Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Amennyiben az albérlő családun...

Amennyiben az albérlő családunk nem fizet hónapok óta, akkor elvárható tőlünk, hogy a számlákat mi rendezzük (mi nevünkön van) helyettük és biztosítva legyen nekik az ingyenesen minden?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk,hogy mivel nem fizenek és már minket keres az adósságkezelő ez miatt,kiköttetünk mindent,mert mi nem tudjuk kifizetni helyettük,sem számlákat,sem albérletet nem fizetnek és mi megyünk így tönkre anyagilag.


Mit lehet tenni át kellene a számlákat iratni a nevükre ?

Ha kérem tőlük a pénzt azt mondják ,hogy most mit akarok már ilyen hirtelen,nekik sincsen pénzük,mert a hónapban nem dolgozott az egytelen pénzkereső az apa ,mert beteg volt és 2000 forintjuk van ,közben pedig hónapokkal el vannak maradva .


2012. dec. 2. 10:56
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Oké akkor felvesszük a bokszkesztyűt,vagy visszamennek a szemközti házba a férfi édesanyjához,vagy ahová akarnak,de onnan tőlünk el !
2012. dec. 2. 11:35
 22/42 anonim ***** válasza:
67%

Ja, hát így más egy kicsit,

kár ezen keseregni, hogy nem törvényesen csináltad, keress meg egy ügyvédet, de legalább egy könyvelőt, hogy mi van ilyenkor. Még nem késő bejelentened az apehnál!

Legfeljebb megbüntetnek, és? Kevesebbet veszítesz, mintha hagyod ezeket még garázdálkodni!


Viszont ha nincs bejelentve az albérlés ténye, lehet, hogy még előnyödre is szolgál, bizonyítsák be ők, hogy ott laktak, és pénzt adtak nektek!

Foglald vissza a lakásodat! Kimennek, te be, zárcsere, stb. Ha be akarnak jönni, rendőrség.

2012. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Ti is olyanok lehettek, mint a fölöttünk lévő lakás tulaja. Egyébként nagyon rendes ember, csak hát kétszer!!! adta ki a lakását cigány családnak. Először a mosógépet lopták el, a második család meg a hűtőt, meg a tévét. Apám látta is mikor vitték le, persze elkezdett magyarázni a nő, hogy csak szereltetni viszik. Ja, persze, mikor mindenki tudja, hogy a hűtőt helyben szerelik... Aztán persze felhívtuk a tulajt. Csak nehogy ti is így járjatok.
2012. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
14%

Gyakorlatilag adócsaló vagy, de sokkal rosszabbul jártál, mintha törvényesen csináltad volna az albérletezést.

Mint embert sajnállak, de mint csalót nem.

Szerintem vigyél nekik ebédet is néha!

2012. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Az AHEP ezeket a dolgokat letojja....

Most jól le leszek pontozva, de velem is volt ilyen, egy 30-as csaj beköltöztette az anyját a lakásba, kifizette a kauciót, és ennyi volt. Aztán jöttek a kifogások, hogy most nem jó neki, majd jövő héten, most nem jött meg a nyugdíj... Aztán amikor már több, mint 2 hónapja nem történt semmi, közöltem vele, 3 napja van elköltözni. Nem ment el. Végül 2 ismerősömmel együtt felkerestük ismét, és kapott újabb 24 órát, akkor már elment.

Én sem jelentettem be, cserébe potom pénzért lakhatott volna ott... Elmentem a közjegyzőhöz, aki ki is állította a fizetési meghagyást - szó nélkül, szerződés alapján.


És itt a bibi: a néninek már annyi felé volt annyi minden féle adóssága, hogy csak a banki tartozásokból, meg a közüzemi számlák elmaradásából volt 6 millió forint hátraléka. Mivel nyilván először ezeket hajtják be, és a néni 65 éves elmúlt már, ha inkasszózzák élete végéig az egész nyugdíját, akkor sem látok egy forintot se a pénzemből...


Én azt tanácsolom neked, tedd ki őket, ne félj az APEH-tól (ami már amúgy egy ideje NAV, de ez teljesen lényegtelen :) mert ha hagyod, hogy a fejedre nőjenek, rá is fognak nőni. Járkálj oda egy nap 2X-3X, kérdezgessed, hol a pénz, hol a pénz, ha meg nincsenek otthon, zárt ki őket, és pakold ki a ház elé a cuccaikat. Feljelentenek? jelentsenek... Te meg akkor felnyomod őket hamis vádért, meg jelented a gyámhatóságnál az esetet, ők jönnek ki rosszabbul....

És mihamarabb fordulj a közjegyzőhöz!

2012. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Szereld ki a lakásból az ablakokat ablakcsere véget aztán vagy megfagynak vagy eltakaródnak. Annyi mindent lehet csinálni te meg hagyod, hogy rajtad élősködjenek.
2012. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

"Gyakorlatilag adócsaló vagy"


Hogy mi vagyok ?


A házat a férjem adta ki az én ellenkezésem ellenére,mert pontosan ettől féltem .Viszont most a következményket én és a két gyerekünk is viseli majd anyagilag,ezért érintett vagyok,de semmiképpen nem mint adócsaló.

2012. dec. 2. 12:26
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most leírom a szomorú igazságot,teljesen mind1 hivatalos szerződés van e ,ha lenne akkor sem rakná ki őket senki . Leszarják,csinálj amit akarsz,vagy indítsál eljárást és akkor majd néhány hónap-év eltelik újabb befizetetlen számlákkal,gyűlik a tartozás aztán majd ha piros hó eisk valaki segít kitenni őket.

Odamész,összeszeded a cuccaikat,kirakod a ház elé és lecseérlteted a záűrat. Ennyit tudsz csinálni. Én már inkább ki sem adom a lakásom,így veszteséges,de legalább több százezer forintos tartozást nem csinál nekem senki.

2012. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

"Odamész,összeszeded a cuccaikat,kirakod a ház elé és lecseérlteted a záűrat"


Valaki belinkelt egy cikket ,hogy a rendőr ilyen esetben még a háztulajdonost teszi ki,mert az albérlőnek a végtelenségig jogai vannak,ha fizet,ha nem fizet,merész dolog lenne amit javasolsz.


Most hívtam a férjemet ,hogy be vannak e jeletkezve az albérlők arra a címre és azt mondta ,hogy igen...ah nekünk lőttek ezek kicsinálnak bennünet anyagilag.

Arra hivatkoznak ,hogy nem szükséges a számlákat fizetni,mert az úgyis csak minimum 3 havi elmaradás után kerül jogi útra (mint ahogy a gázt már nekünk ki is kellett fizetni az adósságkezelőnél)és ha jogi útra kerül akkoris az még sokáig húzódik nem kell úgy beijedni az adósságkezelőtől...nekik nem is aíg a mi címünkre,nevünkre küldik a felszólításokat,az adósságkezelő követeléseit.


Tehetetlenek leszünk szerintem,nem tudunk semmit csinálni velük,mi kell eltartsuk őket...

2012. dec. 2. 13:38
 30/42 anonim ***** válasza:

Akkor ha hivatalos irány a rendőrség. És intézkedést kezdjétek meg, mert soha nem lesz vége.

Bár ha tudtátok, hogy szembe is kidobták őket akkor hülyeség volt őket befogadni albérlőnek.

2012. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!