk a lakásban az e fajta munkákat


50/nm lakás Kb: 150.000 ft az sok érte nem tudom

2012. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Igazi villanyszerelő szerintem nem négyzetméterben számol-hogyan is lehetne ilyet négyzetméterre kiszámolni???Badarság.

Az anyagköltség többé kevésbé fix, adott méter árak vannak a vezetékre,adott árak a szerelvényekre és a tartozékokra.

A munkadíjat általában pedig óradíjban állapítjuk meg.

Anyag: Kb. 3*100 m vezeték ami 9-10 000 Ft.Kiegészítők maximum 5000 ft, szerelvények 500-5000 Ft/db igénytől függően

Munkadíj nagy átlagban 1000-1500 ft/óra de van aki ilyen munkát egy fix összegben vállal.

Hát én körülbelül azt mondanám így látatlanban hogy olyan 50 000 ft mindenestül.

(egy vill.szer)

2012. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Halász Csaba Olivér ***** válasza:
52%

Hát én vill.szerelő vagyok meg még stb...,de....

Lesz ilyen melóm(50 m2),esküszöm elhívom a kollégát...50 ezerért megcsinálhatja...:-)

Nyilván ad róla számlát,nyilván lesz rá garancia is...

Nyilván kérek szerelői nyilatkozatot is...

Az érintésvédelmi felülvizsgálatot külsőssel csináltatom meg,azt saját költségemen...Csak,hogy FAIR legyen...,nem én vizsgálom át...

Az útiköltségét is kifizetem a kollégának,nehogy ez futamítsa el a munkától...;-)

2012. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom pontos árat nem lehet mondani, ezért inkább a nagyságrend érdekelne(anyagköltség és munkadíj összesen). Pl. 100e Ft, 200eFt,500e Ft? Időben mennyi még végez a szakember?2-3 nap,ha minden rendben ment?
2012. nov. 29. 11:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyagárat leírtam, fogsz egy centit, és leméred, mennyi kábel kell, a szerelvényeket megszámolod, megvan az anyagköltség. Kb. 1 hét alatt megvan, ha valóban használhatóak a régi csövezések /amire 20-25 évesnél öregebb házban kicsi az esély/.
2012. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Hát ez a baj hogy ilyenfélékkel van tele a szakma és csillagászati összegekkel rabolja ki az ügyfeleket ha meg valaki korrekt árakat kér ő a sátán meg a világ bolondja!Ezért kevesebb a megrendelés mert az emberek nem mernek szakembert rendelni hiszen százezrekért csinálna meg egy munkát ami a havi fizetése többszöröse is lehet.

Igaz hogy én másodállásként csinálom és nem vállalkozóként de legalább megfizethető árakon, csak garanciával, csak szerelői nyilatkozattal és ha már szóbajött igény esetén érintésvédelmi és villámvédelmi felülvizsgálatot is elvégzem amihez hivatalos papírokat a munkaadómon keresztül megoldom.

Tavaly úgy döntöttem hogy bármilyen munkát 1200 hétvégén és késői időben(normál munkaidőn túl) 1500 ft/óráért vállalok+kiszállás és mégis jócskán megéri ráadásul a több környékbeli szerelőt már meg sem kérdezik így van munka mindig.Ez csak egy példa ismerek még ilyeneket rajtam kívül is.(egy vill.szer. kolléga)

2012. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!