Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 40-50 ezer forintból meg...

40-50 ezer forintból meg lehet élni Pesten, ha ez 1 főre jutó összeg, és már rendezve van a havi bérlet+a lakhatás (lakbér, rezsi)?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Meg lehet.
2013. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem havi 20 ezer marad, a lakbér és a bérlet után. Szóval a válasz igen. Persze nehéz, le kell mondani sok mindenről, de ha tudsz takarékoskodni, akkor nem lehetetlen. Ismerek olyat is, aki havi 80 ezerből sem képes kijönni (lakbér + bérlet után marad neki ennyi). Kérdés, hogy te képes vagy-e erre? Neked kell tudnod a választ.
2013. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én ennyiből még félre is teszek :)
2013. jan. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bőven.

Egyébként tapasztalatom szerint Budapesten a bérletet és az albérleteket, lakásárakat leszámítva minden olcsóbb. 12 éve ingázok Budapest és Pécs között...

2013. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért nem minden... Mondjuk az üzletek árait elnézve igen, 1-2 kivétellel. A különbség az, hogy vidéken könnyebb háztól beszerezni dolgokat, olcsóbban. Ez még vidéki nagyobb város esetén is igaz. Én pl. mindig otthonról hozok fel tojást, mert ott 30 Ft/db áron veszek tanyasi, XXL-esnek számító tojást. A szüleim szoktak vásárolni háztól nyulat, disznóhúst, tyúkot. Mind-mind olcsóbb, mint üzletben, pedig ismerek Pesten olcsó és mégis jó hentesüzletet. Gyümölcsöt is sokkal olcsóbban tudnak venni. Ha valakinek sok ilyen ismerőse/beszerzési forrása van és úgy költözik fel Pestre, akkor drágább lesz itt az élet. Ha sok mindent boltból/piacról vásárolt meg, akkor olcsóbb.
2013. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom... Én Pécsen is a Tescoban vagy hasonló boltokban veszek tojást. Néha ha arra járok, akkor piacon. De 35-40 Ft-nál olcsóbban tojást már nagyon rég óta nem vettem.

Lehet hogy csak én lakok a városnak a rossz helyén, de nálunk a környéken sehol nem tartanak disznókat meg csirkéket. Elég fura lenne. Pedig családi házas környék, de elég sűrűn beépített. Kb 3-4 m telek van csak a házak körül.

Gyümölcsöt meg volt már rá példa, hogy Pestről hoztam haza, mert annyival olcsóbb volt, hogy inkább cipeltem 200 km-ről. Ott annyi hipermarket és hasonló van hogy nagyon le tudják nyomni az árakat.

2013. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, erre mondom, hogy ha a bolti árakat vesszük, akkor a vidék drágább.

Pécs mellett is vannak. Mondjuk mi kis városban lakunk, de keresztanyámék megyeszékhelyen, és ők is főleg háztól vásárolnak. A környező településeken lakó ismerőseiktől megkérdezték, hogy ismernek-e valakit, aki szokott eladni csirkét, stb. Voltak jó tippek, beszéltek azokkal akiket ajánlottak nekik, van, aki időnként bejár a városba, akkor elviszi nekik. Vagy az ismerős viszi fel.

Amúgy van pécsi ismerősöm, ők is szoktak háztól vásárolni húsokat. Ne kérdezd honnan meg mennyiért, csak egyszer mesélte.

A lényeg, hogy élelmesnek kell lenni.

2013. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bőven meg lehet élni.
2013. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
ennyiből csak Bakács Tibor Settenkedő nem tudna megélni.
2013. jan. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Étkezés+háztartás+gyógyszer éppen kifutja belőle, de ruházkodásra, szórakozásra biztosan nem fogja futni. És ne adja az ég, hogy valami háztartási berendezés tönkremenjen!
2013. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!