Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tégla vagy Ytong?

Lars30 kérdése:

Tégla vagy Ytong?

Figyelt kérdés
1 szintes házat építenék. 25-ös fallal. A tervező Ytongot ajánl, de drágállom a téglához képest. Van 25-ös főfal téglából? Mi a szabvány? Mit ajánlatok?

2013. jan. 12. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
a mi házunk 3 szintes(fsz. 1 és 2. emelet + van pince és padlás is) és téglából építették. jól szigetel(főleg ha a nyílászárók is jók). és csak ajánlani tudom
2013. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 38 as tégla főfalat ajánlanám. Belül tégla vagy ytong válaszfalat.
2013. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, miért ajánlja azt... Igen, drága, cserébe viszont egyszerűbb vele dolgoznod, lehet, hogy a kőműves olcsóbban falaz vele. Miért 25-ös a fal? Mivel úgyis szigetelni fogod, a fal feladata a teherbírás és a hőtartás lesz. Erre a feladatra pedig a mészhomoktégla a legjobb. (20-as falad is lehetne belőle. Időnként teszel bele egy-egy beton pillért, tuti jó lesz.) Csak a tervező nem szereti, mert nem ismeri, tehát dolgoznia kellene a házaddal.. Mondjuk a hőtartás lehet, hogy nem fontos, ha jól szabályzott gázfűtésed lesz mondjuk.. De miért nem EPS zsalus lesz a ház? :) Túl sok a lehetőség, és mindennek van előnye és hátránya is. Úgyhogy lehet tégla is, ytong is, mészhomoktégla is, eps zsalus is, könnyűszerkezetes is. Mindegyik jobb valamiben, mint a másik, és rosszabb más szempontokból.


Kösd fel a gatyádat, ha már most beleártod magad ilyen dolgokba, sok helyen vitatkozni fogsz még a tervezővel és a kivitelezőkkel. Úgyhogy vagy fogadd el a módszereiket, vagy olvass utána rengeteget mindennek.

2013. jan. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk tégla van, de a sajátom az Ytong lesz. Az ok a víz. A fürdőnél kapott vizet a fal. A tégla salétromos lett, így hiába vakoljuk újra, mindig előjön a probléma. A megoldás a salétromos téglák kicserélése lesz, ami nem kis feladat.
2013. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-asnak teljesen igaza van. nézz utána mindennek, mit szeretnél. én is inkább a mészhomoktéglát és szigetelést ajánlok, így megvan a tömeg a hőszabályzásra.
2013. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem téglamodulban lett a ház tervezve, egyedül akkor építeném Ytongból. Tehát ha a koszorúig a magasság nem n×25cm vagy a ház hossza nem jön ki egész téglára, mert a falazóblokkot darabolni eléggé agyrém és nem is gazdaságos. Az Ytongot könnyebb darabolni.


Egyébként inkább falazóblokkból építeném, mert jobb a hőtároló képessége, mint az ytongnak. De ugyanúgy szigetelni kell. A mészhomok tégla is jó, csak kétszer annyiba kerül, mint a falazóblokk.


Falazóblokkból 25 cm kell minimálisan teherhordó falrnak, de ezt ki kell számolni, hogy végül mennyi terhelést is kap. Én 30 cm + 16-18 cm hőszigetelést javasolnék.


A polisztirol zsaluelemes technológia is elérhető, csak ki akar élni egy műanyag belsejű térben? Még akkor is, ha le van belülről vakolva/gipszkartonozva. De ez a személyes véleményem. Az viszont kétségtelen, hogy akusztikailag a bele épített vasbeton tömeg miatt elég jó. Viszont nincsen belülről hőtároló tömeged a falból, mivel le van szigetelve.


Én könnyűszerkezetes házban élek (favázas). Fűtésszámlánk nem vészes, viszont ennél kell legjobban figyelni, hogy sehol ne rontsák el az építésnél. Csak megbízható kivitelezővel szabad csináltatni. Amúgy hőtároló tömeg ebben sem nagyon van, hőérzetre én eddig életemben egy vastag falú, kisméretű tömör téglából épült házban éreztem magam legjobban.

2013. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kunu lenke ***** válasza:
100%
Szia!Én dolgoztam már jó néhány alkalommal Ytongal,és csak dicsérni tudom!Nincs hulladék nem kell vakolni nincs kosz és nagyon könnyű vele és gazdaságosan dolgozni!2x flekelés és 1x +1 telibe gletteléssel tükörsima falat lehet készíteni!A flekelést csemperagasztóval csináltam a telibe glettelés hézagoló gipszel majd a Rimano Plussz-al,Szóval hiába tűnik drágábbnak akkor is lemarad a vakolás kívül-belül tehát jóval gazdaságosabb tisztább gyorsabb is !!
2013. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A spórolás miatt tettem fel a kérdést.Sajna nem vagyunk eleresztve anyagilag.

Tehát mindenen próbálok spórolni.

Ytong: drága, alacsony nyomószilárdság, cserébe jobban munkálható...

Falazóblokk: olcsóbb, erősebb, de szívás a munka vele...

Nem tudtam eldönteni...

Tehát lehet vékonyabb főfal is???(20-25cm)

2013. jan. 13. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!