Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik olyan kazán, amiben...

Létezik olyan kazán, amiben lehet gázzal és fával is - egymást kiegyészítve - tüzelni?

Figyelt kérdés
Teszem azt begyújtok szénnel/fával, aztán otthagyom, és amint a termosztát érzékeli, hogy hűl a ház, begyújtja a gázt? Vagy fordítva: a gáz fűt, de épp úgy van kedvem, begyújtok fával, akkor a gáz autómatán leáll?

2012. dec. 29. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak külön kazánnal oldható meg.
2012. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Hogyan gondolod hogy a hamut adó tüzelőanyag mellett lehet fúvókán kiáramló gázt használni? Még csak az hiányozna hogy a hamutól elduguljanak a fúvókák!
2012. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem egy égéstérre gondoltam a kétféle tűzelőanyagnál ...
2012. dec. 29. 20:29
 4/9 A kérdező kommentje:
és gondolom a kémyény is külön kellene hogy legyen ...
2012. dec. 29. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Ja ez a vegyestüzelésű kazán! Nekem ilyen van!
2012. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vegyestüzelésű kazában lehet fával, szénnel tüzelni. A gázkazán az általában külön van. Megoldható a kéréd úgy, ohgy a két kazán egymás mellett van egytermosztátra kötve. a kéményt ki kell bélni és lehetővé tenni a vegyeslétet. Ismrerek olyan heylet ahol 3 kazán van vegyes, gáz és villany
2012. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a közös csövezést hogyan lehet megoldani.
2012. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zsolt75 ***** válasza:

Két különálló kazánnal és kéménnyel megoldható. Nálam is így van. Mindehhez építettem egy vezérlést, ami a fatüzelésű kazánt és a gázkazánt a megfelelő logika alapján üzemelteti.


Ha konkrétabb megoldás is érdekel írj ide vagy privátba és szívesen segítek, adok ötleteket.

2012. dec. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van vegyestüzelésű és gázos fűtésem.

Párhuzamosan vannak bekötve, az elágazás után bármelyiket el lehet zárni, de nem szoktam.

A vegyestüzelésű megy (fával) nappal, este még megrakjuk, aztán ha hajnalban már nem ad elég hőt, a termosztát bekapcsolja a gázt.


Még ha lenne is olyan, amit kérdezel, akkor sem érné meg venni, mert ha kinyiffanna az egyik fele, nem lehetne használni a másik felét sem. Mondjuk kilyukad. Így meg nekem van tartalék.

2012. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!