Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül körülbelül egy...

Mennyibe kerül körülbelül egy 70-80 m2-es könnyűszerkezetes ház építtetése?

Figyelt kérdés
Csak egy körülbelüli összeget szeretnék tudni, hogy érdemes-e ajánlatot kérni, vagy maradjuk a "hagyományos" házépítési formánál.
2008. máj. 28. 12:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak pont a kérdésre nem írtam semmit.

Nos, 4 évvel ezelőtt, a beköltözésig költöttem vidéken (korrekt vidéki mesterekkel) 126 nm-re (téglából) 12,5 milliót. Jó a kert, meg a külső szinezés nincs kész, a garázs is várat magára! :-) Akkori számításaim szerint a favázas lett volna kb. 8 millió!

Szerintem olyan 30-35%-al olcsóbb a könnyűszerkezetes.

2008. máj. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó minőségű könnyűszerkezetes házat építetsz, akkor számíthatsz a következőkre:

-JOBB!!! hőszigetelés, mint a tégla

-nincs szeméthatlom, nem kúrják szét a kertedet

-az egyenes, az egyenes, a derékszög az derékszög

-földrengésálló

-tervezhető és tartható költségvetés (nincs eeecsúsztunk főnök, kéne még egy kis péz:-)

-tisztább, gyorsabb kivitelezés


Van ismerősöm, aki kanadai típusú, készházban lakik, árban jó volt, és nagyon elégedett. Amúgy képeket fel lehet tenni benne, amit meg kell gondolni az elején, az a falikredenc, de hát azt úgyse utólag rakosgatjuk ideoda.

Ha valamelyik közművel gond van, nem kell vésni, sokkal könnyebben szerelhető.

Szerintem a porotherm fölött eljárt az idő, talán még az ytong, ami egy jó dolog a téglajellegű építkezésben, de én a könnyűszerkezetesre szavazok.

Az alábbi weblapokon keresd a műszaki kivitelezéseket, a falak szendvicsszerkezetét, mindent elárul

[link] náluk 135e/nm a kulcsrakész.

[link]

"A szárazépítésnek köszönhetően minimális a száradási igény, nincs nedvesség, minimális a penészesedés lehetősége, egészséges, komfortos mindennapok

A Hartl Haus-nál nem probléma egy kép vagy a konyhabútor felhelyezése a falra. A Hartl Haus kimagasló minőségű és terhelhetőség masszív gipszrostlapot használ: 55 kg/csavar (dűbellel).

A Hartl Haus-al időt takaríthat meg: a ház állítását követően napokon belül lehet tapétázni, festeni. A falszerkezetünk egyenes, a derékszögek a Hartl Haus-nál tényleg derékszögek - ellenben a megszokott, hagyományos építkezéseknél, ahol legtöbbször problémás egy szekrény elhelyezése, vagy szemmel látható a sarkok egyenetlensége.

Az építés folyamán nincs vésés, az elektromos áram helye már a gyárban előkészítve, a helyszínen a falba már csak be kell húzni a vezetéket.

Átadást követően közösen óvjuk az Ön házát: használati útmutató átadása - mit, hogyan praktikus, mire figyeljen. "

És itt a lényeg: [link]

2008. máj. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Eltelt már több, mint 10 év a kérdés óta, azóta a házak ára is a duplája, ahogy olvasom.


Érekelne, azóta mi a véleményetek? könnyűszerkezetes ház építtetésén gondolkodom, minden infot szívesen fogadok!

2019. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!