Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van "csobogó" hang a...

Miért van "csobogó" hang a radiátorban?

Figyelt kérdés
A radiátorban csobogó hangot hallani, amikor elindul a keringetőszivattyú. Viszont a radiátor (Ferroli) oldalán, ha légtelenítek, akkor víz jön ki belőle és nem levegő és a radiátor is felmelegszik rendesen, de még is "csobog". Miért van ez?

#radiátor #Ferroli radiátor
2012. dec. 12. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert valahol mégiscsak levegős, és ott megbugyborékolódik.
2012. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
A hőtágulástól is adhat hangokat szerintem. Fémeknél főleg. De amúgy nem értek hozzá. :)
2012. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a fűtéskör legmagasabb pontján kelll légteleníteni.
2012. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azt hogy érted, hogy a fűtéskör legmagasabb pontján kell légteleníteni? Ne haragudj, ha hülyeségeket kérdezek, de csak az idén lett kiépítve a központifűtés, előtte konvektorok voltak és nem nagyon vágom ezt az egészet. Én itt úgy tudom, hogy csak a radiátor oldalán lehet légteleníteni.
2012. dec. 12. 20:10
 5/11 gomzoli ***** válasza:
78%
Buborékok vannak a radiátorban. A légtelenítő szelep a radiátor egyik felső sarkán kell hogy legyen.Oda kell tartani egy nagy lavórt, lehet, hogy pár liter víz kifolyik, míg "kisodorja" magával a buborékokat. Utána visszazárni, és a nyomásszint csökkenésének megfelelő mennyiségű vízzel feltölteni a rendszert.
2012. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de a gázkazánt addig ki kell kapcsolni vagy menni kell neki?
2012. dec. 12. 20:50
 7/11 gomzoli ***** válasza:
100%
Ki kell kapcsolni, ne menjen a keringető szivattyú, a rendszerben lévő túlnyomás az, ami a buborékokat a vízzel együtt ki kell, hogy sodorja.
2012. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, majd holnap kipróbálom.
2012. dec. 12. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Tévedésben vagytok, a keringetö szivattyu soha sem fogja az un. buborékokat kivinni. Szerintem a radiátor szakszerütlenül van beszerelve, igaz egy nagyon pici eltérést tud korigálni a szivattyu ,de az nem sok. Az sem igaz hogy rendesen melegszik ,mivel a höt a viz viszi és a csobogás igazolja nem mindenütt van benne viz.
2013. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ugyan ez a helyzet nálam is. zárt fűtés rendszerem van amikor elindul a keringtető szivattyú gurgolászó csobogó hang van van 2 autómata légtelenítő a rendszer legmagasabb pontján és ugye minden radiátoron az a kis csavar. na mármost az a helyzet hogy ha engedek le belőle nem jön ki levegő egyik radiátorból sem. viszont visszatölteni csak a vízhálózatról lehet amivel megint légbuborékokat viszek be a rendszerbe. valami tipp hogy tudom ezt korrigálni? minden rendesen működik amúgy csak ez a hang idegesítő.
2019. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!