Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a kandallón...

Miért van az, hogy a kandallónkban ilyen gyorsan leég a fa?

Figyelt kérdés

Rárakunk egy kisebb darabot, hogy azért tartsa a meleget, ne aludjon be, de azért mégse' legyen 40 fok, és leég 10 perc alatt... Pedig minden kis nyílás el van zárva, hogy ne legyen annyi oxigén ugye. Szegény Anya már ki van készülve, hogy ennyit kell pakolni a kandallóra.... És hiába pakoljuk meg dugig, akkor is ilyen gyorsan leég, csak több parázs lesz... Az a vicces, hogy Tesómék szobájában is ugyanilyen kandalló van, mint az enyémben, de nekik egyáltalán nem ég le ilyen gyorsan...


Mit lehetne tenni? Lehet, hogy az a baj, hogy az én kéménycsövem magasabbak van, a Tesóméké meg közelebb a kandallóhoz? Mert már másra nem tudunk gondolni...


Köszönöm!



2012. dec. 12. 23:20
 1/6 lars30 válasza:

Helló,


Hát igen, ha le van zárva, elvileg lassabban ég le, de gondolom nem tökéletesen légtömör kandalló...

A kémény lesz a ludas. Nem túl vastag a csöve?

Elvileg a füstcsőbe is lehet rakni egy pillangószelepet, ami a kémény huzatot szabályozza. Persze óvatosan ezzel...

2012. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, nem hiszem, hogy túl vastag a kéménycső, olyan 50-55 cm-es lehet... A pillangószeleppel miért csak óvatosan? Az segíteni, hogy ne kapjon annyi oxigént a tűz?
2012. dec. 12. 23:52
 3/6 darida ***** válasza:

Az levegő szabályozásával legfőként az égés (fűtés) hatásfokát szabályozzuk. Egy határon túl csak rontjuk.


Ha túl nagy a huzat, én a helyedben betennék egy hődobot. [link]


"A füstcsőbekötésnél használható utó-hőhasznosító dob, ami a hasznosítja a készülékből távozó magas füstgáz-hőmérsékletet, így fokozva a helység levegőjének a felmelegítését. Megakadályozza a felhasználható meleg levegő távozását, a kéményen keresztül. A hődobokat csak abban az esetben szabad alkalmazni, ha az adott készülék füstgázhőmérséklete magasabb, mint 400°C, és az előírt értéknél nagyobb a kéményben a huzat."

2012. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lars30 válasza:

A belseje 50-55??? Nem hinném...

A pillangószeleppel is csökkented a huzatot, folytod, de ha túlzottan elzárod, esetleg elfelejted kinyitni kályhaajtó nyitás előtt, akkor visszaáramlik a füst.

Sajna ennyit tudok javasolni.

Ha hődobot raksz a csőre, valamivel több meleget tudsz benntartani, de a fa nem ég lassabban...

Ha a dobbal nagyon elhűtöd a füstöt, visszaáramlás lesz, míg az optimális hőfokot a kémény el nem éri. De csak ha túlzásba esel a hődobbal...

2012. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zsolt75 ***** válasza:

50cm átmérőjő kéménye egy gyárba van csak szerintem, 160-200-as kémények vannak családiházakba általában ami 16 és 20cm-t jelent.


Meg kell vizsgálni nálato a huzatszabályzót és esetleg a pillangószelep beépítése jöhet szóba.


Azt tudod, hogy milyen típus a kandallótok és mekkora teljesítményű?

A technikai paramétereinél egyébként írni szokták az óránkénti fa fogyasztását.


A kandalló ajtó tömítése is számíthat. Az megvan, mert ha hiányzik akkor is több levegő jut az égéstérbe.

2012. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jajjjj, de buta vagyok :D

Fogalmam sincs, hogy én mire asszociáltam, de a kandalló csőnek a kerültét mértem le, és egyáltalán nem a kémény belsejének nagyságát (nehéz lenne) Bocsi!


Akkor majd a huzatszabályozóval vagy a pillangószeleppel próbálkozunk, sajnos a kandalló típusát és teljesítményét nem tudom :/ De majd esetleg utánanézek.


Köszi mindenkinek! :)

2012. dec. 23. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!