Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik az olcsóbb venni egy...

Melyik az olcsóbb venni egy házat vagy építtetni? (lent több infó)

Figyelt kérdés

Ez csak egy felvetés! A telek már megvan elég nagy de viszont nem teljesen egyenes szóval fel is kéne ásatni, ugy kb 4 szobás lenne +nappali konyha gardrób spájz és a 2 fürdőszoba, 2emeletes lenne, lenne pince is amiben lenne szauna meg ilyenek lenne garázs is amiben 2 terepjáró is elférne, lenne úszómedence is meg nagy terasz meg a nappalinak a fala az csak üveg lenne, (ami tejüveg lenne és gombnyomásra váltana át) ez nagyából mennyibe kerülne? És drágább lenne ez mint egy 120milliós luxus ház? Ez csak egy elég érdekes felvetés de kiváncsi lennék:D

Nem ide illő válaszokat nem kérnék. Csak értelemesset amennyire lehet erre a kérdésre irni.



2012. dec. 28. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne...mondjuk én nem 120 milliós luxuspanorámás villát terveznék, hanem egy erődítményt, de PONTOSAN olyat úgye tudsz venni amilyet te magad építtetnél szívesen, szóval ha még többe is kerül, jobban megéri énszerintem.
2012. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy építeni gazdaságosabb, de sokkal több idődbe kerül folyton a melősokat hajkurászni. Árat szerintem nem nagyon fog itt senki sem mondani, de annyi előnye van a családi háznak, hogy utólag is könnyebben átalakítható, bővíthető, ha első körben nincs meg a pénz mindenre.
2012. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zsolt75 ***** válasza:

Ezeket az igényeket figyelembe véve lehet akár 120 milla is egy ilyen. Méreteket nem írtál és ugye az se mindegy milyen márványborítás lesz kívül vagy belül.


Egyébként javaslom ne garasoskodj, ha 120 milla hát 120... :-)

2012. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az érdekelne hogy függ össze a házépítés a kert felásásával?
2012. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a felásatás nem nagy dolog mert odamennek géppel és letúrják.

Nagyon sok mindentől függ hogy mennyi pénz egy ilyet

felépíteni.


Szerintem ha olyat és olyan anyagokkal építenéd ami tényleg szükséges neked akkor kevesebb a házépítés mint 120 millió ft.


Én biztos hogy építenék ha 120 millióm lenne mert az olyan amilyet szeretnék. Ha falun szeretném építeni akkor falun lesz a 120 millás ház. De ha faluhelyen nem kapnék luxusházat akkor kénytelen lennék nagyvárosban nézni.

2012. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát azért kellene ilyenkor felásni a kertet hogy egyenes legyen a föld mert kicsi dombok vannak rajta
2012. dec. 28. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyan már felásni? Megy a markoló és eltúrja, ami nem kell. Ez nem a házépítéshez kapcsolódik, hanem a kész ház körüli tereprendezéshez. Visszatérve a kérdéshez, ezt a házat 60-70 millióból ki lehetne hozni. Mindenesetre nem lenne 120 millió sehogy sem, maximum ha mindent gránittal, arannyal és márvánnyal lenne burkolva. Más esetben sokkal kevesebb. Én abból indulok ki, hogy egy normális szép ház kijön 25-30 millióból. Na ez a háza a duplája árban a "luxus" miatt, persze a négyzetméter sem mindegy.
2012. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzzel sztem egyszerűbb, ha megbízol egy építészt, aki csinál neked 1-2 tervet, meg úgy saccra utánaszámol hogy mennyi is az annyi.


Vagy nézegetsz hasonló kaliberű házakat, hogy azok mennyibe kerülnek, és az alapján is lehet nagyjából becsülni.

2012. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A házakat nem úgy telepítik, mint a műanyag gyerekmedencét, hogy rárakják egy sima gyepre. A háznak ásnak egy jó nagy alapot először is, a gépnek meg ugyan mindegy, hogy mennyire egyenletes a felszín, majd elsimítja magának.


Különben a háznál is úgy van, mint az autónál. Amint a 0 km-es autót kihozod a szalon kapuján, máris sokkal kevesebbet ér.

Ha megnézel egy 5 éves 30 milliót érő házat, akkor ugyanezt egy építési vállalkozó most 40-ért nem építi meg neked. Úgy tudod talán 30-ból kihozni (de még ez sem biztos), ha te csinálsz mindent, bontott anyagokat keresel, mesterek után szaladozol, azok feketén dolgoznak, minden segédmunkát a rokonságod végez ingyen, stb.


Az új háznak csak az az előnye, hogy minden a te elképzelésed szerint van.

2012. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!