Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Birtokvédelmi eljárást kezdemé...

Birtokvédelmi eljárást kezdeményeztek ellenünk (? ).

Figyelt kérdés
Beköttettük az albérletünkbe kb 2 hónapja az internetet a főbérlő engedélyével,de a lakásszövetkezet azonnal fenyegetőzni kezdett hogy azonnal kötessük ki mert ide csak a lakásszövetkezet internetjét köttethetjük be!Állításuk szerint az Invitellel van egy szerződésük miszerint semmilyen internet nem köthető be ebbe a ház tömbbe! Ilyenkor mi a teendő mikor ténylegesen elindította a lakásszövetkezet elnöke ellenünk a birtokvédelmi eljárást és kötelez arra hogy azonnali hatállyal megszűntessük?

2013. jan. 3. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, én ilyet még a büdös életben nem hallottam, hogy megszabják, hogy ki milyen netet vezettethet be. Ha ez magánlakás, akkor nem is értem, hogy hogy lehet ilyen szerződése bárkinek is? Főbérlő mit mond? Ja, és a többi lakónak vajon milyen nete van? Amúgy honnan tudják, hogy ti bevezettetek másmilyen netet?
2013. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van már jogerős Jegyzői határozat?
2013. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Döbbenetes amit írsz.


Gondolom nem a levegőbe fenyegetőznek, de egyrészt veled nem kötött a szövetkezet szerződést max a főbérlőddel, tehát szerintem ez rád nem is vonatkozik. A bérleménynek sem része a net. (mi lenne ha mobil neted lenne?, akkor ki kellene költöznöd ezen analógiára?)


Amennyiben ezt komolyan gondolják szerintem még az alkotmányt is megsértik, mivel korlátozni akarnak a szabad választásod jogában.


Javaslom egyenesítsétek ki a kaszákat mutatóba.. mért én az ilyen lakásszövetkezetest vascsővel verném agyon!

2013. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi még nem láttunk semmiféle papírt a tényállásról,a főbérlő értesít minket,hogy hogy alakulnak a dolgok,állandó telefonos kapcsolatban vagyunk,mert ők cirka 60km-re lakik tőlünk.

Eleinte a tulajdonos azt mondta,hogy ha máskor is érdeklődnek nálunk mondjuk azt,hogy telefon vonal,MERT,a szövetkezetnél van TV,internet szolgáltatás,de telefon nincs.A probléma -gondolom- az hogy nem tetszik a szövetkezetnek,a mi internetünk(nagyobb-OLCSÓBB!!! és mégis csak Invitel).Amikor először szóban,személyesen szólt a szövetkezet elnöke,hogy kössük ki,egyből bementünk az Invitelhez informálódni,hogy mégis honnan veheti a bátorságot a modortalan elnök...Az Inviteles ügyintéző rendesen nevetett,hogy ilyen nincs.ÉS mégis... :( Holnap jönnek kikötni a netet.

Összegezve:A tulajdonostól kértünk engedély a beköttetésre ,megkaptuk,az Invitel biztosított (szóban) arról,hogy nem lesz semmiféle kikötés...

Gyes és egy fizetés mellett albiban nem tudjuk kifizetni ez esetleges büntetést(birtokvédelmi eljárásból eredő és az Invitelnél lévő 2éves hűségnyilatkozatból eredő költségeket).

2013. jan. 3. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Bakker, ilyen nincs... nem létezik. Először is keressetek egy ügyvédet, aztán meg a fogyasztóvédelmet.
2013. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zsolt75 ***** válasza:

Tedd fel a kérdésedet a jogi fórumra:


[link]


Nagyon kíváncsi lennék én , hogy ott egy jogász mit mond erre?


Ha ilyen létezik ma magyar országon ,akkor nagy baj van.

Akkor kamu ez a demokrácia is amivel etetnek minket.


Mindenesetre ha én lennék a helyedben a szövetkezeti netet már csak azért sem köttetném be, inkább a mobilnet, bár az tényleg nem az igazi.


UI: ha a jogi fórumon választ kapsz légy szíves írd meg nekem az eredményt, nagyon kíváncsi vagyok. Drukkolok nektek, mert ez a sztori bicskanyitogató !

2013. jan. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát erre a jogi fórumos válaszra én is kíváncsi lennék! Légyszives írd már meg, mit írtak! Nagyon kíváncsi vagyok. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen létezik ma.. ha mégis, akkor rohadt nagy gondok vannak :(
2013. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van már eredmény? Ez a sztori nekem is hihetetlen.
2013. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!