Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajongó szomszéd ellen kinél...

Zajongó szomszéd ellen kinél lehet elősorban panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Éjjel-nappa zenét, nem lehet tőle aludni, mert reggel 7-kor már nyomatja max hangerőn. Panelről van szó amgy. Szóltunk neki, de egy idióta.


Ilyenkor lehet vkinek a házban szólni, aki foglalkozik ilyesmivel? Mert gondolom a rendőrség nem foglalkozik ilyen piti ügyekkel


2012. dec. 19. 23:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

Erre több módszer is van:


- Legkevésbé hatékony = felmész és szólsz.

- Kicsivel jobb módszer = hívod a zsernyákokat. Egyszer-kétszer még kijönnek,de az ötvenediknél ne csodálkozz, ha csak lecsapják a telefont.

- Igen jó módszer = a villanyórában lenyomod a kismegszakítót. Mire gyertyát talál, nagy valószínűséggel el tudsz aludni. Ha még erre se reagál, lenyomod a kismegszakítót ÉS el is töröd vagy beragasztod.

- Igen jó módszer 2 = pillanatragasztó a kulcslyukba

- Igen jó módszer 3 = felmész egy tonfával, és eltöröd a fején.


Sajnos minden panelban van 2-3 ilyen türhő tapló sudribunkó baromállat, aki azt hiszi, az ő lakásában azt tehet, amihez kedve van. Sikítva pörög a fülén, csutkán nyomatja a Dzsásztin Bíbört, átgörgeti a bútorokat a szobán ötször ide,ötször vissza, a lépcsőházat diszkónak használja, és sugárban hány az alatta lakó virágládájába.

Ugyanez az idióta véreres szemmel, és agysejteinek megmaradt 2%-ával fröcsögve hőbörög másnap, amikor füvet nyírnak az udvaron ,vagy a felettük lakó gyerekei felébredtek.

Ezekkel sajnos másként nem lehet, szinte csak erőszakkal. Akinek nincs annyi esze hogy magától tudja, hogy este 10 után kusslegyen, azzal hiába beszélsz, már csak natív rosszindulatból se fog csöndben lenni.

2012. dec. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Szóltunk neki szépen is, úgy kezdtük, nem használt. Akkor lementem és keményebben szóltam neki, anyja is otthon volt (mert egy huszonéves kis cigó suttyóról beszélünk, aki se nem dolgozik, se nem tanul, otthon hallgatja zellerjuniort meg fekete vonatot), nem történt semmi. Kopogtunk le neki állandóan, de ezekre csak mégjobban felhangosítja. Ha néha csinálná még elnézi az ember, de már 1 éve ez megy, reggel 8-tól este 8-ig a könyvtárba kell lennem, mert otthon nem lehet tanulni, akkor hajnali 2-3-kor el lehet aludni, mert akkor hagyja abba a zenélést, reggel 7-kor meg kezdi. Hosszú távon ez elég fárasztó.

Sajnos a villanyóra a lakásban van (nekünk legalábbis ott van), meg néztem az ő szintjükön a folyosón nincs semmi sem, pedig az lett volna az első. (Úgy megveretném vkivel, csak hát ki az, aki önszántából belekeveredne ilyenbe)


Ja meg fenyegetőzik is, hogy ha mégegyszer szólunk neki, hogy hallgatja a zenét, akkor feljön és szájbaver minket meg a hasonló primitív dumák. Ő már 20 éve ott lakik, ő megteheti -.-"

2012. dec. 20. 00:50
 13/18 anonim ***** válasza:
Hidd el, vannak szép szál legények akik némi gázsiért elintézik az ilyen ügyeket. Ne aggódj, úgy helybenhagyják hogy a tulajdon édes jó anyja se ismer majd rá...
2012. dec. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nincs mar az este 10 oras szabaly regota. Kihivod a rendoroket es figyelmeztetik eloszor, aztan megbuntetik 30.000 ftra.
2012. dec. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen én is azt akartam írni, hogy másodjára már megbünteti a pasit. Amúgy ne aggódj, hogyha kiérnek, akkor abbahagyja, nálunk is pont így volt, de nem foglalkozik ezzel a rendőr, elhiszi ő neked, csak panaszkodni kell. Először hozzád megy fel, el kell mesélni, hogy mennyire zavaróak, erre keltek, erre fekszetek. Aztán átmegy a pasihoz, figyelmezteti, és elmegy. Esetleg visszamegy hozzád, elmondja, mit tudott tenni, mit mondott a lakó. Ennyi. Első alkalomra még nem bünteti.
2012. dec. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De, rendőrséget kihívhatod, kimennek, írásbeli panasz közös képviselőnél, valamint meghívod házibulizni a ház össze gyerekét (4 éves kor alatt), tuti h.lyét kap, csak vigyetek mindenféle hangszert, labdát, műanyag motort és rendezzetek ugróversenyt a lakásban.
2012. dec. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23%

na látom itt senki nem ért ehhez a témához,mindenki hülyeségeket ír.

Szóval a csendháborítás az önkormányzat határkörébe tartozó szabálysértés.Olyan indokolatlan zajkeltés,ami alkalmas arra,hogy mások nyugalmát megzavarja.Itt a hangsúly az indokolatlan szón van.Amibe a zenélés beleesik.Tehát ha hangosan zenél az szabálysértés,ha egész nap fúr a panelban,az nem.A csendháborítást éjjel-nappal el lehet követni.A közös képviselő semmit nem fog tenni,mivel nincs hozzá jogköre.

Első körben írj egy feljelentést az önkormányzat szabálysértési osztályára.Ha ez nem vezet eredményre,akkor 107,hívd a rendőrséget.Abban igazad van,hogy ha abban a pillanatban nem zenél,amikor kiérnek,akkor nem tudják megbüntetni,de attól még becsengetnek,figyelmeztetik.Ha újra elkezdi,akkor újra kell telefonálni,akkor már lehet büntetni.


írta itt valaki,hogy erre kimennek a rendőrök,a bárdal kergetőzőhöz meg nem.Saját tapasztalat?hívtál rendőrt,amikor bárdal kergetőzött a hozzátartozód,és nem mentek ki?vagy te voltál a bárddal kergetőző?nem hiszem,hogy ilyen hülyeségekkel kellene itt félretájékoztatnod az embereket

2012. dec. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
84%

"itt valaki,hogy erre kimennek a rendőrök,a bárdal kergetőzőhöz meg nem.Saját tapasztalat?hívtál rendőrt,amikor bárdal kergetőzött a hozzátartozód,és nem mentek ki?vagy te voltál a bárddal kergetőző?nem hiszem,hogy ilyen hülyeségekkel kellene itt félretájékoztatnod az embereket"


Én írtam! És igen! Saját tapasztalat! Akár hiszed akár nem! És nagyon vicces vagy. Sajnos nem az én kezemben volt a bárd én és anyukám voltunk a célpont. Csak a trancsírozóbárdot részeges, üvöltöző, erőszakos apuka ökle meg különféle edények és felszerelések helyettesítették pár éve. És képzeld! Azt mondták, hogy családi vitába nem szólnak bele, amíg nincs sérülés nem folyik vér addig nem tudnak mit csinálni!!!! Sőt a környezetemben is tudnék mutatni olyan embert aki ugyanebben a cipőben járt és hasonló választ kapott. Sőt ha jobban körbenézel biztos találsz olyat, aki tud neked ilyet mesélni. Az meg nem érdekel ki mit hisz, én tudom velünk mi történt vagy mi történhetett volna. Nem kellett volna sok hozzá, hogy bekerüljünk a híradó "makitvertekagyon" rovatába.


Ja, hogy a mai törvények már nem engedik? Érdekes! Csak a rendőrségi diszpécsereket egy részét felejtették el tájékoztatni. Úgyhogy én a saját és környezetem tapasztalataiból indulok ki.


Úgyhogy ezek után lehet találgatni ki ír hülyeségeket. Nekem sajnos személyes tapasztalat. Neked? Még mielőtt lehurrognál valakit...


Aztán a válóperen meg a néhány t**ves szomszéd vénasszony -akik amúgy nem tudtak aludni a részeg hőbörgéstől- hirtelen kijelentették, hogy apuka egy áldott jó, csendes, szorgalmas ember. Csak mert bagóért vagy egy kannás borért kifestette a lakásukat! Ezek miatt majdnem elvettek anyámtól és kis híján intézetbe kerültem. Anyu vért izzadt mire bebizonyította az igazát, még szerencse, hogy apuka széjjel itta magát és emiatt volt leszázalékolva.


És ha jól tudom pont néhány nappal ezelőtt ölte meg valaki a kis nejét és ő előtte pont ugyanezt a választ kapta a rendőrségtől, mikor telefonált. Aztán már csak a hullaszállítókat kellett kihívni. Erről ennyit.

2012. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!