Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gáz vagy Vegyes-tüzelés? Már...

Gáz vagy Vegyes-tüzelés? Már Tettem fel hasonló kérdést, de gondoltam újra megteszem! Kezdek én is a vegyes-tüzelésű rendszer felé hajlani. Nem nagy lakás 52nm 1.5 szobás. Mind 2 oldalra kíváncsi vok! (gáz VS vegyes)

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a vegyes tüzelés jobb .

Mivel olcsóbb és melegebb is van . Bár igaz munka van vele és piszkosabb mint a gáz , de úgy is jobban megéri .


A gázzal az a tapasztalatom , hogy a gáz sokkal kényelmesebb de csak akkor van meleg ha megy . Ami nem kevés m3 -t fogyasztást jelent . Emellett sokkal drágább mint a fa .

2013. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!!Mindenki ezt mondja!

Páromat is rávettem,hogy vtk használjunk gáz helyett!Azért irigylem a gázt!Egyébként van 1 cserépkályha,amit azért nem kedvelünk,mert sok sok kosszal jár a szobába és a fürdő .konyha hideg ...ezért akarunk radiátoros fűtést

2013. jan. 3. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk mindkét rendszer ki van építve.Nyáron vettünk egy új turbós kombi gázkazánt.Össze sem lehet hasonlítani a régivel.Pillanatok alatt meleget csinál,és tartja is.Nem kapcsol sokat,és ahogyan írod is,kényelmes,és tiszta.Nekünk most arról megy minden,meleg víz,főzés,fűtés.Szerintem megéri.
2013. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szép estét!Ez már tetszik!Végre 1 jó hír a gázról is!Ilyen kommenteket is szeretnék hallani!!!!! :D

Más valaki is tud ilyen hírrel szolgálni?

2013. jan. 3. 23:32
 5/7 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Szerintem ott kellene kezdeni a dolgot, hogy van e lehetőségetek arra, hogy a tüzelőanyagot megfelelően tároljátok? Van e időtök arra, hogy tüzeljetek, mert igaz, hogy a vegyes tüzelés olcsóbb, de ahhoz, hogy (szinte) automatán működjön komoly kazán kell. A gázfűtés viszont automata.

Ha olyan élethelyzetben vagytok , hogy pl csak este vagytok otthon, akkor célszerűbb egy modern gázkazán.

(azért is mert akkor jó és nagy hatásfokú minden fűtés ha folytonos, azaz nem engedi lehűlni a házat )


Abban az esetben viszont, ha van mód a tüzelőanyag tárolásra és arra, hogy időnként megrakd a kazánt akkor érdemes ezen gondolkozni.


Javaslom számolj utána , hogy mennyibe kerülne fával fűteni, mennyibe kerülne kiépíteni a rendszert és mikorra térülne meg.


Ill. egy modernebb kisebb fogyasztású gázkészülék mikorra térülne meg.


Én már 5 éve fával fűtök, tudok jókat mondai róla, de azt is elmondhatom , hogy meg kell dolgozni a melegért.

2013. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egy jó külső szigetelés sokat számítana, akkor simán lehet gáz is. a lényeg, hogy kicsi legyen a hővesztesége az épületnek, akkor kevesebb energiával lehet kifűteni, valamint jó ha van hőtartó tömeg is.ha elég jó a hőszigetelés, akkor elég egy kisebb bármilyen fűtőberendezés, mert a belső hőáramlás gyorsabb lesz mint a kihűlés és mindenhol meleg lesz.

szerintem kulcs a szigetelés és a tömeg.utána ki kell választani a hozzá legkedvezőbb fűtési módot (árban,komfortba, kiépítési költségek).

2013. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vegyestüzelés (igazából "szilárdtüzelés", mert vegyesnek a gázégő + egyéb tüzelőanyag égetésére is képes kazánokat nevezik) előnyös akkor, ha:

-van helyed egy évig tárolni a fát, így nem vizessel fűtesz, hanem száraz fával.

-van megfelelő helyed a kazánnak (hamuzás)

-van kedved és időd a favágáshoz mondjuk kondibérlet helyett

-van időd napi kétszer begyújtani (ha jó a hőszigetelés, elég napi egyszer, de a puffertartály is megoldja a napi egyszeri begyújtást - de az nem lakásba, házba való - ott fér el)

Akkor kábé féláron kijössz.

De ha mondjuk fabrikettel fűtesz, vagy vizes fával rossz technikával (jól megrakva+lefojtva, mert nem értsz rá a tűzzel foglalkozni) akkor csak a többletmunkát nyered a gázhoz képest, pénzt nem.

2013. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!