Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik lehet olcsóbb? Egy...

Melyik lehet olcsóbb? Egy falusi 2-3 szobás házat venni, és felújítani, vagy építkezni, vagy egy sokkal kisebb házhoz hozzáépítkezni?

Figyelt kérdés
A kicsi ház kb 1 millió,egy 2 szobás ház min,2,5 millió,plusz a rendbetétele is kb ennyi. Az építkezésről pedig fogalmam sincs.
2012. dec. 20. 21:06
1 2
 1/13 anonim válasza:

Hol találtál 1 millióért, és 2,5 milláért házat? :O Mert felénk egy 50-es, 60-as években épült 2-3 szobás kocka ház, semmi öszkonforttal is 4-15 M között van.

Építkezni belekerül 16 M-ba is.. Telket venni, alapanyagok, munkások kifizetése, berendezés stb...

2012. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Zsolt75 ***** válasza:
Én mindig azt mondom, aki teheti építsen újat , mert a felújítás az rizikós és hosszútávon többe is kerül. GEy régi házon hol ezt hol azt kell javítgatni újítgatni, rengeteg kompromisszum, a pénzt nyeli de sose olyan amire igazából vágyna az ember. Ezért építkeztem énis.
2012. dec. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Én se tudom hol kapsz 1-2 milláért házat.De én inkább használtat vennék és újítgatnám mint építkeznék.Lehet a végén pénzbe ugyanott leszel de megspórolod a sok ideget az engedélyek tömkelege miatt.Én építkeztem és az idegösszeroppanás kerülgetett a szabályok engedélyek és ezek illetékei miatt.Ha még egyszer kezdhetném inkább vennék egyet.
2012. dec. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi dettó, újat építeni ma luxus és iszonyú idegörlő vállalkozás. Nem beszélve arról, hogy egy használt kecót megveszel mondjuk 10 milláért, ráköltesz még 2-5 millát (igénytől függően) mire saját szájad íze szerint rendberakod, és a következő 10 évben még ráköltesz kb. másik 2-5 millát. Így összesen költöttél 15-20 millát 10 év alatt.

Ha ugyanezt újonnan építed, akkor eleve 10 évig nem kell hozzányúlni szerencsés esetben, de egyszerre kell a fenti összegnek kábé a dupláját kifizetned, mire készen lesz. Cserébe annyit kapsz, hogy meglesz az illúziója annak, hogy minden olyan benne, amilyenre mindig is akartad. Valójában akkor sem így lesz, de legalább az illúzió a tiéd. 10-15 milla felárért.

2012. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Nekem nem csak illúzió , mert olyan lett amilyenre akartam. Mostmár 10 éve lakunk a házban és meg vagyunk elégedve azzal amit annak idején kigondoltunk és megterveztettünk. Igaz sokmindent saját magunk csináltunk (lehet ezért is becsüljük), de ma sem építenék másképp.

Felújításra és falak döntögetésére nem volt szükségünk, mert jól átgondoltuk mit szeretnénk. Amit időköben kellett az a tisztasági festés, de ezt minden házon elvégzik.


Bizonyára vannak esetek és szituációk , amikor egy használt ház megvásárlása és felújítása vagy alakítása is megéri. Egy dolgot azonban az újtól nem lehet elvitatni. Én az enyémet az első pillanattól az utolsóig felügyeltem és részben saját kezüleg építettem. Az utolsó szögig tudom mi van benne, hogyan lett megcsinálva. Egy használt háznál ezt senki se tudja csak max egy olyan ember mint én, aki építette.


Azt meg , hogy mi menynibe kerül és mennyivel többe kár vitatni, mert csak konkrét esetbe lehet kiszámolni. Egy újnál ki lehet számolni , hoyg menynibe fog kerülni, egy használtál meg meg lehet saccolni ,de az ismeretségi körömbe volt erre már példa, hogy elkezdték a felújítást és a végén az lett, hogy alapig lebontották és újra építették az egészet mert kiderül, hogy vannak hiányosságok.


Mindezek mellett a kedves kérdezőnak azt javaslom, hogy csakis olyan házat vásároljon meg ha használtba gondolkozik , amit szakemberrel kellőképp átvizsgáltatott és feltérképezhető a valós állapota. Utána lehet számolgatni, hogy mi éri meg jobban.

2012. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyobbat, normálisabbat vennék.


Az építkezésről:

Én ha megtehetném akkor építenék újat a régi helyett. Felújítgatni csak egy bizonyos szintig szabad! Ha az alatt a szint alatt van akkor ugyanannyit rá lehet dobni min., aztán akkor is egy rom marad!

2012. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

" hogy csakis olyan házat vásároljon meg ha használtba gondolkozik , amit szakemberrel kellőképp átvizsgáltatott és feltérképezhető a valós állapota."


Egyetértek, főleg az az 1 millás lehet van vagy 100 éves min.!

Mi is ilyen dilemmában vagyunk, hogy felújítani kellene borzasztó, de ha lenne keret semmi gondolkozás nélkül csinálnánk egy újat.

2012. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Öreg, rossz állapotú házat úgy érdemes megvenni, ha egyenként kicseréled a falakat, lecseréled az egész tetőt, kvázi egy tök új házat építesz, de így megspórolod a bontási, építési, és egyéb engedélyeket.

Sőt, van amikor egy ilyen romos házat olcsóbban megkapsz mintha egy üres építési telket vennél.

2012. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Zsolt75 ***** válasza:
Ilyen esetben is kell bontási engedély ! Arról nem is beszélve, hogy költséges a bontás és az építőanyagokról a hatóság kérhet számlát, igazolást, hogy hova szállítottad el ! Szerintem ez se fenékig tejfel.
2012. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

13:55


Nem kell bontási engedély, ha nem úgy csinálod, hogy a régi házat elbontod, és építesz helyette újat, hanem egyenként cseréled ki a falakat a régi házon, úgy, hogy az állva marad végig.


Igen, költséges, ugyanúgy mint minden építkezés.


Ha veszel egy telket, megterveztetsz egy házat, beszerzel minden engedélyt, bekötteted a vizet, áramot, gázt, megveszed az építőanyagot, felfogadsz munkásokat, és felépítesz egy vadonatúj házat, semmivel nem kisebb munka.

A kérdés, hogy a bontással, és törmelék elszállítással járó plusz munka arányban van-e azzal a munkával amit megspórolsz, azaz az új ház engedélyeztetési eljárásával, valamint azokkal a munkákkal amit nem kell elvégezni már (közművek bekötése, stb...).

Egyébként meg ha esetleg mégis szólnak, hogy hoppá, ez engedélyköteles lett volna, lehet fennmaradási engedélyt kérni utólag, de ha nem végzel szerkezeti módosítást a házon akkor miért kérnének?

2012. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!