Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire reális ár ez egy 10...

Mennyire reális ár ez egy 10 m2-es terasz lefedéséért?

Figyelt kérdés

3x3,5 m-es a teraszunk, szeretnénk lefedni cseréppel. Megkérdeztünk egy helyi elismert ácsot, aki azt mondta, h sima lefedés nem jöhet szóba (ilyen)


[link]


a teraszajtó elhelyezkedése miatt ( belelógna a fa gerenda az ajtóba) így csak úgy lehetne lefedni, hogy minden oldalon legyen tető..tehát úgy, mint az új építésű házak tetőjét. (a képen maga a tető is ilyen formájú) Elnézést, ha zavarosan írom le :) Ilyesmi :


[link]


Tehát, maga a terasz úgy nézne ki, mint egy mini tető. A házunk tavaly épült és a mi tetőnk is ilyen..


Szóval, ezzel a formával, egy 10 m2-es terasz, faanyaggal, cseréppel stb stb, munkadíjjal 360 ezer ft.

Szerintetek ez az ár mennyire reális?


Köszönöm a segítséget!!



2013. jan. 14. 15:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hát szerintem irreális 360 ezerért.Tegyük fel aranyozott cserepet veszel (csak vicc) akkor az 50 ezer ft.Faanyagot nem tudom mennyi kell de legyünk bőkezűek mert nem olcsó legyen 60 ezer szög csavar 5 ezer egyenlő 115 ezer.Adj hozzá 35 ezret mert mi bő kezűek vagyunk és nem akarunk tévedni.Akkor 150 ezer az anyag és nem spóroltunk. Akkor ugye 160 ezret akar munkadíjat kérni egy napi munkáért mert ha az én 110 m2 es házam tetejét két és fél nap alatt megcsinálták az ácsok egy kis terasz max 1 nap.Hát akkor szerinted reális?Javaslom kérdezz meg annyi ácsot amennyit csak tudsz fogsz találni olcsóbbat is.
2013. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Kicsit sok,de azt írod menő a szakmában,biztos azért drágább.

Ha menő az ács akkor azt miért nem javasolta ,hogy a terasz tető gerendái ,a háztető szarufáiból induljanak ki.Tehát a terasz tető a meglévő tetőböl indulna,ezzel emelné a terasz belmagasságát és a terasztető hajlásszöge is meredekebb lenne. Sok terasz igy van megoldva. Majd keresek ilyen képet.

2013. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
/2"/ v Nem tudnál képet felrakni,hogy hová kellene a terasztető
2013. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Zsolt75 ***** válasza:

Anyósoméknél csináltak egy hasonlót, mint amit te írsz 350e FT ért. Ebbe volt komplett szerkezet, alul lambéria felül lecezés és cserép + munkadíj és az anyagok szállítása.


Szerintem ha az anyagárat kiszámolod akkor a munkadíjuk nem is lesz olyan sok. Tudom ez relatív de nagyon drágák az anyagok ezt vedd figyelembe.

2013. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
1. vagyok és egyetértek a 2. al a tetőből kiindulva egyszerűbben meg lehetne oldani és igen egy kép se ártana.
2013. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 kunu lenke ***** válasza:
Szia!Én szakmabeli vagyok!Szóval a faanyag m3= 65.000 Ft ha gyalultatsz még kb 10000 m3 a 19 mm lambériát én 1900 Ft-t veszem a faanyagvédelemmel kezelt tetőléc 120/folyóméter Bramac 3x5 cm páraáteresztő tetőfólia 170 Ft/m2 (oszlopoknak) papucsok db 1800 Ft Oromszegély aluminiumból 1500Ft a 2 méteres a szegek csavarok kb 4000 Ft rovarháló 1000 Ft az 5 méteres.A jelenlegi tetőd szelemenjére rá lehet ültetni az új szaruzatot mellé helyezve a fentiekhez ahogyan már más is említi.Én ilyen jellegű munkáért 5000-6000 Ft-s négyzetméter árat szoktam kérni tetősíkra, kivéve ha túl bonyolult a munka,de ezt a helyszíni felméréseknél látja az ember!Ahogyan mások írják irreálisan soknak tűnik az ár a az elő tető készítéséhez!!
2013. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ez a kép jó?


[link]

2013. jan. 14. 21:15
 8/23 A kérdező kommentje:
Az első tető?? Lehet, h valaki félreértett. Az első kép egy olyan teraszfedést ábrázol, ami az ácsunk szerint nem megoldható. A 2. kép pedig ezt a fajta tetőt, ami mostanság kerül az új építésű házakra. Igazából olyan kerülne nálunk a teraszra. Az lenne 360.
2013. jan. 14. 21:18
 9/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon meglepődtem az áron. :/ Terveztük a férjemmel, h következő nyárra már le lesz fedve a terasz, ugyanis délutántól végig oda tűz a nap, és sajnos nem lehet megmaradni ott olyankor.
2013. jan. 14. 21:22
 10/23 kunu lenke ***** válasza:
Bocsi még valami!Nem mindegy,hogy milyen cserép megy majd az elő tetőre azt is figyelembe kell venni hogy hány fokos lesz a tető dőlésszöge minimum 13 foknak kell lennie !Valamint a be és kiszellőzést is biztosítani kell,hogy ne rohadjon be 5-6 év után !!
2013. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!