Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rejtélyes víznyomás növekedés...

Gabor.galilei kérdése:

Rejtélyes víznyomás növekedés és csöpögés, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
4 éve volt vízrendszer felújítás a családi házban, eddig minden rendben volt. Pár napja észrevettem, hogy csöpög az egyik biztonsági szelep, (6 bar). A víz alapnyomása a HMV rendszer hideg vezetékén, a rajta lévő nyomásmérő szerint 3-4 bar. Azt vettem észre, hogy ha a házban megnyitom bármelyik csapon a hideg vizet, az elzárás pillanatában beremeg a vízrendszer a falban, (hallható) és ugyanakkor a nyomásmérő is elkezd ugrálni(+- 1bar !!). Ezután pedig az alapálláshoz képest magasabb (pl alap 3 bar, elzárás után 4 bar) értéken áll meg a műszer. Ezt 3-4 szer megismételve 6 bar fölé tudom tornászni a nyomást, ami tartósan úgy marad és akkor elkezd csepegni a biztonsági szelep. Ha bárhol a házban megnyitok egy meleg vizes csapot, akkor 2-3 liter víz kiengedése után visszaáll a nyomásmérő az alapállás köré és megáll a csöpögés.

2012. dec. 3. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Van beépítve nyomáscsökkentő a rendszerbe?
2012. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Levegő van a rendszerben! HMV? Az valami tartályos rendszer? Akkor a tartályban. Nyilván nemrég nyomáskimaradás volt felétek


Szerinte volt valaha egy automata légtelenítőd! Viszont amit a melegvízről írsz az a bojlerre utal akkor elment a bojler biztonsági szelepe is.


A hidrosok előbb - utóbb megkeresi a leggyengébb kötést és megnyitja!

2012. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nyomáscsökkentőt nem találtam a rendszerben.

A levegősödést eddig kizártam, mondván, hogy a legmagasabb ponton egy csap van azon ki tudna jönni ha a csövekben lenne. Viszont a tartályban (HMV,200L) a legtetején összegyülhet levegő, jó ötlet! Csak légtelenítő szelepet nem látok rajta :(

2012. dec. 4. 20:52
 4/7 A kérdező kommentje:

szétszedtem a tartály tetejét, egy 32-es kulccsal tekerhető dugót találtam rajta, elkezdtem lassan kitekerni és nem levegő szivárgott ki rajta, hanem víz, tehát a tartályban nincs levegő :(

Más ötlet, milyen trükkel mérhetném ki a jelenség okát?

2012. dec. 5. 08:04
 5/7 A kérdező kommentje:
A használati meleg víz rendszerbe a visszacsapó szelep után egy 11L-es tágulási tartály lett elhelyezve és megoldódott a probléma. Azóta stabil 4bar van a rendszerben és a csapok elzárásakor a csővezetékek sem "zörögnek" a falban.
2012. dec. 15. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig ez levegő! Ami azért is érdekes mert ennyi idő alatt már távozhatott volna, ahogy te is íród.


Milyen bojlered van? Végülis az is egy tartály.


Illetve elképzelek még olyat hogy van egy nem használt csapod, valami szerelvény, és az oda vezető csőben rekedt levegő, garázs csapja, kerti csap, pázsit automata öntöző - mostanra jól szétfagyva -, kazán töltőszelep, nem használt mosógép, mosogatógép ha be van kötve - ha még a csapja is nyitva van akkor meg jó kis vízszámlát tud csinálni, bár akkor legalább a levegő távozna -

2012. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod, átgondoltam és át is néztem a rendszert, de nem találtam olyan pontot ahol ne áramolna a víz rendszeresen és ezért ott megállhatna a levegő.

Egyébként most teljesen stabil a rendszer nyomás szempontjából és így nem is csöpög.

2012. dec. 17. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!