Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet ilyen hideg?

Mitől lehet ilyen hideg?

Figyelt kérdés

Leírom a körülményeket, és hátha tud valaki segíteni.


3. emeleti, szoba + fürdőszoba + konyha + folyosós lakás, teljesen vadonatúj nyílás zárókkal.

Csak a szobában fűtünk be, de ha lekapcsolom nagyon hamar lehűl a szoba. Spórolnánk, de nagyon hideg van...


Alattunk és mellettünk úgy tudom laknak, de nem tudom fűtenek-e.


Felettünk a tető van, másik oldalon semmi, mert saroklakások.


A falak nem annyira nagyon hidegek, mint egy panelban (úgy tudom ez tégla lakás).

A konyhában és a fürdőben nem fűtünk, hősugárzót használunk arra a 20 percre amíg kint vagyunk pl. fürdőben, és a konyhában.


Hogy lehetne a szobában megtartani a meleget? Egyszerűen nem értem... Mondjuk a padló marha hideg, tuti nem fűtenek alattunk. Ötlet?


2012. dec. 13. 15:17
 1/6 kalmj ***** válasza:
A szobaajtók nem nagyon állítják meg a meleget. (Hál istennek, különben még elfagyna a fürdőszoba.) Ez a normális helyzet, hogy nem lehet negyedelni a költségeket, egy szoba fűtésével.
2012. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nincs hőszigetelés elég gyorsan kihűl. sok régi ház nem is tégla(bár annak adják ki) hanem nagypanelos-salak blokkos. ezek hasonlóak mint egy panel. ha körülöttetek nem fűtenek, bizony viszi a meleget a fal.
2012. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Bocsi nem értem mit szeretnél ezzel, leírnád megint úgy, mintha egy fogyatékoshoz beszélnél? :)


Második: Nem tudom tégla-e nem néz ki panelnak de lehet neked van igazad. A falat nem lehet gondolom sehogy felfűteni... Leszigetelném én, csak határozatlan ideig lakunk itt, szóval nem érné meg (max. egy évig a tulaj kérésére)

2012. dec. 13. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:
H a alkás többi részében nincs fűtés, akkor a szobában is jobban kell fűteni, hogy meleg legyen. Legalább tartalékon fűtsd a többi helyiséget is.
2012. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kalmj ***** válasza:

Gyakorlatilag édesmindegy, hogy tégla, vagy panel.Sőt mostanában egyre többször hallom, hogy a panel még egy picit jobb is hőszigetelésben.

Azt írtad, hogy csak a szobákat fűtöd. Namost hiába nem fűtöd a konyhát és a fürdőt, gondolom csak pár fokkal van ott hidegebb. Ez a hő mind a szobákból megy el. Tehát a fő gond nem az, hogy kivülről milyen az ablak meg a szigetelés, hanem hogy lakáson belül nincs és nem is lehet rendesen leszigetelni a fürdőt és a konyhát. Így aztán nem is lehet megspórolni a fűtésüket.

2012. dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megoldva!


Kellett neki valami bigyó amivel megjavít egy ketyerét és meghívtam rá :D nincs cicó :D

2012. dec. 14. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!