Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg lehet ilyet tenni?...

Tényleg lehet ilyet tenni? (üreges tégla+ hungarocell)

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy amikor építette a házát, ott állt a munkások mellett és megkövetelte, hogy az üreges tégla lyukait hungarocellel tömködjék tele. Én ilyet még nem hallottam. Tényleg van ilyen? Jobb lesz a szigetelés?
2013. jan. 12. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
a levegőnek azért kicsivel jobb a hővezetési tényezője.
2013. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, van. speciel a mi házunk (anyáméké) így épült.. egy hétig raktuk azt a rohadt nikecelt a lukakba. Ennek az eredménye az, hogy a többi hőszigeteléssel együtt anyámék gázszámlája sosem több, mint 10 ezer a leghidegebb téli hónapokban, a 140nm-en.
2013. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy hülyeség. Akkor már miért nem szigeteltette le kívülről? Azért üreges a tégla, hogy legyen benne levegő, mert a nyugvó levegő jól hőszigetel...
2013. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem tudom. de úgy gondolom, hogy mint építészmérnök egy icipicit értett hozzá. amúgy kívülről is le van szigetelve.
2013. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia!Azt tudom mondani aki azt kitalálta(a lukakba hungarocell) az nem volt tisztában az építőipari ismeretekkel!Ahogyan az előttem szóló említette akkor már egyszerűbb és érdemlegesebb a külső hőszigetelés !Egyébként nyilván jobb a hőszigetelés mert a nikecel párazáró ami lefolytja a párás levegő kiáramlását a fal porózusain keresztül,ezzel csökkenti a levegőzést!Ja persze arról nem beszélve,hogy a hungarocelnél a külső és a belső hőmérséklet külömbség esetén pára is képződik ami a falban majd lecsapódik, kérdés ez a pára vajon hol távozik el ?!Szóval vannak emberek és próbálkoznak,aztán vagy bejön vagy sem!
2013. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is építészmérnök vagyok, és úgy gondolom, inkább 2 centivel vastagabb hőszigetelést fizetnék ki, mint annyi plusz munkadíjat. Persze ha a munkások ingyen vannak, akkor lehet, teletömködtetném. :D Bár még nem vagyok meggyőzve róla, hogy energetikailag így előnyösebb, de utánajárok, mert érdekel.
2013. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez butaság! a nikecell gátolja a tégla páraáteresztő képességét. Ha a fal valamiért nedves lesz, romlik a hőszigetelő képessége. a nikecell lassítja a kiszáradást.

A tégla felveszi, majd kiadja a párát magából. Nem véletlenül jobb a kőzetgyapot a hőszigetelésre a páraáteresztő képessége miatt. Egy nikecell külső szigetelés is jobb, mint a tömködés. Ezt csak egy Mekk Mester találhatta ki.

2013. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mint időközben megtudtam, egy társasházról van szó, és a saját lakását körbehatároló falaknál követelte ezt meg, azt mondja, hogy jóval kevesebb a fűtésszámlája, kérlek kedves 6-os, kérdezz utána, mert engem is érdekel.
2013. jan. 12. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, így van értelme, főleg ha a saját háza anyagköltségét is ráírja az építkezésre, de ugyanannyit fizet a lakásért :)


Amúgy az első két sor téglánál szokták újabban csinálni, ugyanis a modern téglák oldalirányban elég jól szigetelnek a sok fal miatt, de fel-le irányba nem. És az alsó soroknál fel-le irányban is van hőkülönbség, ott van értelme. Feljebb is lenne, mert valamelyest az oldalirányú hőszigetelése is javul, de ahogy írták olcsóbban jön ki a külső hőszigetelés. Ja, nem hungarocell darabkákat tömnek bele, hanem lehet kapni aprószemű polisztirol gyöngyöt, azzal feltöltik.

2013. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!