Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül körülbelül egy...

Mennyibe kerül körülbelül egy 70-80 m2-es könnyűszerkezetes ház építtetése?

Figyelt kérdés
Csak egy körülbelüli összeget szeretnék tudni, hogy érdemes-e ajánlatot kérni, vagy maradjuk a "hagyományos" házépítési formánál.
2008. máj. 28. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Hat-hét millió forintból megvan, bár ez nagyban függ a kivitelező cégtől is. Én azonban mindenképpen a hagyományos megoldást javasolnám, bár az drágább, mert a könnyűszerkezetes nem szigetel olyan jól, mint pl. az Ytong tégla. Ráadául fúrni sem lehet a falra, tehát pl. konyhaszekrény felső részét nem tudod majd felrakni. A könnyűszerkezetes házat addig szokták ajánlani, amíg össze nem gyűlik a pénz egy "igazira".
2008. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Vitatkoznék az első válaszolóval, mert nekünk is könnyűszerkezetes házunk van. Tehát tapasztalatból mondom, h nincs semmi baj a szigetelésével! Sőt! Kiváló a szigetelése, télen nagyon gyorsan fel lehet fűteni és meg is tartja a meleget, nyáron pedig hűvös - természetesen, ha beengeded a meleget, akkor jó hogy átmelegszik. De uaúgy átmelegszik az ytongból épült ház is.

A konyhaszekrény és bármi egyéb felszerelésével sincs gond. Amikor tervezitek a házat, úgyis tudjátok már, h hol a konyha, és akkor az építőnek meg kell mondani, h bizonyos helyeken tegyen még be erősítést. Nyugi, kibírja a konyhaszekrényt!

Sokan idegenkednek tőle, mert még nem annyira elterjedt Mo-on. De csak jó tapasztalataink vannak, úgyhogy bátran vállaljátok be!

Ja, és persze olcsóbb és sokkal gyorsabban készen van, mint a tégla ház!

2008. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

igazság szerint még rosszat nem hallottam róla, viszont nem is ismerek olyat akinek ilyen háza lenne.

a kivitelezők meg persze mindig azt mondják hogy az övék a legjobb (a hagyományos lehúzza a könnyűszerkezeteset, és fordítva)

2008. máj. 28. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Én olyanban lakom, aminek az alja ytong, teteje könnyű... hááát, 30 fok van bent. 14 millió Ft volt, kb 7ben egyébként megállt, kivitelező készítette, nem voltunk jelen az építésnél. Azt hiszem, ez sokmindent elárul. Én azt mondom POROTHERM!!! Ebből én is menekülök, és körülöttem kb 50 család lakik ilyenben, szenvedünk. Bár ha te készíted, a szigetelést, az alábetonozást szakember segítségével te oldod meg, akkor az csak jobb lehet. És persze olcsóbb is. Szerintem egy 70-80 m2-es házat maximun 8-10ből kihozhatsz, ha jól meg van építve!
2008. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok:

Az biztos, h sok múlik a kivitelezőn. Mi is kulcsrakészen kértük, végül a járólapozást-festést kivettük belőle és azt mi csináltuk. De egyébként mindent a kivitelező csinált és maximálisan meg voltunk elégedve velük és a munkájukkal! Igaz, naponta elmentük megnézni, h hogyan haladnak - de nem kimondottan ellenőrzési szándékkal, inkább csak kíváncsiságból...:)

Szóval kivitelező-függő a dolog!

De uaígy járhatsz a tégla házzal is. Ha nem megbízható a kivitelező, ott is könnyen pórul jár az ember, aztán majd repednek a falak meg potyog a vakolat...

2008. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Nah... azért vitatkoznék! Én ugyan nem vennék/építtetnék könnyűszerkezeteset! Hogy utólag gondolkodjam azon, h hoppá, ide szeretnék egy nagyobb képet feltenni, vagy bármi súlyosabb dolgot, és a fal miatt nem lehet??? Pfff! A szigetelésről nem is beszélve!
2008. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
82%
A környezetemben végül mindenkinek annyiból jött ki, mint egy hagyományos ház. Az meg, hogy előbb készül el nem érv, mert ha pénzed van a hagyományos is roppant hamar kész van. Maximum két hónap eltérés lehet köztük.
2008. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban szerintem ha vki házat épít, már előre betervezi pl. a szekrények helyét és nagyon sokan beépített szekrényeket választanak, amit persze nem cserélget senki x évente. Így ebből a szempontból mindegy is, h a házad könnyű szerkezetes v sem.

A képeket meg a könnyűszerkezetesben is fel lehet tenni a falra, ugyanis van egy fa váza a háznak, amik tökéletesen tartják a csavarokat.

Ha ilyen problémák lennének, akkor mondja már meg vki, h pl. a radiátorok miért nem esnek le a falról?! Vagy pl. a kombi gázkazán?!

Biztos, h vannak olyan építő cégek, akikre nagyon oda kell figyelni, de nekünk semmi gondunk nem volt se a céggel, sem azóta a házzal. Nálunk minden úgy van, ahogy a nagykönyvben meg van írva!

A tégla házzal is adódhat probléma, ott is el lehet rontani sok mindent, pl. a szigetelést.

Látom sokan azt gondolják, h a könnyűszerkezetesnek nem jó a szigetelése. Pedig nagyon jó! Ott is uaúgy ott vannak a vastag szigetelőanyagok a fa vázszerkezet között a falakban...és működik!

Nem hiszem, h a mai világban attól függ, h jó-e egy ház vagy sem, h fél méter vastag a fala, v sem.

Mi laktunk normál tégla házban is és én mondom, h akárhányszor építkeznénk, csakis könnyűszerkezeteset választanánk. A környéken - akinek ilyen van - mindenki meg van vele elégedve!

Ízlések és pofonok!

2008. máj. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A könnyűszerkezetes építés gyors, olcsó, jók a paraméterei (ha nem lopja ki belőle az anyagot a kivitelező), csak felénk nincs meg a hagyománya. Én faszerkezetesben gondolkodtam, de mindenki elvette a kedvemet, kezdve a bankoktól, (ahol nem akartak rá hitelt adni, csak valami nevetséges összeget) a biztosítőkig. Aztán maradt a porotherm, (mert a téglát mindenki elismeri) de ezt is le kellett szigetelni kívülről, mert keveselltem.


Még valami: a 12,5 mm-es gipszkarton fal (gipszkarton tiplivel) tiplinként 25 Kg-al terhelhető!

2008. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Az előzőhöz: A gyorsaság tényleg nem minden, mi március 1-én kezdtük a hagyományos téglával, és dec. 21-én költöztünk be!
2008. máj. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!