Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom rendezni jogvitám...

Hogyan tudom rendezni jogvitámat a hulladékszállító céggel, ha nem veszem igénybe szolgáltatásukat, de ők a szolgáltatás díját ettől függetlenül kiszámlázzák nekem? (Nem egyedi eset! )

Figyelt kérdés
Tanyán élek édesanyámmal és testvéremmel.A "kukás cég" anno ultimátumszerűen kihelyezte a kukákat,kötelezve az embereket az átvételre.Konzervet,üdítőt nem fogyasztunk,a papírhulladékot(már ami van) begyújtósnak használjuk,az ételmaradékot az állataink megeszik,az esetleges üveghulladékot pedig a közös szelektív gyűjtőben helyezzük el.Hol termelek én 120 l szemetet hetente?Talán havonta...
2009. aug. 29. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérj kisebb kukát,akkor kevesebbet kell fizetned.Sajnos,ettől nem tudsz mentesülni.Nálunk is így van.
2009. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pont ugyan ez a helyzet nálunk is. Épp akartam egy ilyen kérdést írni.

Pécsen van egy családi házunk, de kénytelenek vagyunk Budapesten dolgozni. Átlagban két hetente járunk haza egy hétvégére. Tehát havonta két hétvégét, azaz 4 napot vagyunk otthon. A kukát ki se tudjuk tenni, mert nem hétvégén viszik a szemetet, így ha mondjuk vasárnap délután kiraknám a kukát, nem lenne aki behozz, két hétig kint lenne az utcán. Ami a betörőknek "nem" is lenne feltűnő jel, hogy nem lakik senki a házban.

Így a havonta felgyűlő kb. egy reklámszatyornyi szemetet, a szomszédunk megengedte, hogy az ő kukájukba tegyük.

A szemétszállító cég mégis kötelez arra, fizessük a szemétszámlát, mintha 4-en állandó jelleggel ott laknánk és heti kétszer kiraknánk 120liter szemetet. Tehát gyakorlatilag fizessünk a semmiért! Ráadásul lenne olyan kedvezmény, hogy ha egy személyes a háztartás, akkor pár százalékot elengednek a díjból. Ugyan nem egyedül lakok, de kértem, hogy legalább méltányosságból ezt a kedvezményt adják meg.

Nem adták. :(

Felháborítónak és igazságtalannak tartom, hogy a semmiért, az el nem végzett munkájukért köteleznek havi több ezert forint kifizetésére.

Mikor megkérdeztem a szolgáltatótól, hogy ez szerintük jól van-e így, azt válaszolták, hogy mi van akkor ha hazudok és közben ott lakok végig. Nem tudom bizonyítani, hogy nem lakik senki a házban, nekik meg nincs módjukban napi szinten házkutatást végezni, hogy nem bújkál-e valaki az ágy alatt.

"Vicces"!

2009. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk nincs kisebb kuka. Ez a legkisebb méret, de ennek még a tizedét se töltjük meg havonta, nem ám a két kukaürítés között eltelt pár nap alatt!
2009. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ez jó téma.Nálunk ugyanez a helyzet,éntőlem még sohasem kellett elszállítani szemetet,egyrészt mert minimálisat termelek,a szelektív kukákba hordom még azt is,plusz a z állatok megeszik-ami kajamaradék-és ennek ellenére kapom a számlákat.Már telefonáltam,levelet írtam,hogy felejtsenek el,mert semmiért nem fizetek,nem olyan időket élünk.

Erre a válaszuk az,hogy adó formájában behajtható a követelésük.

Plusz nálunk a kukát kötelező vagy megvenni,vagy bérelni tőlük,ha zsákban teszi ki valaki,akkor csak a tőlük vásárolt,cimkével jelzett zsákot hajlandóak elvinni.Vagyis 2-szer fizettetik meg .

Egyszer a havidíjban,egyszer meg a cimke árával,büntetésből,mert nem bérelsz tőlük kukát.

Részemről,nem vagyok hajlandó olyan szolgáltatásért fizetni,amit nem veszek és soha nem is vettem igénybe.

Ilyen alapon,beadhatnék a fodrásznak,kozmetikusnak,műkörmösnek,autószerelőnek,kőművesnek,gumisnak havonta egy összeget csak mert ők szolgáltatnak valamit,valakinek.Majd,ha igénybe veszem őket,akkor fizetek .

2009. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Erre a D.A.S mit mond?
2010. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az a D.A.S.?
2010. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

a das egy jogvédelmi biztosító, afféle jogsegélyszolgálat.

lesd+

das.hu

2010. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nézd, én mint volt jegyző és jelenlegi ügyvéd bizton állíthatom, hogy a hulladékkezelési közszolgáltatás igénybevétele kötelező azon a területegységen, amelyet bevontak a szolgáltatásba. Az önkormányzat rendeletét kell megnézni az Interneten, hogy a lakás/tanya szerepel-e a szolgáltatás területi listáján, vagy meglehet, hogy a településhez tartozó valamennyi ingatlant megjelölik. Akkor kötelező igénybe venni, ami praktikusan annyit jelent: fizetni kell. Azonban lehet keresni megoldást, a siker garanciája nélkül: Kérni kell a közszolgáltatót arra, hogy engdélyezze a hulladékgyűjtő pontba beszállítást, megegyezni vele, mennyi a mennyiség, és annak beszállításának igazolását vállalni. Más kérdésre: aki időlegesen használja az ingatlanát, annak kérelemre csökkenteni lehet a díjat 50%-ig.
2013. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!